Krtíšske derby bolo ako remeň ! Padlo osem krásnych gólov a diváci tlieskali

Tisovec – Fiľakovo 2:0 (2:0) Bálint, Figľuš ŽK: Svinčiak, Beňuš - Bahleda, divákov: 150, rozhodoval: Drapáč
Hostia sa nestačili ani poriadne spamätať a Bahleda už v piatej minúte vyťahoval loptu zo siete, keď Bálint dostal ideálnu prihrávku do českej uličky a síce na dvakrát, ale skóroval a domáci už viedli 1:0. Zaskočení hostia zostali ako soľné stĺpy a iba sa nemo prizerali ako v desiatej minúte unikol po ľavej strane Figľuš a technickou parádičkou si obhodil Bahledu a zvýšil na 2:0. Hostia sa zo šoku spamätali v 17. min., keď Nagy A. spoza 16-stky nádherne vystrelil, ale trafil iba pravý dolný roh domácej brány a odrazená lopta skončila v náručí domáceho gólmana. V 20. min. zahrávali hostia rohový kop Šimkovičom, ale Tóth J. zblízka hlavičkoval tesne vedľa domácej brány. Hra potom v podaní obidvoch celkov upadla do priemeru a diváci do polčasu veľa futbalu nevideli, keď domáci kúskovali hru a hostia sa proti zhustenej domácej obrane nevedeli presadiť. Domáci predsa len zdvihli svoje hlavy v 43. min., keď Vengrín I. trafil ľavú tyč Bahledovej brány.
Po zmene strán sa snažili hostia o skorigovanie výsledku, hrali zodpovednejšie, ale domáci hrajúci v psychickej pohode boli herne na výške a hráčom FTC trvalo dlhých 20 minút, kým ohrozili domácu bránu, keď Šimkovičova strela preletela vedľa Belicovej brány. Domáci odpovedali v 70. min. krásnou akciou Petroka, ale pozorný Bahleda sľubnú akciu zneškodnil. Zápas sa potom dohrával v réžii domácich, keď hostia hrali hlboko pod svoje možnosti a ich hra, hlavne v druhom polčase bola výsmechom futbalu a preto boli zaslúžene „na uterák“.
Tréner hostí, Ľubomír Šimkovič: „Podali sme slabý výkon plný nepresností, z čoho súper ťažil a vyhral úplne zaslúžene.“
Fiľakovo: Bahleda – Adamec, Baroník, Telek, Bari – Vršanský, Šimkovič, Nagy, Bobák (35. Molnár) – Tóth T. (40. Tóth Cs.), Tóht J. (80. Segeč P.)
Tisovec: Belica – Beňuš, Slašťan, Michalko, Drugda, Vengrín O., Vengrín I., Petrok, Svinčiak, Figľuš, Bálint
V nedeľu FTC hostí v okresnom derby Tomášovce.

V. Krtíš – D. Strehová 3:5 (0:3) Horn J., Pavlov, Černik – Szabó 2, Ivičič 2, Šár, ŽK: Kroták, Pavlov, Krnáč, Horn – Oravec, Karasy, Merčiak, divákov: 980, rozhodoval: Náther
Hostia sa ujali vedenia už hneď v 2. min. po zlej rozohrávke domácich, čo ovplyvnilo aj celý vývoj zápasu. Nasledoval rýchly brejk Šára, ktorý uvoľnil do úniku Szaba a ten obišiel vybiehajúceho brankára Geregaia a do prázdnej brány ukončil svoje sólo rýchlym gólom, 0:1. V 43. min. Čabala kopal roh, ktorý predĺžil Zúbek hlavičkou na Ivičiča a ten v päťke otočený chrbtom bráne nádhernými nožničkami cez seba strelil gól, 0:2. O dve minúty neskôr po hlavičke Zúbeka za chrbát obrany zbehol Šár a ponad vybiehajúceho a padajúceho brankára zvýšil na 0:3.
Domáci do druhého polčasu nastupovali s tým, že chcú zvrátiť výsledok v svoj prospech, čo sa im aj podarilo. V 51. min. po sérii rohov domácich futbalistov Pavlov znížil na 1:3. V 56. min. kopali domáci pokutový kop po faule brankára Oravca na prenikajúceho domáceho Chromeka, bol nariadený pokutový kop, ktorý premenil Horn 2:3. V 67. min. bol faulovaný Ivičič a z priameho kopu vymietol šibenicu krtíšskej brány, 2:4. V 80. min. po faule Karasyho
bol nariadený ďalší pokutový kop, ktorý Černik s istotou premenil, 3:4. V 84. min. po hrubej chybe Šiketa získal Šár poľahky loptu a prihral pred prázdnu bránu, kde Szabó nemal problémy ju dopraviť do prázdnej brány 3:5. Domácim sa už nepodarilo do konca zápasu otočiť skóre. Mohli len zagratulovať hosťujúcemu družstvu k víťazstvu.
V. Krtíš: Geregai – Horn J., Černik, Pavlov, Šiket, Kroták (70. Tóth), Krnáč, Varholák (46. Havrila), Meszároš (46. Kováč), Chromek, Lahký
D. Strehová: Oravec – Novák (59. Merčiak), Zúbek, Báťka, Karasy – Jágerský (69. Brna), Chromek, Ivičič, Čabala – Šár (81. Tóth), Szabó

