Ružiná prvýkrát vyhrala, Hr. Ves zasa prehrala

8. kolo

Kalinovo – Príbelce 6:1 (4:0), Supina 2, Pav. Ďuriško, Ivanič z 11 m, Filipiak, Végh – Ďurčok, ŽK: Štefánik, diváci: 150, rozhodca: Veky.
Domáci nastúpili s viacerými zmenami v základnej zostave, ktoré boli spôsobené zdravotným stavom niektorých hráčov po zápase v Radzovciach. Bolo to na začiatku zápasu aj poznať. Ako prví mohli skórovať hostia po nedorozumení domácej obrany s brankárom, ale hroziaci gól odvrátil z bránkovej čiary Banga. Domáci sa postupne dostávali do tempa a pripravili divákom v prvom polčase gólové hody. Súpera načal Ďuriško v 23. min., keď dokopol loptu do prázdnej brány potom, ako brankár neudržal strelu Šupinu. V 26. min. zahrával priamy kop Štefánik a hosťujúci gólman opäť neudržal loptu. Končošovu dorážku ešte hostia odvrátili, ale strela Šupinu si už našla správny cieľ. V 39. min. po prihrávke Segeča predviedol sólo medzi hosťujúcimi hráčmi Végh. Bol zastavený iba nedovolene a penaltu bezpečne premenil Ivanič. Domácim sa podarilo skórovať ešte v poslednej minúte Filipiakom, ktorý vyskočil najvyššie na center Štefánika. V druhom polčase nevyužil Végh tutovku. Prekľučkoval sa až pred brankára, ale mieril vedľa. Vzápätí bol v šanci Šupina a nekompromisne pod brvno strelil Ďalší gól. Po hodine hry domáci nevyužili ďalšiu tutovku. Šupina našiel Lörinčíka, ale ten nikým neatakovaný poslal loptu mimo. Po piatom góle baníci poľavili a hostia Ďurčom znížili na 4:1. V 71. min. sa rútili na gólmana hostí traja domáci hráči. Végh obišiel brankára, chcel ho obhodiť, ale ten sa nedal prekabátiť. Skóre uzavrel Végh presnou hlavičkou po centri Štefánika.
Kalinovo: Pet. Ďuriško - Melicher, Banga, Filipiak, Segeč, Štefánik, Végh, Končoš (60. Matuška), Ivanič, Pav. Ďuriško (53. Lörinčík), Šupina.

Hajnáčka – Lubeník 4:3 (2:3), Urbán 2, Czene, Ruszó, ŽK: Sendrei, ČK: Szóvári, diváci: 150, rozhodca: Gregor.
Vlani si Hajnáčka s týmto súperom dvakrát ľahko poradila, ale v nedeľu to bol úplne iný zápas. Hostia hrali aktívne a takmer sa im podarilo bodovať. Prvý gól strelil Urbán po prihrávke Ruszóa. Hostia potom vyrovnali, ale opäť to bol Urbán, ktorý rozveselil divákov. Snažil sa dosiahnuť hetrik, lenže jeho strela opečiatkovala tyč brány hostí. Nedáš – dostaneš sa potvrdilo, a ešte do prestávky už vyhrávali futbalisti Lubeníka.
Druhý polčas priniesol snahu Hajnáčky otočiť skóre a nádherný vyrovnávajúci gól. Szókovács uvolnil nádherným dlhým pasom Ruszóa, ten našiel Czeneho, pre ktorého už nebol problém rozvlniť sieť. Víťazný gól strelil Ruszó po vyšachovaní hosťujúcej obrany. Hajnáčka: Czene Š. – Sendrei, Budai, Lázár, Szókovács, Cezen Š. st., Bartko, Ruszó, Igo, Csomor, Urbán (Szó, Berky A.).

