Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky
IV. LIGA - JUH

Tomášovčania vo Fiľakove sklamali, Jesenské úspešne drelo až do konca

8. kolo

Fiľakovo – Tomášovce 2:0 (2:0), Tóth Tomáš 2, ŽK: - Kamenský, Dibala, diváci: 175, rozhodca: Zelezník.
Susedské derby – stretnutie prinieslo na hraciu plochu plno vzruchu, keď sa obidve mužstvá zamerali skutočne na hru, ale boli to domáci, ktorí otvárali skóre už v 7. min., keď agilný Tóth. T. nebojácne vnikol do pokutového územia hostí, kde bol nedovolene atakovaný hrajúcim trénerom Motoškom, ale domáci útočník ešte v páde dotlačil loptu do siete a preto hlavný rozhodca namiesto pokutového kopu správne uznal gól a domáci viedli 1:0, keď hlavný rozhodca urobil hrúbku vo svojom konaní a hosťujúceho obrancu Motošku mal vylúčiť. Gól zapôsobil na domácich ako katalizátor, keď nacvičeným signálom zahrávali rohový kop, ale Telekova bomba a následne dorážka Tótha J. nakoniec neskončila v sieti. FTC potom ovládol celú hraciu plochu, malo územnú prevahu, keď Skopal musel dvakrát zatiahnuť za záchrannú brzdu, keď vyrazil strelu Tótha R. smerujúcu pod brvno a o minútu hlavičku Tótha J. vyrazil na roh. Potom sa nádherne prezentoval Nagy A., ktorý z otočky iba tesne minul hosťujúcu bránu. Hostia museli skloniť svoje hlavy po druhýkrát v 33. min., keď malú prihrávku domov im znovu vypichol Tóth T. a zavesil na 2:0. Hostia odpovedali v 36. min. hlavičkou Mondeka, ktorá iba tesne minula Bahledovu bránu. Prakticky z protiútoku pohrozili aj domáci, keď na strieľajúci center najvyššie vyskočil Tóth J., ale vo vzduchu sa zrazil s hosťujúcim brankárom a lopta skončila na hornej sieti. V 40. min. poslal svoju ďalekonosnú vizitku Tóth R. a Skopal ju „robinzonádou“ vyrazil na roh. Výborný futbal, výborný prvý polčas a vďačné obecenstvo dali tušiť, že sa očakáva plnohodnotný druhý polčas. Prognózy prvého polčasu sa potvrdili, lebo aj druhé dejstvo bolo rovnako kvalitné a futbal vyhral na celej čiare. Hostia, ktorí nemali čo stratiť začali aktívnejšie a snažili sa o zdramatizovanie danej situácie a v 58. min. hlavička Dibalu iba tesne minula Bahledovu svätyňu. O dve minúty neskôr odpovedali aj domáci strelou Nagya, ktorá skončila v náručí gólmana Skopala. Obidve mužstvá potom prestriedali, keď sa hostia snažili o nemožné, ale pozorný domáci celok do bodky splnil taktické pokyny svojho trénera, aby udržali loptu čo najdlhšie na súperovej polovici a tak sa napokon zrodilo absolútne zaslúžené víťazstvo domáceho celku, keď domáci orchester pod dirigentskou taktovkou hrajúceho trénera Šimkoviča ponúkol svojim skalným priaznivcom jeden fantastický futbalový koncert okorenený dvoma gólmi, keď všetci zúčastnení diváci mali z predvedenej hry nezabudnuteľný športový a umelecký zážitok. Chlapci ďakujeme.
Tréner hostí, Motoška Róbert: „V dnešnom zápase sme zaslúžene prehrali, keď nás domáci predčili v bojovnosti a nasadení a my sme podali najslabší výkon v jeseni a inkasovali sme po hrubých chybách v obrane.“
Tréner domácich, Ľubomír Šimkovič: „Po zlepšenom výkone sme zaslúžene vyhrali, keď sme si kombinačnou hrou dokázali vypracovať dostatok šancí, i keď paradoxne sme dali góly po chybách hosťujúcich zadákov. Napriek tomu svojim zverencom za predvedený fantastický výkon ďakujem.“
Fiľakovo: Bahleda – Adamec, Baroník, Bari, Tóth R. (86. Segeč P.), Nagy A., Telek, Tóth T. (76. Bobák), Tóth J., Vršanský, Šimkovič (79. Tóth Cs.).
Tomášovce: Skopal – Hafernik, Motoška, Tomašovič, Mondek, Fehérvári, Haban (72. Laššák), Kamenský, Randlísek, Dibala, Paľaga.

