Utorok, 25. január, 2022 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Haličania šokovali Málinčanov

I. trieda LC

Sušany – Biskupice 3:1 (2:1), Horanský 2, Pisár – Szoó, ŽK: Végh – Csaba, Dóša, Szó, divákov.54, rozhodoval: Melicher z Lučenca
Zápas mal veľmi dobrú úroveň, o čo sa zaslúžili obidve mužstvá. Hostia sa ujali vedenia gólom Szóa, 0:1. Domácich to nedeprimovalo a zvýšeným úsilím sa im do polčasu podarilo dať dva góly, ktorých autormi boli Pisár a Horanský. Aj v druhom polčase mal zápas dobrú úroveň, útoky a šance sa striedali na obidvoch stranách. Gól už padol len do brány hostí, ktorého autorom bol Horanský a tak spečatil víťazstvo domácich.

Vidiná – Podrečany 4:3 (2:3), Kanda 2, Danko, Kocúr – Oláh, Ilčík, Galčík. ŽK: Kocúr, rozhodoval: Havran, diváci: 80
V priemernom zápase sa domáci ujali vedenia už v 3. min. gólom Danka 0:1. Potom hostia otočili výsledok presnými zásahmi Ilčíka a Oláha. Domácich vrátil do zápasu Kocúr z priameho kopu, 2:2. Hostia sa ešte do polčasu ujali vedenia Galčíkom. Po prestávke sa domáci zvýšeným úsilím dokázali nakoniec vybojovať tri body.

Málinec – Halič 0:3 (0:3), Náton, Gáfrik, Póni (11 m.) ŽK: Oláh – Žigo, divákov: 120, rozhodoval: Felső z Fiľakova
Hostia prekvapili raketovým nástupom, keď už v prvom polčase vyhrávali 0.3. Domáci sa síce v druhom polčase snažili zo všetkých síl otočiť stretnutie, no nepodarilo sa im skórovať ani z najvyloženejších príležitostí a nepremenili ani pokutový kop a tak tri body prekvapujúcu, ale zaslúžene putujú do Haliče.

Breznička – Lipovany 8:3 (2:2) J. Pagáč ml. 3, Budáč 2, Fungáč, Havran, Kudlák – Vihlan, Špurek, Jánošík, ŽK: Špurek (Lipovany), divákov: 60, rozhodoval: Forrai z Lučenca
Prvý polčas mali domáci jasne navrh, ale hostia z dvoch rýchlych akcií stále vyrovnali. V druhom polčase sa už domáci presadili naplno strelecky, keď hlavne J. Pagáč ml. bol na neudržanie a strelil tri pekné góly. Za predvedený výkon si celé domáce mužstvo zaslúži pochvalu.

Utekáč – Zlatno 5:2 (2:1) Skrutek, Macek, Kantor, Nemčok (11 m.) Šuniar – Trhan, Randís (11 m.), ŽK: Dekanovský, Horčík – Lempochner, Ridzoň, Šotek, divákov: 60, rozhodoval: Urbančok z Čakanoviec
Úvodnýá gól zápasu padol v 25. min., keď trestný kop Skruteka z 30 metrov skončil na prekvapenie hosťujúceho brankára v sieti. V 29. min. po peknej kombinačnej akcii a spätnej prihrávke Kantora zvýšil Macek na 2:0. V 39. min. odpovedali hostia, keď po peknej akcii Trhan prestrelil domáceho brankára 2.1. V 53. min. po úniku Skruteka zvýšil Kantor na 3:1. V 63. min. fauloval hosťujúci brankár Skruteka a nariadený pokutový kop Nemčok bezpečne premenil, 4:1. V 72. min. sa opäť dostali k slovu hostia, keď súboj Hronca s Randisom posúdil rozhodca ako nedovolený a nariadený pokutový kop Randis s prehľadom premenil a znížil na 4:2. Bodku za zápasom dal v 76. min. Šuniar, ktorý krížnou strelou upravil na konečných 5:2.

Kokava nad Rim. – Lovinobaňa 1:6 (1:2) B. Severíni (11 M) – Hulej 4, Bella (11 m), Vývlek, ŽK: Bystriansky, Zajac, R. Šuniar – Bella, ČK: Bambura (Kokava), divákov: 100, rozhodoval. Kret z Poltára
V nervóznom stretnutí sa hostia ujali vedenia v 12. min. gólom Huleja. V 14. min. bol už stav 0:2, keď po faule v domácej 16-stke kopali hostia pokutový kop, ktorý premenil hosťujúci brankár Bella. Potom domáci zatlačili súpera a po prieniku Severíniho do 16-stky hostí a následnom faule sám postihnutý pokutový kop premenil, 1:2. V druhom polčase strieľali góli už len hostia, ktorí napokon vysoko zvíťazili.

