Medzi Tisovcom a Breznom obnovia historickú ozubnicovú trať.
Patrí medzi svetové unikáty nielen z technického hľadiska, ale najmä pre krásu regiónu, ktorým prechádza. Obnovenie prevádzky sa plánuje už v budúcom roku. Po trati by mala premávať ozubnicová lokomotíva, ktorú našli v Rumunsku. Na Slovensku už neexistujú, pretože ich v 60-tych rokoch zošrotovali.
„Trať bola vybudovaná v roku 1896. Vlaky po nech prestali premávať pred štvrťstoročím. Železnice sa snažia o jej zápis medzi technické pamiatky. Plánujeme obnoviť jej vzhľad z 19. storočia, pričom projekt bude stáť 16 až 18 miliónov korún,“ povedal J. Kubáčka zo slovenských železníc. Na obnovení prepravy po historických koľajniciach má záujem aj samospráva. V Tisovci vznikne aj múzeum.
Od projektu si sľubujú oživenie regiónu, najmä cestovného ruchu. „Táto trať je unikátom. Dnes tu premáva len osobný vlak, ale cesta je veľmi pekná. Ozubnicový hrebeň je v dobrom stave. Myšlienka oživenia je veľmi dobrá. Dúfam, že peniaze neskončia v nesprávnom vrecku. Už sa teším, keď sa preveziem,“ tvrdí Roman z Tisovca.