M. Kameň – H. Ves 1:0 (1:0), P. Fajčík, ČK: Kudelka, diváci: 150, rozhodca: Hlaváčik.
Hr. Ves neprišla do M. Kameňa murovať, ale hrať futbal. Domácim to vyhovovalo a hlavne v prvom polčase diktovali tempo hry. Najdôležitejšie sa udialo medzi 20. a 40. minútou. Vtedy bol M. Kameň jednoznačne lepším mužstvom. Zahodil 5-6 vyložených šancí. Našťastie pre domácich prišla 25. min. a priamy kop P. Fajčíka. tečovaná strela skončila za chrbtom prekvapeného brankára hostí, 1:0.
Do druhého polčasu nastúpili domáci vedomí si náskoku. Znovu sa hral futbal výbornej úrovne. Hostia pôsobili futbalovejšie a domáci viac bojovali. H. Ves sa snažila zvrátiť nepriaznivý stav, ale domáci im v druhom polčase vo všetkom zabránili. Najväčšiu šancu tejto časti hry mal domáci P. Fajčík, ale svoju akciu nezakončil .
Michal Ramšák (M. Kameň): „Za predvedený výkon sa chcem obidvom mužstvám poďakovať. Hrali futbal pre diváka a to je podľa môjho názoru najdôležitejšie.“
Miroslav Vrábeľ (Hr. Ves): „S hrou som bol spokojný, len koncovka nám v tomto zápase chýbala. nakoľko zahodil Fusek dve vyložené šance a jeho brat to pečatil tromi šancami.
M. Kameň: Buúš – Zolnaj, M. Bariak, D. Bariak, Ondrejkov, Majer, V. Fajčík, P. Fajčík, Filip, Kovács, Melišík (Gömöri, Šlosár).
H. Ves: Vrábeľ – Kováč, Horanský, Vengrín, Oláh, Juhaniak, Varga, Kurák, Sendrei, B. Fusek, J. Fusek (Cibuľa, Kubelka).

Cinobaňa – Mýtna 4:1 (1:1), B. Jančo, Hadbavný, Filčík, Molokáč – Demanko, ŽK: Očovan – Iždinský, Šatara, Šatara po 2 ŽK, diváci: 260, rozhodca: R. Poliak.
Domáci nastúpili v nových dresoch, ktoré im venoval Tibor Hergel z Floridy v USA. Hostia prekvapili pomerne tvrdou hrou, ktorú hneď pocítil Očovan, ktorého museli ošetrovať mimo hracej plochy. V 10. min. zahrávala Mýtna priamy kop a Demanko otvoril skóre stretnutia, 0:1. O sedem minút sa skvele uvolnil J. Hriň, hostia zahrali rukou v pokutovom území, ale nariadenú penaltu Očovan nepremenil. Jeho umiestnenú strelu Skrutek vyrazil. Z rýchleho protiútoku musel v poslednej chvíli zachraňovať Hadbavný. Na ihrisku bolo vidieť, že domáci nastúpili bez kľúčových hráčov v pozmenenej zostave. V 24. min. J. Hriň pekne odcentroval na Janča. Ten však z voleja netrafil. V druhej časti polčasu získala Cinobaňa prevahu. V 30. min. po faule na Hadbavného, jeho trestný kop Skrutek kryl. O minútu sa prekrásne uvolnil J. Hriň, odcentroval a B. Jančo hlavou vyrovnal. O chvíľu potiahol loptu J. Hriň, prihral Hadbavnému, ktorý loptu naservíroval Koporovi, ale tá mierila ponad bránu. Dve minúty pred polčasom sa pekne uvolnil Filčík. Našiel Hriňa, ktorý nahral Molokáčovi, ale jeho bomba mierila presne do brankára. Ešte do polčasu kontroval Demanko, ale Hrnčiar bravúrne vyrazil na roh. Po zmene strán začali domáci náporom a hneď v úvode Filčík vo vyloženej šanci strieľal tesne vedľa. Vzápätí krásne Jančove nožničky stlmila obrana hostí. O chvíľu na to unikol Šlichta, odcentroval J. Hriňovi, ten však opäť nepremenil. V 55. min. bol po druhej ŽK vylúčený hosťujúci Šatara. Vzápätí pohrozil z trestného kopu Iždinský, ale lopta mierila tesne nad. V 65. min. po rohu L. Hriňa, sa nepresadil z voleja Hadbavný. O dve minúty mali domáci v skrumáži tri šance, ale brána hostí bola akoby zakliata. Mýtna mala šancu z brejku, ale Hrnčiar loptu vyrazil na roh. Na druhej strane sa sám pred brankárom ocitol J. Hriň, a tiež pálil mimo. Hralo sa prakticky už len na bránu Mýtnej. Hostia iba odkopávali a hrozili rýchlymi protiútokmi. V 80. min. sa domácim podarilo založiť útok Jančom. Ten nezištne nahral Hadbavnému, ktorý do prázdnej brány strelil druhý gól domácich. Cinobaňa bola naďalej pri chuti, ale Filčík mieril ponad. V 85. min. J. Hriň vyslal bombu na Vetráka, ten stihol vyraziť len pred Filčíka, ktorý majstrovsky hlavou oblúkom zvýšil na 3:1. Exhibícia domácich pokračovala aj v záverečnej fáze. Striedajúci Fábri sa ocitol sám pred brankárom, ale nedal. V poslednej minúte unikol výborne hrajúci J. Hriň, nahral Molokáčovi a ten do odkrytej brány uzavrel skóre zápasu. Domáci zvíťazili zaslúžene za čo ich diváci odmenili obrovským potleskom.
Cinobaňa: Hrnčiar – Kopor, Očovan (40. Molokáč), Šlichta (74. Fábri), V. Fízeľ, L. Hriň, Hadbavný, Pika, Filčík, J. Hriň, B. Jančo (90. Šulek).
Mýtna: Skrutek – Šatara, Oravec, Levčík, Sopóci, Trebuľa (84. Vetrák), Caban, Gondáš, Golian, Iždinský (72. Urbančok), Demanko.