Poltár – Králiky 2:4 (0:1) Marcinek, Lubušky – Cimerman, Bednár, Hamšík, Oboril ŽK: Holas – Beňák, Kubát , ČK: 42. min. Holas ( po druhej ŽK), 74. min. Strmeň – 62. min. Šatura, divákov: 400 , rozhodoval: Juhász
Proti kvalitnému súperovi začali domáci bez rešpektu, od úvodných minút si vypracovali územnú prevahu, no v koncovke sa gólovo nedokázali presadiť. V 12. min. ako prvý mohol skórovať Kelement, ale jeho skákavú strelu k žrdi Kubajda s problémami vyrazil. V 15. min. v sieti neskončila ani strela Máča z 10-tich metrov po akcii Stanka, keď loptu so šťastím zrazil mimo bránu na čiare stojaci Tuhársky. O tri minúty neskôr Lubušky po peknom prieniku ideálne našiel vo veľkom vápne osamoteného Máča, no gólman hostí jeho tvrdú strelu zázračne vyrazil. V 25. min. nečakane „zahrmelo“ na opačnej strane, keď po trestnom kope Kubáta sa lopta nešťastne odrazila k Cimermanovi a ten z vnútra 16-stky trafil nechytateľne pod brvno Slaniniakovej brány, 0:1. V 38. min. po krížnej strele Strmeňa Kubajda loptu neudržal avšak Máčovu dorážku stihol ešte vykopnúť z bránovej čiary Huntoš. Pohroma pre domácich prišla v 42. min., keď po druhej žltej karte rozhodca Juhász prísne vylúčil Holasa. Úvod druhého polčasu však vyšiel lepšie Sklotatranu, keď už v 47. min. po trestnom kope Stanka a následnej trme-vrme v 16-stke hostí Marcinek zblízka rozzvonil sieť, 1:1. Z vyrovnania sa však oslabení domáci netešili dlho, keď už v 50. min. rýchlonohý Cimerman obišiel Rendeka, ideálne nahral voľnému Bednárovi a ten zblízka nedal šancu Slaniniakovi, 1:2. V 54. min. Lubušky našiel rozbehnutého Máča, ktorého v 16-stke evidentne fauloval brankár hostí, no píšťalka rozhodcu Juhásza ostala nemá! V 57. min. po zaváhaní domáceho Rendeka išiel na Slaniniaka osamotený Hamšík a svoj nájazd rutinérsky zakončil gólom, 1:3. V 62. min. sa počet hráčov na ihrisku vyrovnal, keď po tvrdom zákroku na Stanka musel ísť predčasne pod sprchy Šatura. Po tomto momente domáci ožili, no po akcii Marcineka so Strmeňom a Stankovej strele hosťom pomohla pravá žrď Kubajdovej brány. V 70. min. pobúril divákov opäť rozhodca Juhász, keď najprv po faule na Máča odpískal pokutový kop, avšak na pokyn postranného rozhodcu Pockľana ho pre údajný ofsajd odvolal. V 74. min. domáci pozabudli na Cimermana, ktorého na hranici 16-stky stihol ešte zastaviť Strmeň, no za tento zákrok od rozhodcu uvidel aj on červenú kartu. Z následného priameho kopu prišiel trest aj v podobe gólu, keď Oboril tvrdou prízemnou strelou nedal Slaniniakovi žiadnu šancu, 1:4. V 80. min. mohol znížiť po Stankovej akcii Máč, ale jeho strela z piatich metrov opäť skončila len na žrdi Kubajdovej brány. V 83. a 85. min. spálili dve tutovky aj pohybliví hostia, keď najprv osamotený Cimerman zblízka trafil iba žrď a neskôr vo vyloženej šanci netrafil Slaniniakovu bránu ani striedajúci Šimko. V 87. min. sa domácim aspoň podarilo skorigovať výsledok zápasu, keď po trestnom kope Marcineka gólman hostí loptu iba vyrazil, no pohotový Lubušky ju hlavou poslal do siete, 2:4.
Poltár: Slaniniak – Radič, Meszároš, Rendek (61. T. Beňa), Strmeň – Lubušky, Kelement, Stanko, Holas – Máč, Marcinek
Dorast: Poltár – Krupina 4:1 (2:1) Valentíny 4

