Baníci sa pohrali s Olovármi, Cinobaňa rozdrvila nováčika

6. kolo

Kalinovo – Olováry 3:0 (1:0), Čipčala, Pav. Ďuriško, ŽK: Čipčala, diváci: 200, rozhodca: Bariak.
Po minulo týždňovom zápase pravdy privítal Baník lídra skupiny, ktorý bol lepší len o skóre. Úvod bol obojstranne opatrný. Väčšiu aktivitu vyvíjali domáci. Svoju snahu korunovali gólom už v 8. min., keď Lörinčík vybojoval loptu a prihral Štefánikovi. Ten si ju narazil z prvej posunul Čipčalovi, ktorý sólo zakončil prízemnou strelou. Hostia pohrozili po štvrťhodine hry. Ich útočník sa dostal k odrazenej lopte a zo 16-tky nebezpečne vystrelil. Obrana domácich loptu odvrátila na roh. Následne mohli hostia skórovať hlavou, ale na bránkovej čiare zastúpil Ďurišku Bagi, ktorý vyhlavičkoval na loptu na ďalší roh. V 28. min. sa uvolnil Lörinčík, ale strelu k pravej tyči brankár s námahou zneškodnil. V 33. min. mohli domáci zvýšiť Ďuriškom. V súperovej 16-tke obišiel dvoch hráčov, ale jeho umiestnenú ale nedostatočne prudkú strelu brankár vytlačil nohou. V 38. min. mohol znova skórovať Ďuriško. Vyhral hlavičkový súboj, ale loptu smerujúcu pod brvno, brankár hostí vytlačil bravúrne na roh.
Po zmene strán Kalinovo zvýšilo tempo a úsilie korunovalo v 58. min. gólom po peknej kombinačnej akcii na jeden dotyk. Lörinčík prenechal prihrávku Ďuriškovi a ten sám pred brankárom nezaváhal. Po tomto góle hostia odišli kondične aj psychicky a domáci predviedli hru mačky s myšou. Spravodlivý rozdiel vo výkonnosti sa dostavil v 89. min., kedy hosťom nevyšla ofsajdová pasca. Ďuriško s Čipčalom sa rútili na gólmana hostí a ČIpčala uzatvoril skóre na konečných 3:0.
Kalinovo: Pet. Ďuriško – Melicher, Filipiak, Končoš - Štefánik, Šupina, Čipčala, Bagi (80. Matuška), Ivanič – Lörinčík (70. Végh), Pav. Ďuriško (89. Banga).
Olováry: Holub – Nászaly, Rajťuk, Kati, Zachar, Klátik, Slávik, Vaholák, Zatyko, Ďörď, Foltán.

Lubeník – H. Ves 0:0 (0:0), bez kariet, diváci: 150, rozhodca: Nozdrovický.
Od začiatku hrala Hr. Ves na pôde súpera svoju typickú kombinačnú hru. Pramenilo z toho aj množstvo gólových príležitostí, len škoda, že nedokázali v priebehu 90-tich minút premeniť ani jednu. V 22. min. uvolnil Varga ideálne J. Fuseka, ale ten neprekonal domáceho brankára. O minútu Juhaniak trafil iba do domáceho gólmana. V 27. min. z ojedinelého útoku domácich sa bravúrne predviedol Vrábeľ. Hneď z protiútoku J. Fusek našiel Sendreia, ale ten z ľava pálil prudko vedľa. V 35 min. bol opäť v šanci Sendrei. Domáci sa v týchto fázach dostávali po brejkoch iba pred 16-tku hostí a po štandardných situáciách. Dve šance likvidoval v závere polčasu Vrábeľ.
Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil. V 48. min. strieľal R. Cibuľa slabo do brankára a v 55. min. po centri Sendreia minul bránu J. Fusek. O desať minút nastrelil Vargu iba brániaceho domáceho obrancu tesne pred bránkovou čiarou. V 80. min. po centri Cibuľu hlavou minul Sendrei. Pravidlo nedáš - dostaneš sa mohlo vypomstiť. Našťastie vyloženú šancu domáci nevyužili. Za predvedený výkon by si Hr. Ves zaslúžila vyhrať, ale napokon odchádzala domov spokojná aj s bodom.
Hr. Ves: Vrábeľ – A. Rončák, Vojtek, Kováč – Horanský, Oláh, Juhaniak, P. Kurák - Sendrej, Varga, J. Fusek (R. Cibuľa).