Ružiná – Nenince 5:1 (2:1), M. Líška, Pivka, Borik, Ufrla, Juraj Čeman – Kuzma, ŽK: Ubertáš, Kálazy, diváci: 150, rozhodca: Koós.
Domáci boli od začiatku zápasu boli lepším mužstvom. Územnú prevahu v prvom polčase vyjadrili gólmi, ktoré strelili M. Líška po centri Ufrlu a Pivka. Za hostí znižoval Kuzma. Domáci v prvom polčase ešte nepremenili ďalšie tri šance. V druhom polčase sa hralo opäť v réžii domácich, ktorí svoju snahu vyjadrili aj gólovo. Vypracovali si veľa šancí. Najviac sa tešil debutant Juraj Čeman. Najlepším hráčom na ihrisku bol Prepelica. Futbalisti Ružinej svojou hrou konečne potešili aj divákov.
Ružiná: Gazík – Kucej, Hudáček, Iždinský, Prepelica, Kliment, Gondáš, Líška, Pivka, Borik, Ufrla (Juraj Čeman).
Nenince: Balla – Vrško, Máth, Ubertáš, Híveš, Kremničan, Krivánsky, Zemenčík, Kuzma, Kálazy Ľ., Kálazy M. (Bielik).

Olováry – Radzovce 2:1 (2:0), Györď, Nemčok – Miháli, ŽK: Varholák, Foltán, Nemčok, diváci: 100, rozhodca: Melich.
Olováry po dvoch prehrách hrali od začiatku na víťazstvo a s nasadením. Od začiatku prevzali iniciatívu. Už v 2. min. zahrával Foltán priamy kop asi z 18-tich metrov, ale mieril nad. V 10. min. sa domáci Brnom opäť pokúšali ohroziť bránu hostí. O šesť minút neskôr skúšal Magyara Foltán. Ďalšiu šancu mal Györď. V 23. min. po centri Foltána, hlavičkoval Kati na Györďa, ktorý nožničkami otvoril skóre, 1:0. Ďalšia šanca prišla po rohu v 28. min. a centri, lenže Györď v tesnej blízkosti nezakončil. V 32. min. po pravej strane ušiel Györď, ale neprihral Varholákovi. namiesto toho len vystrelil do brankára. Potom hostia pritvrdili hru. V 39. min. Varholák nastrelil tyč. O minútu zahrával Foltán rohový kop, z ktorého Nemčok hlavou zvýšil na 2:0. Na konci prvej časti hry boli iniciatívnejší hostia, keď v 42. a 43. min. dvakrát pohrozili domácemu brankárovi. V druhom polčase už v 46. min. mal šancu Brna, keď po samostatnom prieniku brankár zachránil. Ďalšia domáca šanca prišla v 49. min. po priamom kope Foltána. Ten hostia odvrátili. V 50. min. po centri Györďa z pravej strany sa v rozhodujúcom momente pošmykol Brna. Potom prevzali iniciatívu hostia a v 52. min. dvakrát nebezpečne vystrelili. V 57. min. od polovice ihriska ušiel Miháli a znížil na 2:1. Potom zahrávali hostia priamy kop asi z 18-tich metrov, vyrazil ho Holub. Hostia vycítili, že môžu bodovať, zatlačili domácich do defenzívy a vytvárali si aj šance. Domáci hrali na brejky. Po jednom z nich zahrával Nemčok v 74. min. priamy kop, ktorý brankár hostí vytlačil na rohový kop. Radzovce mohli vyrovnať ešte v 75. a 81. minäte, ale keďže sa im to nepodarilo, tri body ostali domácim.
Olováry: Holub – Klátik, Zaťko, Nászaly, Kati, Foltán, Rajťúk, Györď, Varholák, Brna, Nemčok.
Radzovce: Magyar – Zdechovan, Bogdan, Miháli, Sojka, Gášpár, Bozó, Titton, Tóth F., Gyetvai, Miháli.

Vinica – Klenovec 2:0.