Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky
I., II. A III. TRIEDA - LUČENEC

Vo F. Kováčoch inzultovali rozhodcu

I. TRIEDA LC

Utekáč – Lipovany 2:1 (1:0) Nemčok, Kantor 11 m – Jánošík, ŽK: Špurek (Lipovany), pred 40 divákmi rozhodoval Havran z Lučenca.
polčas sa odohrával prevažne medzi šestnástkami bez väčších šancí na jednej či druhej strane. Vzruch prišiel až v závere polčase, keď domáci Šuniar najprv tesne minul a potom nastrelil brvno. Keď sa zdalo, že mužstvá pôjdu do šatní za bezgólovej remízy domáci pekne zakombinovali a Nemčok strelou od brvna otvoril skóre 1:0. Úvod druhého polčasu vyšiel lepšie hosťom, keď už v 47. min. po chybe v domácej obrane sa dostal k lopte Jánošík a vyrovnal na 1:1. Potom to bol opäť boj medzi šestnástkami a až v 80. min. po chybe v obrane hostí vybojoval loptu Šuniar, jeho prienik do šestnástky zastavil Špurek nedovolene a nariadený pok. kop premenil Kantor 2:1.

Kokava – Podrečany 2:2 (0:2) Bambura, Ružička – Balaško, Vrbiniak, ŽK: Zajac, Bambura – Malatinec, pred 50 divákmi rozhodoval Koštiaľ z Poltára.
Už v 3.min. sa hostia ujali vedenia gólom Balaška 0:1. Potom sa hra pohybovala medzi šestnástkami. V 17. min. po priamom kope sa dostal k lopte hosťujúci Vrbiniak a zvýšil na 0:2. Do konca I. polčasu mali domáci územnú prevahu, ktorú však nevyužili. Do II. polčasu nastúpili domáci s odhodlaním zvrátiť výsledok. Zatlačili súpera, ktorý začal robiť chyby a v56. min. po rohovom kope Bambura hlavou znížil na 1:2. V 66. min. po peknej kombinačnej akcii vyrovnal Ružička na konečných 2:2.

Sušany – Hr. Zalužany 1:3 (1:1) Benko – Šatara 2, M. Slížik, Pred 100 divákmi rozhodoval P. Budáč z Lučenca.
V bojovnom stretnutí, v ktorom hra miestami pripomínala hranicu fair – play zvíťazil antifutbal produkovaný hosťujúcim mužstvom. Domáci doplatili na chyby v obrane, ktoré dokonale využili hostia.
Breznička – Biskupice 3:1 (2:0) Fungáč, Budáč 2 – Mede , ŽK: Tisoň – Szoó, pred 40 divákmi rozhodoval Urbančok z Čakanoviec.
Domáci mali v zápase okrem gólov ešte tri vyložené šance, ktoré však zostali nevyužité. Zápas mal len priemernú úroveň.

Divín – Málinec 4:2 (2:1) Haranza, Jakubove, Kamenský, Presperín – Čepko, Melich, ŽK: Jakubove (Divín), pred 100 divákmi rozhodoval Laho z Lučenca.
Domáci narazili na technicky vyspelého súpera, ktorý sa ujal vedenia gólom Čepka 0:1. Domáci do polčasu zvýšenou aktivitou a dôrazom v zakončovaní stihli otočiť zápas gólmi Haranzu a Jakubove. V II. polčase prekvapili hostia svojou aktivitou a po rýchlom protiútoku Melich vyrovnal na 2:2. V týchto fázach hry domácim pomohla prudká tečovaná strela Kamenského, ktorý zvýšil na 3:2. Záverečný nápor domácich priniesol aj gól Presperína, ktorý nádhernou strelou z 25 metrov presne trafil a upravil na konečných 4:2.

Vidiná – Halič 3:1 (1:1), Sýkora 2, Rekšák – Náton.
ŽK: Zvara (Halič), rozhodoval: M. Fajčík, diváci: 100
V dobrom a zaujímavom stretnutí sa domáci ujali vedenia gólom Sýkoru 1:0. Hosťom sa podarilo vyrovnať po chybe domáceho brankára, gólom Nátona hlavou. V druhom polčase domáci zabojovali a strhli víťazstvo na druhú stranu, keď v rozpätí od 73. do 78. min. dali dva góly a rozhodli o zápase.

