Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky
IV. LIGA - JUH

V.Krtíš konečne zabodoval naplno

Poltár – Jesenské 4:0 (1:0) ŽK: Strmeň, Turic, Meszároš, Rozhodoval: Kuzma, diváci: 550

Proti nováčikovi súťaže začali domáci aktívne a už v 3. min. sa mohli po bombe Stanka ujať vedenia. V 8. min. pohrozili aj hostia, keď Váradi z priameho kopu opečiatkoval brvno domácej brány. V 17. min. po akcii Marcinek-Stanko posledne menovaného fauloval Trizna a Stanko nariadený pokutový kop s prehľadom premenil, 1:0. Po polhodine hry mal na nohe tutovku Šinglár, ale jeho delovke chýbali centimetre. Po zmene strán domáci začali raketovo, keď Lubušky už v 47. min. zblízka prestrelil Czeneho. Domáci po tomto momente ovládli hru a ďalšie góly boli už len otázkou času. Domáci divák si znovu zatlieskal v 67. min. zásluhou dôrazného Luškyho, 3:0. Hostia mali na nohe čestný úspech, to by však musel Váradi prekonať z penalty Slaniniaka. Bodku za stretnutím dal po peknej akcii striedajúci Rončák.

Poltár: Slaniniak – Radič, Meszároš, Rendek (88. Tisoň), Strmeň – Turic (63. J.Rončák), Kelement, Stanko (81. T. Beňa), Holas – Lubušky, Marcinek
Jesenské: Czene N. – Nagy N. (56. Czene Attila.), Trizna Cs. (73. Singlár), Molnár (80. Hugyár), Csízi, Farkaš, Váradi, Czene A. Suhajda, Bari, Žibrita, Pál,

D. Strehová – Fiľakovo 3:1 (1:0) Šár, Merčiak, Jágerský - Végh, ŽK: Merčiak, Zúbek – Telek, ČK: - Végh, rozhodoval: Mária Hroncová , diváci: 320

Futbalisti Prameňa po víťazstve Hrochoti privítali na domácom ihrisku Fiľakovo, ktorým sa v úvode súťaže nedarilo. Stretnutie začali lepšie domáci futbalisti, ktorí prekvapili a využili nesústredenosť hostí na strelenie rýchleho úvodného gólu. V 5. min. Chromek peknou prihrávkou uvoľnil v pokutovom území Šára, ktorý po otočke strelou po zemi ku tyči nedal šancu brankárovi Fiľakova. 1:0. Od tohto momentu prevzali hostia taktovku stretnutia do svojich rúk a vytvorili si sériu zaujímavých situácií. V 13. min. prekopol bránu Strehovej Nagy. V 22. min. Šimkovičova strela z diaľky narobila Oravcovi problémy. V 31. min. sa domáci futbalisti vymanili spod tlaku a v sľubnej príležitosti Szabó nedokázal loptu dopraviť do prázdnej brány. V 38. min. Bobák ušiel Báťkovi, ale sólo zakončil slabou strelou do náručia Oravca. V 40. min. chytil Oravec ďalšiu pohotovú strelu Végha. V 51. min. po rohu Šimkoviča dal poľahky vyrovnávajúci gól hlavou neobsadený Merčiakom Végh. V 56. min. sa dal zbytočne za urážku rozhodkyne vylúčiť Végh. V 69. min. po Ivičičovej hlavičke hasil v páde brankár Bahleda odvrátením na roh, hostia aj v oslabení mali neustále navrch a podkurovali domácim. V 78. min. váhal Zúbek s odkopom lopty vo vlastnom pokutovom území, loptu mu vzal Bobák, ktorý bol následne faulovaný Zúbekom a nariadený pokutový kop zahrával Bari, ktorý Oravec bravúrnym a zázračným spôsobom vyrazil. V 82. min. a v 86. min. Adamec dvakrát ohrozil bránu Oravca strelami. V 88. min. po priamom kope Szaba a následnom Ivičičovom priťuknutí prestrelil skrumáž hráčov pred bránou Merčiak, ktorý tak strelil prvý gól Strehovej a upravil na 2:1. V 90. min. po zahratom nacvičenom signále po osi Ivičič-Čabala-Merčiak dal Jágerský zblízka do prázdnej, 3:1. Zápas skončil tentokrát nezaslúženým víťazstvom domáceho Prameňa, keď futbalisti Fiľakova si za predvedený výkon zaslúžili lepší výsledok.
V nedeľu si zmerajú futbalisti sily s Tisovcom.

D. Strehová: Oravec – Jágerský, Zúbek, Báťka – Čabala, Merčiak, Chromek, Tóth (59. Brna)– Szabó, Ivičič, Šár (80. Novák)

Fiľakovo: Bahleda – Baroník, Telek, Bari, Vršanský, Nagy A., Bobák, Šimkovič, Végh, Adamec, Tóth T.