Mýtna - Vinica 1:0 (0:0), S. Demanko, ŽK: Iždinský - Kóša, diváci: 120, rozhodca: Švehlík.
Stretnutie sa odohrávalo väčšinou medzi 16-tkami. Vyložené šance si mužstvá vytvárali len ojedinele. V 4. min. hosťujúci Fodor netrafil bránu. V 23. min. Gondáš v dobrej pozícii prestrelil bránu hostí. V 38. min. Fodor pohrozil, ale bol tiež neúspešný. Ďalšiu akciu potiahol Budáč ,ale brankár strelu vyrazil.
Do druhého polčasu nastúpili domáci s náporom a snahou vyhrať. Šance nepremenili Šatara, Golian, ale napokon prišla šťastná minúta, keď už v nastavenom čase S. Demanko prudko po zemi rozhodol o zisku troch bodov pre Mýtnu.
Mýtna: Skrutek – Levčík, Oravec, Vetrák, Budáč M. (Gondáš), Trebuľa (R. Šatara), Caban, Gondáš, Golian, Iždinský (Urbančok), Demanko S.
Vinica: Doboš – Marinec, Konc, Brezovský, Marinec, Fodor, Kóša (Korczák), Segeč, Bugyi, Homolya (Cibuľa), Garaj (Zsigmond).

Hajnáčka –Klenovec 7:0 (4:0), Urbán 3, Igo 2, Buday, Csomor, diváci: 1201, rozhodca: Berta.
Domáci mali raketový nástup. Už v 2. min. otvorili skóre. O tri minúty pridali ďalší gól a po 22. minútach to bolo už 4:0. Slabý súper na domácu bránu prakticky nevystrelil. Po zmene strán Hajnáčka pokračovala v tlaku. Zápas mal iba priemernú úroveň. Rozhodcovská trojica pískala citlivo a vlastne ich nebolo vidieť.
Hajnáčka: Czene – Buday, Lázár, Szendei, Szókovács, Igó, Csomor, Urbán, Szepesi, Berky M, Ruszó (Berky A., Czene st., Homola).

M. Kameň – Nenince 2:0 (1:0), Kovács. Zs., Ondrejkov, diváci: 100, rozhodca: Dado.
Derby stretnutie neprinieslo futbal patričnej úrovne. Mužstvá, ktoré sa dobre poznajú začali viac taktizovať a hrať na istotu. Domáci hráči viac behali a kombinovali. V 24. min. po nádhernej akcii Melišík – Majer – Zs. Kovács nedal šancu hosťujúcemu Ballovi. V prvom polčase stojí za zmienku v 28. min. Melišíkova strela vedľa. Aj Ďalšie šance ostali nevyužité.
Druhý polčas hostia otvorili hru, ale boli to domáci, ktorí v 56. min. po chybe hosťujúcej obrany Ondrejkovom zvýšili na 2:0. Od tohto momentu M. Kameň kontroloval vývoj stretnutia.
M. Kameň: Buúš, - M. Bariak, Zolnay, Filip, Matuška, Kovács Zs., Ondrejkov, Majer, Melišík, Fajčík, Bariak D. (Barcaj, Kalmár, Gömöri).
Nenince: Balla – Kálazy Ľ., Híveš M., Kálazy M., Híveš T., Ubertáš, Máth, Krivánsky, Kuzma, Cibuľa (Hrško, Demenčík).

