Utorok, 7. február, 2023 | Meniny má Vanda

Obrana FC sa na Dukle opäť nevyznamenala

Dukla B. Bystrica - FC Rimavská Sobota 3:0 (1:0)

Góly: 31. a 65. Sovič, 62. Fabuš, ŽK: 76. Vyskoč - 3. Valkučák, 7. Filo, 74. Hloušek, ČK: 68. Filo (R. Sobota) za 2 ŽK, rozhodovali: Vlk - Sluk, Košecký, 5020 divákov

B. Bystrica: Zajac - Ľ. Vyskoč, Dzúrik, Kentoš, Pančík - Pečovský, Sovič (78. Libič), Svintek (72. Kunzo), Kulík - Semeník, Fabuš (66. Jakubko)

SkryťVypnúť reklamu

Rimavská Sobota: Benko - Hadviger, Dojčan, M. Filo st., Valkučák - Hloušek, Sľuka (70. Tomko), Hílek, Novák - Pisár (70. Lipovský), Staš

Domáca Dukla jednoznačným výsledkom zdolala nováčika z Rimavskej Soboty. Hostia odolávali futbalistom spod Urpína iba v prvom polčase. O úvodnú strelu sa postaral v 7. min Filo, i keď brankár Dukly nemal s loptou problémy. Potom však prišli chvíle domácich hráčov. V 13. min po prihrávke Svinteka sa z pravej strany rútil na bránku Semeník, stroskotal však na brankárovi Benkovi. V tej istej minúte Dzúrik zblízka mieril vedľa a o minútu neskôr Sovičov center Dzúrik hlavičkoval do náručia Benka. V 17. min sa domáci kapitán Semeník predral cez stred, dostal sa k šestnástke, loptu však poslal do žrde. Gólový moment prišiel po polhodine hry, keď Sľuka fauloval Kulika a z nariadeného priameho kopu spoza šestnástky technickou strelou obhodil múr Sovič.

Hostia sa snažili odpovedať na úvodný gól - v 36. min. Pisárov center hlavičkoval Dojčan, brankár Zajac loptu chytil na čiare. V závere polčasu po osi Fabuš - Semeník strieľal Pečovský do bočnej siete. Rozpačitý úvod druhého polčasu hostia nevyužili, v útoku boli bezzubí, v obrane nedôslední, robili časté chyby. Tie najhrubšie Dukla potrestala v 62. min. Po tom, ako Fabuš získal loptu, mal v ceste iba brankára Benka, ktorého s prehľadom prekonal. O tri minúty neskôr autor druhého banskobystrického gólu prihral strelcovi úvodného, Sovičovi, ktorý nikým nekrytý s prehľadom zvýšil na 3:0. O zápase tak bolo rozhodnuté. Tréner Molnár vystriedal kľúčových hráčov, jeho zverenci začali hrať laxnejšie, čo mohol nováčik využiť. Gól mali na kopačkách v 80. min Hadviger a Hílek, no zblízka bránku netrafili, potom sa vyznamenal brankár Zajac a v 81. min Tomko prestrelil bránu azda z dvoch metrov. Domáca Dukla už výsledok udržala.

Ladislav Molnár (tréner Dukly): „Podali sme kvalitný výkon aj zásluhou hostí, ktorí prišli hrať do Banskej Bystrice futbal a nehrali iba defenzívne. I preto si mohli diváci prísť na svoje. Som rád, že sme sa strelecky presadili, bola to dobrá generálka na pohárový zápas, i keď s týmto výkonom by sme s portugalským súperom asi neuspeli. Teraz sa musíme zregenerovať a pripraviť na dôležitý štvrtkový zápas.“

Peter Zelenský (tréner R. Soboty): „Zdôrazňoval som hráčom, že na zápasy vonku nemôžu ísť na výlet, no zrejme ma nepočuli. Najmä v defenzíve to škrípalo. Obrana stála na hlinených nohách, robili sme hrubé chyby, ktoré skúsený súper využil. Potešiť ma mohlo azda iba to, že sme si v oslabení o jedného hráča dokázali vytvoriť aspoň nejaké dobré šance.“

Ostatné výsledky: Artmedia Bratislava - ZTS Dubnica 1:1 (0:0), Inter Bratislava - MFK Ružomberok 1:5 (1:2), Spartak Trnava - AS Trenčín 1:1 (0:0), MŠK Žilina - Matador Púchov 3:0 (0:0).