Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky
I., II. A III. TRIEDA - LUČENEC

Kokava zabrala futbalovo, bálintovci deklasovali Buzitku, rezerva Haliče naďalej suverénne

I. TRIEDA - LC

Biskupice – Kokava 3:4 (1:3), Mižér 2, Gášpár – B. Severíni 2, Bambura, Katreniak, ŽK: Mižér, Mede – Bosman, ČK: Várady (Biskupice), diváci: 80, rozhodca: Laho.
Domácim sa v prvom polčase nedarilo. Viazla spolupráca, čo využili čipernejší hostia a do šatní odchádzali s dvojgólovým náskokom. Keď po zmene strán dosiahla Kokava aj štvrtý gól, zdalo sa, že je rozhodnuté. Domáci však mali výborný finiš. Znížili na rozdiel jediného gólu, ale na vyrovnanie im už neostal čas.

Podrečany – Utekáč 2:1 (1:0), Palička, Balaško – Skrutek, ŽK: Palička – Folk, Šuniar, diváci: 70, rozhodca: Urbančok.
Hostia mali v úvodnej 45-minútovke viac z hry. Prvé vážnejšie šanci si napriek tomu vypracovali Podrečany. V 32. min. Garajov center našiel na hranici pokutového územia Paličku. ten si loptu spracoval a z otočky vymietol šibenicu brány hostí. V druhom polčase mali územnú prevahu domáci. Lenže v 51. min. po chybe obrany vyrovnal Skrutek. Snahu Podrečian korunoval 13 minút pred koncom Balaško víťazným gólom z trestného kopu.

Hr. Zalužany – Vidiná 3:0 (3:0), Slížik, Šatara, Bakša, diváci: 65, rozhodca: Kolenkáš.
Zápas sa začal vo svižnom tempe. Útoky sa striedali na obidvoch stranách. Prvú vážnu príležitosť na skórovanie mali hostia. Slovák v 11. min. vystrašil domáceho brankára, ale jeho strela skončila na brvne. Potom domáci chytili opraty zápasu pevnejšie do svojich rúk. Už v 13. min. sa v 16-tke presadil Slížik a otvoril skóre. V 26. min. po výbornej prihrávke Hrivnáka do pokutového územia hostí, nikým nekrytý Šatara zvýšil na 2:0. Päť minút pred prestávkou zahrával priamy kop z 25-tich metrov Bakša a brankár hostí lovil loptu po tretíkrát zo svojej siete. Po zmene strán sa Hr. Zalužany uspokojili s výsledkom. Hra sa odvíjala väčšinou v strede ihriska. Príležitosti, ktoré sa mužstvám naskytli, ostali nepremenené a tak sa na výsledku nič nezmenilo. V slušnom stretnutí patrí uznanie aj rozhodcovskej trojici.

Halič – Breznička 3:1 (1:1), Náton, Kurčík, Csaba – Kudlák, ŽK: Ľupták, Budáč, Prepelica, diváci: 65, rozhodca: Kolenkáš.
Hostia sa už v 5. min. ujali vedenia Kudlákom, po zaváhaní v domácej obrane. V 8. min. po rohovom kope vyrovnal Náton. Do polčasu si ešte domáci vypracovali dve šance, ale nedokázali ich premeniť. V druhom polčase už v 50. min. Kurčík z piatich metrov doslova prestrelil brankára, 2:1. Hostia potom prevzali na niekoľko minút iniciatívu, ale v 70. min. ich schladil Csaba bombou z 25-tich metrov, keď vymietol pavučinu a uzavrel skóre stretnutia.

Lipovany – Zlatno 3:0 (2:0), Jánošík, Magera ml., Linduška, diváci: 65, rozhodca: Melicher.
Výsledok zápasu zodpovedá priebehu hry. Domáci si vypracovali viac gólových príležitostí, kontrolovali priebeh hry a zaslúžene triumfovali.

Lovinobaňa – Divín 0:0, ŽK: Paulíny, Šróba, M. Mišík – M. Žilka, Presperín, diváci: 100, rozhodca: J. Kojnok.
Šláger kola priniesol obojstranne bojovné stretnutie. V prvom polčase si domáci vypracovali 3 čisté gólové možnosti. Karman, Botta ani Hulej ich však nepremenili. Na opačnej strane sa pred brankára Lovinobane dostal Bella, ale gólman domácich bravúrne zasiahol. V druhom polčase sa domáci snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, lenže strely Šróbu a Bottu hosťujúci brankár Oláh vyrazil a tak sa napokon zrodila bezgólová remíza.

Málinec – Sušany 2:2 (0:2), Dibaľa 2 – Adam, Kurčík, ŽK: Dibaľa, diváci: 80, rozhodca: Forrai.
V prvom polačse dominovali na ihrisku hostia, ktorí sa dvomi gólmi Adama a Kurčíka ujali vedenia 0:2. V druhom polčase sa karta obrátila, domáci dostali súpera pod tlak, no vyrovnať sa im podarilo až v poslednej minúte stretnutia strelecky disponovaným Dibaľom. Napokon sa zrodila zaslúžená remíza.

