Poltárčania prišli o víťazstvo po diskutabilnej penalte

6. kolo

Fiľakovo – Selce 3:2 (1:1) Nagy, Vršanský, Telek – Caban, Kmeť, ŽK: Bahleda, Telek, Tóth R. – Caban, Rusko P., diváci: 200 , rozhodca: Ďuriš
Domáci mali raketový štart, keď sa už v 2. min. po pravej strane uvoľnil Nagy A., nebojácne vnikol do 16-stky hostí a bombou ku vzdialenejšej žrdi nedal Pažoutovi šancu a otvoril skóre na 1:0. Po obdržanom góle ožili aj agilní hostia, hra dostala svoju tvár, ale bližšie ku gólu mali znovu domáci v 17. min., keď zahrávali rohový kop a Vršanského hlavičku končekmi prstov vytlačil brankár na roh. Stačila však chvíľková nepozornosť, keď hostia zahrávali v 23. min. taktiež rohový kop a nikým nekrytý Caban so šťastím dotlačil loptu do domácej siete a vyrovnal na 1:1. Hra sa potom odvíjala v strede hracieho ihriska, keď hostia mali viacej z hry, ale žiaľ hra mala nedostatok nepresností na oboch stranách, ojedinelými pokusmi na strelenie gólu. Hostia pohrozili v 38. min. hlavičkou Cabana a domáci zahodili tutovku v 45. min., keď Tóth J. z piatich metrov trestuhodne prestrelil. Domáci cez prestávku prestriedali a hneď v úvodnej minúte mali veľkú príležitosť na skórovanie, ale Tóth J. namiesto prihrávky na voľného R. Tótha sa zaplietol do kľučiek a bolo po ponúknutej príležitosti. Druhá sa však naskytla v 51. min., keď domáci zahrávali priamy voľný kop, Šimkovič hlavou preloboval hosťujúceho brankára a Vršanský taktiež hlavou dotlačil loptu do siete a zvýšil na 2:1. Hráči FTC ovládli celú hraciu plochu a v 51. min. strela Tótha T. iba tesne minula hosťujúcu bránu. Potom domáci ako vždy zabudli na zadné vrátka, rýchlonohý Kmeť v 60. min . vyrovnal na 2:2. Hostia sa druhýkrát vrátili do hry, psychicky mali navrch a v 80. min. mohli ísť dokonca do vedenia, keď za faul v pokutovom území nariadil pokutový kop, ale Bahleda vystihol smer strely a trestný kop bravúrne zneškodnil. Tento moment sa nakoniec ukázal ako zlomový, keď domácich to vyburcovalo ešte k väčšiemu výkonu a ovocie ich snahy dozrelo v 85. min., keď zahrávali voľný priamy kop a pred hosťujúcou bránou sa najlepšie zorientoval Telek, ktorý nezadržateľne skóroval a nedal gólmanovi hostí žiadnu šancu a zvýšil na 3:2. Hostia vsadili všetko na jednu kartu, hrali vabank, ale pozorný domáci celok odolal a nakoľko futbaloví bohovia bývajú spravodliví tri cenné a prepotrebné body za predvedený heroický výkon zostali doma.
Ľubomír Šimkovič, tréner Fiľakova: „Začali sme aktívne a hneď v úvode sme sa ujali vedenia. Súper postupne vyrovnal hru, tá sa odvíjala prevažne v strede poľa a podarilo sa im síce so šťastný gólom vyrovnať a potom až do konca polčasu ovládli hru. Začiatok druhého polčasu znovu patril nám, keď sme vedenie strhli na svoju stranu, ale pozorný súper sa nevzdával a znovu dokázal vyrovnať. Záver zápasu po nepremenenom pokutovom kope sme dokázali svojou bojovnosťou dotiahnuť do víťazného konca.“
Fiľakovo: Bahleda – Bari, Baroník, Adamec, Telek – Bobák (46. R. Tóth), Nagy A., Vršanský - Tóth T. (78. Tóth Cs.), Tóth J. (90. Molnár), Šimkovič