Divín – Hr. Zalužany 1:0 (1:0) Kopor (11 m), ŽK: Kopor, Čeman, Marko – Slížik, Obročník, divákov: 50, rozhodoval: Laho z Lučenca
Vo vyrovnanom stretnutí obidve mužstvá predviedli snaživý výkon. Hra sa odohrávala viac v strede poľa, kde dôrazní hostia zachytávali útočné snahy domácich. Jediný gól stretnutia padol v 36. min., keď v 16-stke hostí bol faulovaný Jakubove a nariadený pokutový kop premenil Kopor, 1:0. V druhom polčase ostali šance na obidvoch stranách nevyužité.

II. trieda LC
F. Kováče – Rapovce 1:6 (0:4) Magyar – Kanát 4, Mitter, Majoroš, divákova: 50, rozhodoval: Goldschutter z Lučenca
Favorit stretnutia zaslúžene vysoko zvíťazil, keď nedal domácim žiadnu šancu a z chuti si zastrieľal.

Buzitka – Lehôtka 2:0 (0:0) Jačmeník, M. Malček, divákov: 100, rozhodoval: Kolenkáš z Fiľakova
V zápase veľmi dobrej úrovne zaslúžene zvíťazili diváci, ktorí hlavne v druhom polčase pritlačili snaživého súpera na jeho polovicu a o zápase rozhodli v 62. min. Jačmeník a v 69. min. M. Malček.

Santrio Láza – Uhorské 2:1 (2:0) Juhaniak, Badinka – Kuvik, ČK: Šnúrik (Uhorské), divákov. 55, rozhodoval: Urbančok z Čakanoviec
Prvý polčas boli lepší domáci, ktorí boli rýchlejší, pohyblivejší, mali viac príležitostí a dve z nich využili. V druhom polčase sa hra vyrovnala, domáci sa prispôsobili hre hostí, ktorí v 85. min. skorigovali výsledok gólom Kuvika na konečných 2:1.

St. Halič – Podkriváň 5:0 (3:0) Vančo 2, Repka, Haško, Maljarčik, ŽK: Gombala, Trčan – Kucbeľ, Purdek, divákov: 40, rozhodoval. Vojtek z Oždian
V dobrom stretnutí zaslúžene zvíťazili domáci, ktorí mali oveľa viac z hry, čo vyjadrili aj gólmi. Veľa ďalších príležitostí domácich zostalo nevyužitých. Hostia pohrozili len z ojedinelých protiútokov.

Š. Bukovinka – Boľkovce 1:4 (0:2) - N. Adamovič 2, Tóth, Imrovič ml., divákov: 40, rozhodoval: P. Budáč z Lučenca
Zaslúžené víťazstvo hosťujúceho mužstva, ktoré bolo po celý zápas aktívnejšie a využili ponúknuté gólové príležitosti.

P. Dravce – Tomášovce „B“ 7:1 (2:0) K. Baláž 3, T. Baláž, Lőrinčík, Kučera, Vrabec – Lašák, ŽK: Lašák (Tomášovce), divákov: 50, rozhodoval. Mareček z Lučenca
Prvý polčas bol vyrovnaný, ale v druhom polčase domáci prevýšili hostí po všetkých stránkach, čo vyjadrili aj gólmi. Hostia nastúpili len z desiatimi hráčmi a hlavne v druhom polčase pôsobili odovzdaným dojmom.

III. trieda LC

Čakanovce – Šíd 7:1 (3:0) Varga 2, Magyar, Tóth, Bari, Kökényi, I. Oláh – Kuzma, divákov: 70, rozhodoval: Kelemen z Pincinej
V slušne hranom zápase zvíťazilo zaslúžene mužstvo domácich, ktoré podalo dobrý výkon a presadilo sa aj strelecky.

V. Dravce – Halič „B“ 3:4 (2:2) J. Berky, Németh, Szabó (11 m) – Kľaga, Líška, Bubenka, divákov: 25, rozhodoval: Görcsi z Rapoviec
Vo vyrovnanom stretnutí sa napokon z víťazstva tešili šťastnejší hostia.