Brusno – Jesenské 2:0 (1:0) ŽK: - Csízi, Nôta, Pál, divákov: 150, rozhodoval: Michulek
Bol to najslabší zápas sezóny. Domáci dali do hry všetko, veď po šiestom prehratom zápase si doposiaľ neodniesli ani bod. K získaniu bodu im dopomohla bojazlivá hra hostí. Na trávniku Brusna sa hral alibistický futbal. Žiadny z hráčov nechcel hru pokaziť. Lopta sa bezcieľne kopala od hráča ku hráčovi. Až do 41. min. nebola ohrozená ani jedna brána. Štyri minúty pred koncom prvého polčasu domáci založili útok na pravej strane, nikým neatakovaný hráč prešiel až do 16-stky, prihral neobsadenému spoluhráčovi a ten z päťky pohodlne skóroval, 0:1. Po prvom góle sa osmelili aj hostia, no k bráne domácich sa veľmi nedostali. Druhý gól padol v druhom polčase, keď rozhodca v 60. min. nariadil prísny pokutový kop za údajný faul na útočníka hosťujúcim brankárom. Nariadený pokutový kop domáci s ľahkosťou premenili. Aj napriek tomu, že hráči Jesenského sa stretli s jedným z najslabších súperov tabuľky, nedokázali zo stretnutia vyťažiť ani jeden bod.
Jesenské: Nôta – Nagy, Trizna, Csízi, Perdík, Pál (85. Juhász), Czene Attila, Váradi, Farkaš (75. Bari), Czene Adrian (63. Žibrita), Hugyár

Selce – Tomášovce 1:1 (1:1) Precák – Dibala, ŽK: Jarkulič, Čipčala - Skopal, divákov: 300, rozhodoval: Madera
Za pekného futbalového počasia sa hral futbal priemernej úrovne. Hostia na zápas išli s malou dušičkou z dôvodu absencie Motošku a vykartovaného Habana. Už od úvodných minút sa viac darilo hosťom, ktorí hneď v prvej minúte po centri Paľagu Dibala hlavou triafa vedľa domácej brány. O pár minút neskôr znovu Dibala po dobrom centri Fehérváryho v sľubnej pozícii neumiestnil loptu za chrbát domáceho brankára. Po dobrom začiatku hostí sa osmeľujú aj domáci, ktorí v 10. min. strelou Leštáka ohrozili brankára Skopala. Domáci v týchto minútach získali viacej priestoru, lepšie kombinovali a túto snahu zakončili aj gólovo, kde domáca obrana z priameho kopu nepokryla hráča domácich Precáka, 1:0. Po tomto góle ožívajú aj hostia, a najprv Paľagom, ktorý zakončuje vedľa a neskôr v 23. min. Dibalom vyrovnávajú stav stretnutia na 1:1. Po strelenom góle hostia majú ďalšiu šancu, zaznamenal ju strelec gólu Dibala, ktorého hlavičku zastavilo brvno domácej brány.
Do druhého polčasu nastupujú hostia v nezmenenej zostave a hneď v úvode pohrozili Dibalom, ktorý obišiel domáceho brankára a trestuhodne netrafil ani do prázdnej brány. 56. min. priniesla znovu šancu hostí, v ktorej Paľaga bez prípravy vystrelil do opačného rohu brány a domáci brankár Pažout jeho strelu bravúrne zneškodnil. Domáci nezložili zbrane a vehementne tlačili, ale len po 16-stku hostí. Hostia naopak využívajú každú brejkovú situáciu, aby pohrozili domáceho brankára. Za zmienku stojí šanca domácich v 70. min. futbalistom Ruskom, ktorého priamy kop brankár Skopal bravúrne zneškodnil. V 70. min. opúšťa ihrisko útočník Dibala, ktorý po nešťastnom súboji skončil s rozbitou hlavou.
Do konca zápasu sa už nič vážne neudialo a hostia umným držaním lopty uhrali cenný bod na horúcej pôde Seliec. Hostia mohli odísť aj s trojbodovým ziskom, ak by Randlísek v posledných minútach v dobrej pozícii nezaváhal.
Tomášovce: Skopal – Hafernik, Tomašovič, Mondek, Ľalík – Fehérváry (88. Laššák), Randlísek, Kamenský, Paľaga – Dibala (71. Jozefík), Pivarči (81. Vilhan)

Ostatné výsledky:
Hliník nad Hronom - Hrochoť 1:1 (1:0) Góly: Šimko - Selecký, ŽK: R. Šimko, Pilko, Demko - Selecký, R. Sláva, rozhodoval Löcsös, 170 divákov.
Rimavská Sobota B-Tornaľa - Dolná Ždaňa 2:1 (1:0) Góly: Švihla, Iskra - Miškov, ŽK: Gáspar, Sihelský, Iskra - Urgela, Štanda, Obrcian, rozhodoval Tóth, 350 divákov.