Tomášovce – Brusno 4:1 (4:0) Fehérvári 3, Paľaga, ŽK: Haban, Randlísek – Vaník, Sanitra, Oravec, diváci: 250 , rozhodca: Paňko.
Tomášovce na zápas nastúpili s novou posilou – Liborom Mondekom z Lučenca. Od úvodu zápasu zatlačili súpera pred jeho vlastnú bránu, keď už v 2. min. center Habana hlavičkoval Dibala nad. V 4. min. spoza 16-stky sa odhodlal vystreliť Fehérvári a lopta skončila v pravom dolnom rohu brány, 1:0. V 7. min. ušiel po ľavej strane Paľaga, odcentroval a Fehérvári z voleja strieľa druhý gól domácich, 2:0. V 16. min. sa osmelili aj hráči hostí, keď strela skončila tesne v pravej tyči brankára Skopala. V 22. min. Paľaga nakopáva loptu do 16-stky hostí a obranca si ju umiestnil do vlastnej siete, 3:0. V 34. min. prihrávku Habana Fehérvári z voleja trafil prudko, ale presne do rúk brankára Brusna. V 40. min. center do 16-stky domácich nedokázali ani dvaja hráči Brusna umiestniť do brány Skopala. V 42. min. zahrávali domáci trestný kop spoza 16-stky a strelu Randlíseka zastavilo brvno brány hostí. V 43. min. po rohu Habana najmenší hráč v 16-stke Fehérvári zvyšuje hlavou na 4:0. V prvom polčase domáci hýrili aktivitou a potešili futbalové oko domácich fanúšikov. Do druhého polčasu nastúpili hostia s väčšou ofenzívou a hra bola viac než vyrovnaná. V 50. min. strela hráča Brusna skončila nad bránou domácich. V 67. min. zával pred bránou hostí, ale domáci ani na trikrát nedokázali umiestniť loptu do siete. V 75. min. hostia po rýchlom protiútoku a zaváhaní domácich zadákov, skorigovali výsledok na 4:1. V posledných minútach zápas obidve mužstvá už len dohrávali, za zmienku stojí strela v 83. min. domáceho útočníka Fehérváriho, ktorú brankár Brusna kryl. Za predvedený výkon v prvom polčase hráčom vedenie klubu ďakuje.
Tomášovce: Skopal – Ľalík (79. Pivarči), Motoška, Tomašovič, Hafernik (87. Vilhan), Haban, Mondek, Randlísek, Paľaga, Fehérvári, Dibala

Jesenské – R. Sobota „B“ 1:3 (0:2) Váradi E. – Maruniak J., Domík A., Šaliga, ŽK: Žibrita N.- ČK:- Maruniak J., diváci: 600 , rozhodca: Ondák
Jesenské začalo zápas s veľkým rešpektom. Za hostí totiž nastúpilo až sedem prvoligových hráčov. Domáci i tak začali s prehľadom. Mali viac šancí, než hostia, no nedokázali ich premeniť. Prvý gól padol už v 5. min. po centri z ľavej strany, keď Maruniak prekvapil obrancu aj brankára, 0:1. Hra sa po góle vyrovnala. Jesenské začalo viac útočiť a hrať pred bránou hostí. Dvakrát nebezpečne vystrelil Czene, ale neúspešne. Gólovú príležitosť mal aj Váradi, no prehodil brankára. Gólovú strelu Hugyára vytlačil brankár Slovenčiak. V 35. min. Maruniak vybojoval loptu, ale akcia skončila nedôsledným zákrokom domáceho obrancu. V druhom polčase si Jesenské vytvorilo územnú prevahu, čo v 66. min. hráči aj zúročili, keď zo 16-tich metrov s prehľadom dáva Váradi, 1:2. Keď už vo vzduchu viselo vyrovnanie, došlo k zraneniu domáceho brankára. V 77. min. bol za urážku rozhodcu vylúčený Maruniak. Keď už domáci rátali s remízovým gólom, prišiel nečakaný obrat. O minútu neskôr po ľavej strane ušiel hráč hostí, poslal loptu pred bránu a Šaliga zvýšil na 1:3. Tesne pred koncom zápasu Hugyár netrafil z dvoch metrov. Bol to vyrovnaný zápas a remízu by si domáci zaslúžili. Konečný výsledok znamená krutú prehru.
Jesenské: Czene Norbert – Nagy (82. Bari), Trizna, Molnár (15. Pál), Csízi Peter, Perdík, Farkaš (85. Žibrita), Hugyár, Czene Attila, Váradi, Czene Adrián.
R. Sobota „B“: Slovenčiak (68. Petík) – Németh, Bláha, Dostál, Csútor (72. Šándor), Tomko (90. Kurek), Gášpár, Švihla, Domík, Maruniak, Šaliga.

