Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky
CORGOŇ LIGA

Obrana FC sa na Dukle opäť nevyznamenala

Dukla B. Bystrica - FC Rimavská Sobota 3:0 (1:0)

Góly: 31. a 65. Sovič, 62. Fabuš, ŽK: 76. Vyskoč - 3. Valkučák, 7. Filo, 74. Hloušek, ČK: 68. Filo (R. Sobota) za 2 ŽK, rozhodovali: Vlk - Sluk, Košecký, 5020 divákov

B. Bystrica: Zajac - Ľ. Vyskoč, Dzúrik, Kentoš, Pančík - Pečovský, Sovič (78. Libič), Svintek (72. Kunzo), Kulík - Semeník, Fabuš (66. Jakubko)

Rimavská Sobota: Benko - Hadviger, Dojčan, M. Filo st., Valkučák - Hloušek, Sľuka (70. Tomko), Hílek, Novák - Pisár (70. Lipovský), Staš

Domáca Dukla jednoznačným výsledkom zdolala nováčika z Rimavskej Soboty. Hostia odolávali futbalistom spod Urpína iba v prvom polčase. O úvodnú strelu sa postaral v 7. min Filo, i keď brankár Dukly nemal s loptou problémy. Potom však prišli chvíle domácich hráčov. V 13. min po prihrávke Svinteka sa z pravej strany rútil na bránku Semeník, stroskotal však na brankárovi Benkovi. V tej istej minúte Dzúrik zblízka mieril vedľa a o minútu neskôr Sovičov center Dzúrik hlavičkoval do náručia Benka. V 17. min sa domáci kapitán Semeník predral cez stred, dostal sa k šestnástke, loptu však poslal do žrde. Gólový moment prišiel po polhodine hry, keď Sľuka fauloval Kulika a z nariadeného priameho kopu spoza šestnástky technickou strelou obhodil múr Sovič.

Hostia sa snažili odpovedať na úvodný gól - v 36. min. Pisárov center hlavičkoval Dojčan, brankár Zajac loptu chytil na čiare. V závere polčasu po osi Fabuš - Semeník strieľal Pečovský do bočnej siete. Rozpačitý úvod druhého polčasu hostia nevyužili, v útoku boli bezzubí, v obrane nedôslední, robili časté chyby. Tie najhrubšie Dukla potrestala v 62. min. Po tom, ako Fabuš získal loptu, mal v ceste iba brankára Benka, ktorého s prehľadom prekonal. O tri minúty neskôr autor druhého banskobystrického gólu prihral strelcovi úvodného, Sovičovi, ktorý nikým nekrytý s prehľadom zvýšil na 3:0. O zápase tak bolo rozhodnuté. Tréner Molnár vystriedal kľúčových hráčov, jeho zverenci začali hrať laxnejšie, čo mohol nováčik využiť. Gól mali na kopačkách v 80. min Hadviger a Hílek, no zblízka bránku netrafili, potom sa vyznamenal brankár Zajac a v 81. min Tomko prestrelil bránu azda z dvoch metrov. Domáca Dukla už výsledok udržala.

Ladislav Molnár (tréner Dukly): „Podali sme kvalitný výkon aj zásluhou hostí, ktorí prišli hrať do Banskej Bystrice futbal a nehrali iba defenzívne. I preto si mohli diváci prísť na svoje. Som rád, že sme sa strelecky presadili, bola to dobrá generálka na pohárový zápas, i keď s týmto výkonom by sme s portugalským súperom asi neuspeli. Teraz sa musíme zregenerovať a pripraviť na dôležitý štvrtkový zápas.“

Peter Zelenský (tréner R. Soboty): „Zdôrazňoval som hráčom, že na zápasy vonku nemôžu ísť na výlet, no zrejme ma nepočuli. Najmä v defenzíve to škrípalo. Obrana stála na hlinených nohách, robili sme hrubé chyby, ktoré skúsený súper využil. Potešiť ma mohlo azda iba to, že sme si v oslabení o jedného hráča dokázali vytvoriť aspoň nejaké dobré šance.“

Ostatné výsledky: Artmedia Bratislava - ZTS Dubnica 1:1 (0:0), Inter Bratislava - MFK Ružomberok 1:5 (1:2), Spartak Trnava - AS Trenčín 1:1 (0:0), MŠK Žilina - Matador Púchov 3:0 (0:0).

2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Podcast je náhrada miestneho rozhlasu

Správy z miestneho rozhlasu patria roky ku koloritu slovenských miesta obcí.

Jednou z hlavných výhod podcastov je, že ich môžete počúvať, keď vám to vyhovuje,“ povedal Jaroslav Kizek z agentúry M KREO.

J.Mikas: Plošné testovanie je užitočné, môže ovplyvniť vývoj pandémie

Hlavný hygienik registruje obavy ľudí navštíviť odberné miesta, najmä z dôvodu možného rizika prenosu nákazy.

Hlavný hygienik SR Ján Mikas.

Ani v predvečer testovania nevedia či otvoria všetky odberné miesta

Podľa všetkého budú v Hnúšti chýbať zdravotníci.

Odberné miesta sú v Hnúšti prichystané, samospráva ešte nevie či budú všetky v sobotu aj otvorené.