Boľkovce – Buzitka 5:0 (2:0) N. Adamovič 2, Ivan, Poliak, Kmeť
ŽK: N. Adamovič, Ivan – Jačmeník, Očovan, Baláž, pred 150 divákmi rozhodoval Vojtek z Oždian.
Vedúce mužstvo tabuľky nenechalo nič na náhodu a v stretnutí s 2. mužstvom tabuľky po veľmi dobrom výkone celého mužstva zaslúžene vysoko zvíťazilo a upevnilo si vedúcu pozíciu.

Rapovce – Santrio 4:0 (2:0) Fízeľ, Kamenský, Majoroš, Petik, ŽK: Kováčik (Santrio), pred 120 divákmi rozhodoval Felso z Fiľakova.
Domáci sa od začiatku s chuťou pustili do súpera, vypracovali si viac gólových príležitostí, z ktorých realizovali len štyri. Hostia pôsobili odovzdaným dojmom, a do protiútokov sa dostávali len sporadicky.

Tomášovce „B“ – Lehôtka 5:1 (2:0) Tomašovič 2, Galád, Laššák, Hodul – Diškan, pred 60 divákmi rozhodoval Felso z Fiľakova.
Vo vyrovnanom stretnutí sa domáci ujali vedenia gólom Tomašoviča v 20. min.. Aj druhý gól domácich strelil Tomašovič hlavou na 2:0. V II. polčase sa individuálne presadil v šestnástke hostí Galád 3:0. V 70. min. center Melicherčíka poslal hlavou do brány hostí Laššák 4:0. V 75. min. Diškan znížil na 4:1. Strelecký koncert domácich uzavrel v 82. min. Hodul na 5:1.

Uhorské – P. Dravce 1:2 (0:2) Šarkan 11 m – Nôta, Bódi, ŽK: Nôta, Táčik (P. Dravce), pred 40 divákmi rozhodoval M. Kojnok z Poltára.
Vo vyrovnanom zápase sa domácim opäť nepodarilo bodovať, a tak zvíťazili šťastnejší hostia a domáci zostávajú zatiaľ na dne tabuľky bez bodu.

St. Halič – Š. Bukovinka 2:1 (1:1) Repka, E. Trčan – Gondáš, pred 55 divákmi rozhodoval Kelemen z Pincinej.
V bojovnom stretnutí zvíťazili šťastnejší domáci. Hostia pôsobili počas celého zápasu dobrým dojmom aboli vyrovnaným súperom. Víťazstvo sa zrodilo v 60. min., keď hostia Lukáča faulovali v pokutovom území a nariadený pok. Kop premenil E. Trčan na víťazný gól.

Podkriváň – F. Kováče - nehralo sa F. Kováče sa odhlásali zo súťaže.

III. TRIEDA - LC

Rapovce „B“ – Čakanovce 0:3 (0:2) Magyar, Bari, Varga, ŽK: Magera – Szánisló, pred 52 divákmi rozhodoval Forrai z Lučenca.
V zápase sa presadili jednoznačne futbalovejší hostia, ktorí zaslúžene zvíťazili rozdielom triedy.

Šíd – Halič „B“ 1:2 (1:0) Kuzma – Kľaga 2, ŽK: Molnár (domáci), pred 30 divákmi rozhodoval E. Molnár z V. Draviec.
V zápase dobrej úrovne boli v I. polčase lepší domáci, ktorí sa ujali vedenia gólom Kuzmu. V II. polčase však poľavili a skúsený Kľaga dvoma gólmi obrátil výsledok v prospech hostí.

Trebeľovce – V. Dravce 5:1 (3:0) Oršuľa 3, Maťko, Berky – Kalocsai, pred 30 divákmi rozhodoval Mareček z Lučenca.
V príjemnom jesennom počasí boli domáci od prvej minúty jednoznačne lepší a prevahu zužitkovali už v I. polčase, keď sa ujali vedenia 3:0. V II. polčase hostia znížili, ale záverečné slovo mali opäť domáci, ktorí predali ešte dva góly.

Dohrávka:

Rapovce „B“ – Šíd 0:4 (0:2) Urbančok 4, ŽK: Kmeť – Molnár, pred 50 divákmi rozhodoval Havran z Lučenca.
Zaslúžené víťazstvo hostí, ktorí boli po celý zápas lepším mužstvom a domácim nedali žiadnu šancu. Gólove sa presadil hráč hostí G. Urbančok, ktorí strelil všetky štyri góly.

2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 10 863

Odľahlé časti Zvolena na testovanie stále čakajú, odberné tímy tam nedorazili (minúta po minúte)

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Banská Bystrica, Lučenec, Žiar nad Hronom, Zvolen a ostatných okresoch BB kraja.

Rad pred Domom kultúry Ružinov.

Juraj si privstal, na Rúbanisku boli pred testovaním dlhé rady

Na jednom z odberných miest na ZŠ L. Novomeského v Lučenci začali ľudí testovať o 7.15 hod. Ľudia o testovanie javia záujem.

Juraj Bolkarski čakal pred ZŠ L. Novomeského už od 6.00 hod.

V Ružinej problém so zdravotníkmi nemali, rýchlo pripravení boli aj vďaka futbalu

Do novohradskej dediny sa prišli dať otestovať aj niektorí Lučenčania.