D. Ždaňa – Poltár 4:2 (1:2) Miškov 2, Ivan, Rozenberg – Kelement, Máč, ŽK: Varecha - Stanko, diváci: 300 , rozhodca: Debnár
Na ihrisku lídra súťaže začal Sklotatran kuriózne len s desiatimi hráčmi, bez Meszároša, ktorý nastúpil do zápasu až v 7.min. V tom čase však už hostia prehrávali 1:0, keď v 6. min. centrom S. Urgelu tesne pred Slaniniakom tečoval loptu do siete Ivan. V 10. min. už bolo 1.1, keď po nádhernom prieniku Strmeňa z hranice 16-stky presne trafil k žrdi Kelement. V 15. min. potiahol akciu po krídle rýchlonohý Miškov, ale neobsadený Ivan loptu minul pred prázdnou bránou. V 23. min. sa nádherne oprel do lopty z 25-tich metrov Rendek, ale jeho strelu pod brvno Číž bravúrne vyrazil. V 26. min. sa blysol individuálnou akciou Marcinek, ktorý v 16-stke nezištne prihral Máčovi, ktorý zblízka prekonal domáceho gólmana 1:2. V 30. min. mohol skórovať aj Marcinek, po peknej spolupráci Máča s Lubuškym, ale jeho tvrdá strela z 20-tich metrov o milimetre minula pravý horný roh Čížovej brány. V závere prvého polčasu mali dve dobré príležitosti aj domáci, no Ivan ani Miškov v koncovke neuspeli. Po zmene strán začali na prekvapenie lepšie hráči Sklotatranu, keď už v 47. min. mohol zvýšiť vedenie po prihrávke Marcineka Stanko, no hranice veľkého vápna technickou strelou prekopol bránu D. Ždane. O tri minúty neskôr sa na druhej strane vyznamenal Slaniniak, keď po akcii Ivana zázračne vyrazil strelu Obrtiana z piatich metrov. V 54. min. Marcinek ideálne vysunul Máča, ale jeho gólovú krížnu strelu z vnútra 16-stky Číž so šťastím chytil. V protiútoku opäť platilo nedáš – dostaneš, keď Sviržovský milimetrovou prihrávkou našiel rozbehnutého Miškova a ten prízemnou strelou z vnútra 16-stky nedal šancu, 2:2. Od tohto momentu už domáci jednoznačne ovládli dianie na ihrisku a tak bolo len otázkou času kedy hostia inkasujú Ďalší gól. V 61. a 70. min. sa dvakrát vyznamenal Slaniniak po tvrdých dobre mierených strelách Meliša a R. Urgelu. V 79. min. spálil tutovku Ivan po centri Sekereša, keď z troch krokov hlavou netrafil bránu hostí. V 83. min. sa domáci po vymyslenom trestnom kope predsa len ujali vedenia, 3:2, keď loptu hlavou nechytateľne poslal hlavou k žrdi striedajúci Rozenberg. V nastavenom čase po rýchlom brejku uzatvoril skóre zápasu najlepší strelec 4. ligy Miškov 4:2.
Poltár: Slaniniak – Radič, Meszároš, Rendek, Strmeň – Lubušky, Kelement, Stanko (67. Turic), Holas (73. T. Beňa) – Máč, Marcinek