Tisovec – V. Krtíš 1:0 (1:0) Svinčiak, ŽK: - Šiket, diváci: 210 , rozhodca: Hurík.
Hostia cestovali do Tisovca s tým, že chceli získať stratené body z domáceho derby so Strehovou. Bohužiaľ sa im to nepodarilo, hoci mali počas celého zápasu územnú prevahu. Domáci si len sporadicky vypracovávali šance, ktoré riešila obrana hostí na čele s Chromekom. Hostia si vypracovali aj gólové príležitosti, no bohužiaľ sa im nepodarilo ani jednu premeniť na gól. Naopak, po jednej hrubej chybe domácej obrany zinkasovali v 44. min. gól po rohovom kope Svinčiakom. Do druhého polčasu nastupovali hostia s cieľom zvrátiť nepriaznivý stav, no opäť ich strelecké príležitosti Lahkým, Varholákom a Krnáčom ostali nevyužité. Naopak, opäť to boli domáci, ktorí sa dostali aj v druhom polčase do jedinej vážnej situácie, no našťastie ich strelecká príležitosť zostala nevyužitá. Hostia od 70. min. domácich zatlačili do hlbokej defenzívy, no nevedeli sa strelecky presadiť. Najväčšie príležitosti v druhom polčase mal Lahký, ktorý vo veľmi dobrej streleckej príležitosti nastrelil len brankára domácich.
Tisovec: Belica – Beňuš (87. Ďurík), Dacho, Michalko, Drugda, Hudec (84. Boháčik), Vengrín (90. Brndiar), Petrok, Svinčiak, Figľuš, Bálint.
V. Krtíš: Geregai – Kroták (71. Brezinský), Pavlov, Šiket, Krnáč, Meszároš (54. Horn K.), Chromek, Varholák, Tóth, Lahký, Havrila.

Jesenské – Selce 4:3 (1:2) Váradi 3, Farkaš – Kmeť, Čipčala, Rusko Ľ., ŽK: Nagy, Figei, Perdík – Rusko Ľ., Jarkulič, Rusko P., diváci: 300 , rozhodca: Bencúr.
Domáci nastúpili za každú cenu získať tri body, po dvoch prehratých zápasoch. Domáci však nastúpili nervózne. Sľubná akcia neskončila gólom, keď Czene Atilla prestrelil. V 10. min. skórovali hostia, kopali roh z pravej strany, brankár loptu vyboxoval a hráč Kmeť pohodlne prehodil ponad brankára, 0:1. Domáci sa osmelili, začali viac útočiť, výsledkom čoho bola penalta po faule na Czene Adriana v 14. min. Farkaš však strelu nepremenil. Chlapci sa nevzdávali, výsledkom ich snaženia bolo vyrovnanie v 25. min. po peknej akcii. Domáci hráč odcentroval Váradimu a ten nekrytý vyrovnáva na 1:1. Hostia dve minúty pred koncom prvého polčasu, keď sa čakalo na hvizd rozhodcu, zvýšili na 1:2.
Do druhého polčasu domáci nastúpili s enormným úsilím zvrátiť stav. To sa v 55. min. po krásnom priamom kope Farkaša podarilo, 2:2. Domáci útočili ďalej. V 75. min. diváci mohli vidieť ďalší gól, keď Váradi získal zo siedmich metrov po zemi pre mužstvo Jesenského vedenie, 3:2. Tri minúty na to, po chybe domácej obrane, rozhodca nariadil pokutový kop. V 78. min. Rusko Ľ. premenil, 3:3. V 85. min. po pekne potiahnutej akcii po peknom centri Váradi zvýšil na 4:3. Domácim sa až do konca zápasu podarilo výsledok ustrážiť.
Jesenské: Nôta – Figei, Trizna, Perdík, Csízi P., Nagy, Farkaš, Hugyár, Czene A. (61. Bari Vojtech, 90. Pál), Váradi, Czene Adrián (82. Šuhajda).

Hrochoť – Poltár 2:0 (1:0) Zátroch P., Belko P., ŽK: - Rendek, Máč, Radič, Slaniniak, diváci: 100, rozhodca: Jodas.
Hostia nastúpili v oklieštenej zostave kvôli trestom a zraneniam chýbali Marcinek, Strmeň a Nociar. Po vzájomnom oťukávaní sa už v 9. min. mohli hostia ujať vedenia, po úniku Lubuškyho, ktorý však samostatný nájazd nepremenil. O minútu neskôr došlo k zraneniu Stanka po tvrdom zákroku domáceho hráča. Na jeho miesto nastúpil jediný hráč z lavičky Rončák J. Domáci postupne pritvrdili, čo nevoňalo Sklotatrancom a minútu pred prestávku inkasovali po presnej hlavičke Zátrocha 1:0. Druhý polčas hosťujúci poltársky „mančaft“ nastúpil s úsilím vyrovnať, čo sa im takmer podarilo v 80. minúte, keď po strele Lubuškyho domáci brankár s námahou vyrazil pred Máča, ktorý ale zblízka trestuhodne zahodil. V 90. min. spečatil osud Sklotatranu Poltár druhým gólom Belko P. z priameho kopu a tak Poltárčania už tretie kolo po sebe vyšli naprázdno.
Vladimír Horanský, vedúci mužstva Sklotatran Poltár: „Som sklamaný z výkonu niektorých hráčov, ktorí asi neprišli hrať futbal, ale išli sa asi len previezť a za predvedený výkon sme si nezaslúžili bodovať.“
Poltár: Slaniniak – Tišoň, Radič, Rendek, Kelement, Máč, Meszároš, Holas, Stanko (10. Rončák J.), Turic, Lubušky.