Zlatno – Lovinobaňa 3:3 (2:2), Trhan, Štefančík, Janošťák – Bella (11m), Mišík, Botta. ŽK: Šmidriak, Mišík, Botta (Lovinobaňa), rozhodoval: Havran, diváci: 70.
V nervóznom stretnutí začal lepšie líder súťaže, ktorý už v polovici prvého polčasu viedol 2:1. Prvý gól zaznamenal Bella z pokutového kopu a druhý pridal hlavou Mišík. Domácich to ale nedeprimovalo a ešte do prestávky vyrovnali gólmi Trhana a Štefančíka. Druhý polčas začali opäť lepšie hostia, ktorý sa gólom Bottom dostali do vedenia. Napokon o spravodlivej remíze rozhodla 73. min., keď domáci Janošťák vyrovnal. Do konca stretnutia sa už ani jednému mužstvu nepodarilo skórovať a tak zápas skončil spravodlivou deľbou bodov.

II. TRIEDA LC

P. Dravce – Podkriváň 0:3 (0:1), Novosad 2, Kucbeľ, ŽK: Vrabec, Lörinčík, diváci: 45, rozhodca: Melicher.
Domáci podali slabý výkon a hoci ani hostia svojou hrou neoslnili, predsa im vyšlo niekoľko rýchlych protiútokov. zakončili ich aj gólmi a tak si zaslúžene odviezli tri body.

F. Kováče – Boľkovce 0:6 (0:3), nedohrané. V 60-tej minúte hráč domácich inzultoval rozhodcu M. Kojnoka.

Buzitka – Tomášovce „B“ 8:1 (3:0) Jačmeník 3, M. Malček, Lukáč, Malatinec 2, Baláž – Barkáč, ŽK: Lašák, ČK: Malček – Žilík, divákov: 80, rozhodoval: Forrai
Zápas bol od začiatku jednostrannou záležitosťou domácich, ktorí si aj z chuti zastrieľali a vyhrali rozdielom dvoch tried.

Lehôtka – Rapovce 2:4 (0:0) Bozó, Valent – Majoroš 2, Baran, Petik, divákov: 80, rozhodoval: Laho
Vo vyrovnanom a úrovňou dobrom zápase sa v prvom polčase striedali útoky na obidvoch stranách. Gólové príležitosti ostali nevyužité. Góly padali až po prestávke. Keďže viac šancí premenili hostia, získali šťastné tri body.

Santrio - St. Halič 0:2 (0:1) Vančo, Lukáč, divákov: 40, rozhodoval: Kolenkáš
Domáci v tomto zápase podali veľmi slabý výkon a futbalovejší hostia zaslúžene zvíťazili.

Š. Bukovinka – Uhorské 1:0 (0:0) Barančík, divákov: 20, rozhodoval: Kalocsai
Domáci boli po celý zápas lepším mužstvom, vypracovali si množstvo gólových príležitostí, ktoré však zostali nevyužité. Jediný gól stretnutia dosiahol Barančík v 73. min. Hostia si po celý zápas nevypracovali žiadnu gólovú príležitosť.

III. TRIEDA LC

Čakanovce – Trebeľovce 3:0 (1:0), Varga, Magyar, T. Nagy, diváci: 50, rozhodca: Goldschutter.
Zaslúžené víťazstvo domácich, ktorí boli po celý zápas lepším mužstvom a zahodili ešte množstvo šancí.

V. Dravce – Šíd 2:4 (0:2), Baláž z 11 m, Gutmeyer – Mihály, G. Urbančok, R. Urbančok, Molnár, ŽK: G. Urbančok, diváci: 30, rozhodca: Vojtek.
Zrodila sa nešťastná prehra domácich. Tí najmä v druhom polčase podali dobrý výkon a mali veľmi blízko k zisku aspoň jediného bodu.

Halič „B“ – Rapovce „B“ 3:0 (3:0), Koštialik 2, Líška, diváci: 40, rozhodca: Gabera.
Zápas sa rozhodol už v prvom polčase. Po zmene strán rezerva Haliče už iba kontrolovala výsledok.