Dorast: D. Strehová – Hajnáčka 3:0 (0:0) Sivok, Abelovský 2 (11 m)
St. žiaci: Rim. Sobota „B“ – D. Strehová 3:0 (0:0)
Ml. žiaci: Rim. Sobota „B“ – D. Strehová 7:1 (5:0)

V. Krtíš – Králiky 3:1 (0:0) Chromek, Meszároš, Varholák – Hamžík, ŽK: Lahký, Šiket, Chromek, Horn J. - Rubint, Hamžík, rozhodoval: Forgoň, diváci: 380
Domáci po neúspešných výsledkoch z predchádzajúcich kôl sa pustili do lídra IV. ligy nebojácne a hneď od začiatku mali územnú prevahu, ale bohužiaľ len po 16-stku, keď prvý polčas si vytvorili minimum šancí. V tomto smere nastal obrat v druhom polčase, keď po pekných kombinačných akciách dali pekné góly Chromekom a Meszárošom. Potom prišlo malé zaváhanie v obrane domácich, súper znížil Hamžíkom na 2:1. Domácich toto nezložilo, hrali disciplinovane v obrane, čo eliminovalo hosťujúcich útočníkov, ktorí si vypracovali minimum šancí. V závere stretnutia domáci zvýšili svoj náskok na 3:1, keď 11-stku bezpečne premenil Varholák. Chlapci si za predvedený výkon zaslúžia pochvalu.

V. Krtíš: Geregai – Horn J., Černík, Pavlov, Šiket – Meszároš (89: Horn K.), Krnáč, Varholák, Havrila – Lahký, Chromek (87. Tóth)

R. Sobota „B“ – Tomášovce 4:2 (2:0) Tomko, Szabó, Švihla, Šaliga (11 m) – Dibala, Paľaga, ŽK: Šándor, Valkučák – Haban, rozhodoval: Repiský, diváci: 400

Hostia odohrali ďalší smoliarsky zápas. Začali veľmi zle, kde už snáď v prvej minúte po chybe hosťujúcej obrany sa Tomkom domáci ujímajú vedenia. Po tomto momente mali domáci ešte jednu sľubnú príležitosť, ktorú Šaliga strelil mimo Skopalovej brány. S pribúdajúcimi minútami sa útočná hra domácich otupila, hostia získavajú viac sebadôvery, napriek tomu však tlak domácich stále pretrvával. Pred polčasovým hvizdom rozhodcu v nastavenom čase, domáci pridali druhý gól po nedôslednom odkopnutí sa lopta dostala k domácemu Szabóovi, ktorý hlavou za pomoci tyče zvyšuje na 2:0.

Druhý polčas začali lepšie hostia, ktorí najprv Kamenským v 50. min. pohrozili strelou nad, neskôr však sa už nemýlil Dibala, ktorý v 55. min. po samostatnom nájazde znižuje vedenie na 2:1. O desať minút neskôr opäť udreli hostia, kde po faule na prenikajúceho Dibalu Paľaga vymietol ľavý roh Slovenčiakovej brány, 2:2. Po tomto momente domácim sa hra prestala dariť, začali kopiť chyby, ale hostia ponúknutú príležitosť nevyužili. Naopak, boli to znovu domáci, ktorí v 78. min. po chybe hosťujúceho brankára, ktorému lopta odskočila, Švihla opäť strhol vedenie na stranu domácich. Za zmienku stojí šanca domáceho Bellu, ktorého strelu Skopal bravúrne zneškodnil. Dve minúty pred koncom zápasu ešte prísne nariadený pokutový kop domáci Šaliga s prehľadom premenil a upravil výsledok na konečných 4:2.

Tomášovce: Skopal – Ľalík, Motoška, Tomašovič, Haferník – Fehérváry (36. Jozefík), Haban, Kamenský (78. Pivarči), Randlísek, Paľaga – Dibala

Tisovec - Hrochoť 2:1 (2:1) Hliník n/Hronom - Dolná Ždaňa 0:1 (0:1), Brusno - Selce 2:4 (0:3).

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  1. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Volejbalistky Hnúšte stihli odohrať len jedno kolo

Hráčky VK Iskra Hnúšťa majú nútenú prestávku.

VK Iskra Hnúšťa ešte v minulej sezóne.

Podcast je náhrada miestneho rozhlasu

Správy z miestneho rozhlasu patria roky ku koloritu slovenských miesta obcí.

Jednou z hlavných výhod podcastov je, že ich môžete počúvať, keď vám to vyhovuje,“ povedal Jaroslav Kizek z agentúry M KREO.

J.Mikas: Plošné testovanie je užitočné, môže ovplyvniť vývoj pandémie

Hlavný hygienik registruje obavy ľudí navštíviť odberné miesta, najmä z dôvodu možného rizika prenosu nákazy.