D. Strehová – Hliník 3:2 (1:0) Šár 3 – Pilník, Šimko, ŽK: Karasy , 52., 85 m., Zúbek 66. min. – Netolický, Svatený, ČK: Karasy 85. min., diváci: 250 , rozhodca: Fábry.
Futbalisti Prameňa po víťazstve v okresnom derby a po sérii úspešných výsledkov v minulých kolách sa prípadným úspešným výsledkom mohli dostať aj na čelo IV. ligy JUH. Pre zranenie Szabá, Brnu musel tréner Čarný improvizovať v zostave a zostaviť nový útok Šár, Rimóczi – ktorý nastúpil po päťtýždňovom zranení stehenného svalu. Prvý polčas sa lepšie po ihrisku pohyboval súper. Futbalisti Prameňa vpredu rýchlo strácali lopty a tak ostala obrana Strehovej preťažená. V 4. min. sa dostal Krčmárik do dobrej príležitosti, keď sa ocitol sám pred Oravcom, ktorý situáciu vyriešil s prehľadom. V 13. min. Chromekovu prudkú strelu po zemi brankár Hliníka v páde bravúrne vyrazil na roh. V 18. min. po Jágerského prihrávke Šárovu ľahkú strelu vykopol z prázdnej brány Hlinka. V 38. min. si diváci konečne zakričali gól, keď po osi Merčiak, Jágerský, Šár zblízka dorazil center Jágerského do siete a bolo 1:0. V 47. min. Šár pred pokutovým územím odťažovaný troma hráčmi Hliníka nevedel čo s loptou, preto napriahol na bránu a pritom vymietol šibenicu, keď brankár ani nezareagoval, 2:0. V 52. min. po rozohratí priameho kopu, Pilník lobovanou strelou z uhla ponad Oravca znížil na 2:1. V 54. min. po rozohratí priameho kopu Ivičič tvrdou strelou natiahol v bráne Hliníka brankára, ktorý s námahou pred dobiehajúcim Šárom odvrátil na roh. V 56. min. po rohu Čabalu prekopol zblízka bránu hostí Merčiak. V 58. min. po priamom kope Ivičiča pred bránu Hliníka a nedôrazných odkopoch obrany Hliníka dal zo skrumáže gól Šár, čím dovŕšil klasický hetrik, 3:1. O minútu neskôr po akcii dvojice Chromek Ivičič prudkú strelu Ivičiča do šibenice vyhlavičkoval Netolický z prázdnej brány na roh. V 70. min. mohli futbalisti Hliníka skorigovať stav, keď Dirbák vo vyloženej streleckej pozícii prekopol bránu Strehovej. V 77. min. po priamom kope Dirbáka a následnom veľkom zmätku v malom vápne domácich sa podarilo Šimkovi dotlačiť loptu do siete a zápas poriadne zdramatizovať, 3:2. V 80. min. po chybnej rozohrávke obrancov Hliníka ušiel Tóth a svoje sólo zakončil strelu povedľa vybiehajúceho brankára, ale aj vedľa brány. V dramatickom závere bol v 85. min. vylúčený po druhej žltej domáci Karasy. Umnou obrannou hrou sa domácim podarilo udržať stav až do konca zápasu.
D. Strehová: Oravec – Karasy, Zúbek, Báťka – Čabala, Merčiak, Chromek, Jágerský (83. Brna R.) – Šár (90. Novák M.), Ivičič, Rimóczi (39. Tóth).

Dolná Ždaňa - Brusno 7:0 (2:0)

Králiky - Rimavská Sobota B/Tornaľa 1:4 (1:2).

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  8. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  9. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  1. Magazín SME Ženy už v predaji
  2. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
  5. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
  6. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  7. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  10. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 492

Dvojica mužov ukradla zásobníky s mincami zo samoobslužnej  autoumyvárne v Poltári.

V Rimavskej Sobote bude 27 odberných miest

Odberné miesta podľa samosprávy kopírujú volebné okrsky v meste s tromi výnimkami.

Slovensko sa pripravuje na celoplošné testovanie.

Banskobystrická župa je prvou v krajine, ktorá chystá vo svojich zariadeniach preventívne testovanie

Pravidelné testovanie sa dotkne 30 zariadení sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti BBSK.