Cinobaňa – Príbelce 6:1 (3:1), Deák 2, Fábri 2, Filčík, Očovan – Pav. Červoč, ŽK: Čomaj, Pika, Filčík – Illéš, Pavlov, Maslaňák, diváci: 250, rozhodca: Vanková.
V úvodných minútach hrali domáci s nováčikom veľmi laxne. Zrejme si mysleli, že víťazstvo príde samé. Hostia prekvapili výborným pohybom. V 7. min. zásluhou Čomaja a Deáka vyšiel domácim rýchly protiútok a posledne menovaný otvoril skóre strelou do prázdnej brány. O chvíľu pohrozili hostia. Po nedorozumení domácej obrany, ale Kalmár netrafil prázdnu bránu. V 13. min. to bolo opačne a Filčík bombou spoza 16-tky nezadržateľne zvýšil na 2:0. Hra sa postupne vyrovnala a Príbelce sa snažili o nebezpečné protiútoky. Najskôr pohrozili v 29. min. keď zachraňoval výborný Očovan. O minútu vyrovnal oblúčikom Pavel Červoč. V závere polčasu sa zobudili aj domáci. Najskôr z trestného kopu nebezpečne vystrelil Očovan. Brankár jeho strelu vyrazil. V 45. min. si to obaja zopakovali opäť z trestného kopu. Tento raz však Očovan nedal hosťujúcemu gólmanovi žiadnu šancu.
Po prestávke hrali domáci tak, aby nepustili hostí do šancí. V 55. min. však unikol Kalmár, dostal sa pred Hrnčiara, ale ten jeho umiestnenú strelu bravúrne vyrazil na roh. Domáci odpovedali rýchlou akciu Čomaja. Ten skvele prihral Fábrimu a bolo 4:1. Vzápätí Kalmár strieľal vo vyloženej šanci tesne vedľa. Cinobaňa odpovedala rýchlym Jančom. Jeho strelu Laho vyrazil. V 64. min. sa Molokáč prekrásne uvolnil po krídle, prihral so šance Fábrimu, a ten bol obranou hostí faulovaný. Z nariadenej penalty Deák strelil piaty gól domácich. O 5. minút neskôr sa znova uvolnil Fábri a popod brankára zavŕšil poltucet. V 78. min. sa kopal trestný kop v prospech domácich, ktorý na prekvapenie všetkých vybehol zahrať z domácej brány Hrnčiar. Jeho bombu však Laho vytlačil na brvno za veľkého potlesku publika pre oboch brankárov. O chvíľu neúnavný Filčík strieľal tesne vedľa brány hostí. V 87. min. domáci zabudli na striedajúceho Špaldoňa, ktorého v 16-tke fauloval Mišík. Pokutový kop Maslaňák napálil do brvna. Keď ani Filčík netrafil hlavou, skóre sa už nemenilo. Zápas s prehľadom zvládla slečna Mária Vanková, ktorej výbor CŠK zablahoželal k jej sviatku.
Cinobaňa: Hrnčiar – Pika, V. Fízeľ, Deák, Očovan, Molokáč (Mišík), L. Hriň (S. Jančo), Fábri, B. Jančo, Filčík, Čomaj (Šlichta).
Príbelce: Laho – Pavlov, Kováč, Pástor, M. Červoč (Rapčan), Pet. Červoč, Pav. Červoč (Špaldoň), Tomaškin, Illéš, Maslaňák, Kalmár

Ružiná – Radzovce 1:1 (0:0), F. Tóth, ŽK: Mihályi, Bozó, Nagy, diváci: 50, rozhodca: L. Szabó.
V úvode sa hralo viac medzi 16-tkami. Potom začali byť aktívnejší hostia. Najskôr hlavičkoval L. Tóth nad a ďalšiu možnosť nepremenil Bozó, keď dlho s loptou otáľal.
V druhom polčase sa Bozó rútil na brankára Ružinej, ale opäť nedal. Prišla 50. min., opäť to bol Bozó, ktorý ideálne našiel F. Tótha a hostia po jeho strele vyhrávali 0:1. Ďalšie možnosti nepremenili Bozó, Titton a Trizna a potvrdilo sa nedáš – dostaneš. Domácim sa podarilo vyrovnať v 73. min. stretnutia na 1:1. Potom Ružiná prevzala iniciatívu, ale na konečnom výsledku sa už nič nezmenilo.
Radzovce: Magyar – Zdechovan, Sojka, L. Tóth, Slovák, Bozó, Nagy, Gyetvai, Titton, Mihályi, F. Tóth (Mihályi, Trizna, Bogdán).