Hrochoť – V. Krtíš 0:1 (0:0) Krnáč, ŽK: -Havrila, Krnáč, Varholák, diváci: 150, rozhodca: Bajús – Košík
Hostia pricestovali do Hrochote po domácom víťazstve s Králikmi s odhodlaním opäť zvíťaziť. Domáci hráči si počas celého zápasu nevypracovali gólovú príležitosť. V prvom polčase hostia boli nebezpeční po rýchlych protiútokoch. Do druhého polčasu hostia nastúpili s cieľom streliť gól, čo sa im aj v 61. min. podarilo, keď po úniku J. Horna a jeho centri Krnáč otvoril skóre na 0:1. Od tohto momentu hostia prevzali iniciatívu a kontrolovali výsledok až do konca zápasu.
V. Krtíš: Geregai – Horn J., Černík, Pavlov, Šiket – Havrila (89. Brezinský), Krnáč, Varholák, Meszároš (88. Horn K.) – Tóth (68. Kroták), Chromek

D. Strehová – Tisovec 3:0 (2:0) Szabó, Šár., Čabala, ŽK: Jágerský, diváci: 320 , rozhodca: Majer
Po nespresvedčivom výkone v minulom kole a po týždňových dohovoroch sa čakalo, že futbalisti Prameňa tentokrát zaberú. Nastúpili na stretnutie opäť v nie kompletnej zostave. Bez Merčiaka, Rimóciho, Tótha, Stancíka a Páleša, preto tréner Čarný musel siahnuť do rezervy mužstva „B“ a silno improvizovať. Chlapci sa však na stretnuttie zodopovedne pripravili a prvý polčas mali jednoznačne navrch, keď zatlačili hostí do hlbokej defenzívy.
V 4. min. po úniku Jágerského so Szabóom nedal tutovku do prázdnej brány Šár, keď trafil v páde len tyč tisovskej brány. V 12. min. Szabóov priamy kop ponad múr vyboxoval brankár Tokár na roh len s námahou. V 22. min. po hrubej chybe Zúbeka v obrane musel hasiť Oravec, bravúrnym zákrokom pred Figľušom. V 38. min. si diváci po prvýkrát zakričali „gól“, keď po nedôrazných odkopoch tisovskej obrany nad slabou strelou z hranice pokutového územia šťastný gól Szabó popod vybiehajúceho brankára, 1:0. V 42. min. po peknom uvoľnení sa Čabalu v rohu pokutového územia a jeho prudkom centri pred bránu dal gólovú hlavičku Šár, ktorý prestrelil brakára Tisovca, 2:0. V 65. min. po Čabalovej akcii sa dostal do gólovej príležitosti Šár, ale na dvakrát si neporadil s brankárom Tisovca. V 65. min. chytil Oravec strelu Drugdu, v 77. min. po Zúbekovej prihrávke postupoval Szabó sám na brankára, volil strelu do vybiehajúceho brankára. V 78. min. po Śárovom priťuknutí zahodil Szabó )ďalšiu tutovku, keď sa sám ocitol pred brankárom Tisovca. V 90. min. po Chromekovej prihrávke dal Čabala krížnou strelou z rohu pokutového územia záverečný gól stretnutia. Futbalisti Prameňa po zlepšenom výkone zaslúžene dotiahli stretnutie do víťazného konca rozdielom triedy. V nedeľu cestujú do Veľkého Krtíša na 15. okresné derby.
D. Strehová: Oravec – Karasy, Zúbek, Báťka – Jágerský (88. Drozd), Šár, Chromek, Čabala – Brna (61. Novák), Ivičič, Szabó (84. Matuška)
Tisovec: Tokár – Dacho (46. Beňuš) , Slašťan, Vengrín O., Drugda, Ďurík (46. Michalko), Vengrín I. (74. Hurák), Petrok, Svinčiak, Figľuš, Bálint.
Dorast: D. Strehová – Tisovec 4:2 (1:2) Kminiak, Sokol, Ábelovský 2
D. Strehová „B“ – Ip. Predmostie 3:1 (3:0) Novák P. 3

Králiky - Hliník 3:0.

1.D.Ždaňa 6 5 1 0 16:6 16
2.R.Sobota B 6 5 0 1 18:7 15
3.D.Strehová 6 4 2 0 18:8 14