Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky
IV. LIGA - JUH

Poltársky lazaret zostrihol strehovský hrebienok, Iskra skóroval v béčku

IV. liga sk. JUH 9. kolo

V. Krtíš – Fiľakovo 2:0 (1:0) Černík (11m), Horn K., ŽK: Krnáč, Havrila – Tóth R., ČK: - Telek, diváci: 320 rozhodoval: Bulla
Domáci po neúspešnom výsledku z predchádzajúceho kola chceli stoj čo stoj bodovať naplno. V prvom polčase sa hra odvíjala medzi šestnástkami a obaja súperi si vytvorili minimum streleckých príležitostí. Za zmienku stojí len protiútok J. Horna, ktorého fauloval v pokutovom území Telek a ten musel následne pod sprchy. Z pokutového kopu Černík strelil prvý gól zápasu, 1:0. V druhom polčase mali domáci hru pod kontrolou, aj keď si museli dávať pozor na rýchle protiútoky hostí, ktorí si v druhom polčase, aj keď hrali v oslabení, vytvorili dobré strelecké príležitosti. Následne v 70. min. po úniku J. Horna a jeho následnej strele, ktorú brankár Bahleda vyrazil,  dobiehajúci K. Horn zvýšil na 2:0. Hostia po tomto momente odpadli, čo však ani Krnáčom, ani Chromekom už nedokázali z dobrých príležitostí využiť na strelenie tretieho gólu.
V. Krtíš: Geregai – Horn J., Pavlov, Šiket, Krnáč, Kroták (72. Brezinský), Chromek, Lahký (46. Meszároš), Havrila (82. Ďurčok), Černík, Horn K.,
Fiľakovo: Bahleda – Bari, Bareník, Adamec, Nagy, Telek, Tóth T., Tóth J., Vršanský, Šimkovič, Tóth R.

Hliník – Tisovec 2:2 (1:0) Beňuš, Vengrík I., ŽK: Pilník - Bálint, Belica, diváci: 170 rozhodoval: Lisická
Hráči Tisovca nastúpili na zápas v okyptenej zostave bez šiestich hráčov zo základnej zostavy a tak do Hliníka cestovali s malou dušičkou. Prvý polčas sa odohrával medzi oboma 16-stkami, ale zo sporadických útokov jeden domáci dotiahli do vytúženého gólu. Do druhého polčasu hostia nastúpili ako vymenení a postupne prebrali iniciatívu a dočkali sa vyrovnania, o ktoré sa postaral Beňuš. Vyrovnávajúci gól sa podarilo streliť najlepšiemu hráčovi mužstva Beňušovi, 1:1. Tisovčania pokračovali v prevahe. Za vyrovnaného stavu sa však z hranice 16-stky nepodarilo premeniť vyloženú šancu Vengrínovi. Svoju chybu napravil druhým gólom, ktorým pre Tisovec zabezpečil vedenie. Šancu na víťazstvo však zmaril nariadený pokutový kop po tom, čo sa vybiehajúci brankár Belica zrazil s útočníkom hostí. Nariadený pokutový kop sa podarilo domácim premeniť a tak aj napriek tomu, že v nedeľňajšom zápase si technicky počínali lepšie hostia, si mužstvá body rozdelili.
Tisovec: Belica – Bálint, Michalko, Drugda, Slašťan V. – Dacho, Petrok, Ďurík, Boháčik – Beňuš (Brndiar), Vengrín (Slašťan M.)

Poltár – D. Strehová 2:1 (1:0) J. Rončák, Strmeň – R. Brna, ŽK: - R. Brna, Baťka, diváci: 450 rozhodoval: Forgon
Proti mužstvu z čela tabuľky nastúpil Sklotatran bez zranených hráčov Marcineka, Stanka, Lubuškyho a tiež aj mladoženáča Kelementa. No aj napriek tomuto citeľnému oslabeniu sa domáci od úvodu zápasu s chuťou pustili do svojho skúseného súpera. Ako prvý hosťom pohrozil už v 9. min. Strmeň, no jeho nebezpečnú strelu z hranice 16-stky Oravec so šťastím chytil. V 19. min. po spolupráci Máča s Turicom sa nádherne oprel do lopty z 20-tich metrov Holas, avšak gólman hostí bravúrnym zákrokom loptu spod brvna vyškriabal nad bránu. V 24. min. roztlieskal domácich divákov J. Rončák, ktorý si ideálne nabehol na rohový kop Turica a hlavou z piatich metrov nedal žiadnu šancu Oravcovi, 1:0. Po tomto momente ožili aj hostia, vytvorili si územnú prevahu, no pozorná domáca obrana dirigovaná Meszárošom s prehľadom zachytávala všetky ich akcie ešte pred 16-stkou a tak brankár Slaniniak bol prakticky bez práce. V 37. min. po rýchlom brejku predsa len mohol vyrovnať Šár, ale sám pred Slaniniakom zbrklo a slabo zakončil. V 44. min. mali šťastie aj hostia, keď Turicova technická strela z priameho kopu iba o milimetre minula Oravcovu bránu. Druhý polčas začali aktívnejšie opäť domáci, ktorí mohli v 55. min. pridať aj druhý gól, no po rohu Holasa Radičov volej z 10-tich metrov skončil tesne nad bránou hostí. Postupom času sa začali opäť začali technicky presadzovať hostia, no v koncovke boli prakticky bezzubí. V 65. min. využil chvíľkovú nepozornosť z pravej strany domácej obrany rýchlonohý R. Brna a tvrdou krížnou strelou prestrelil Slaniniaka, 1:1. Hostia aj po vyrovnaní sa naďalej tlačili pred domácu 16-stku s cieľom rozhodnúť o osude zápasu. Tréner Čarný poslal na ihrisko aj nestarnúceho Ivičiča a práve tento hráč mal v 78. min. gól na kopačke, keď po rohu Merčiaka a následnej trme-vrme jeho strela skončila len tesne vedľa pravej žrde Slaniniakovej brány. Nevzdávali sa však ani statoční jedenásti bojovníci v drese Sklotatranu a tak v záverečnej 10-minútovke poriadne „podkúrili“ hosťom. V 84. min. po samostatnej akcii Máč ideálne našiel v 16-stke Dolnej Strehovej Strmeňa, no jeho delovku z piatich metrov padajúci Oravec zázračne vyrazil nohami. O minútu neskôr si vynikajúci Oravec poradil aj s tvrdou strelou Radiča z uhla, po chybe Jágerského. Keď sa už zdalo, že mužstvá si body podelia, Máč v 89. min. v rohu veľkého vápna „vycvičil“ Karasyho, nezištne našiel nabiehajúceho Strmeňa a ten zblízka poslal nechytateľne loptu do siete, 2:1. Oslabení domáci s prázdnou lavičkou náhradníkov tak napokon po vynikajúcom bojovnom výkone veľkému favoritovi z Dolnej Strehovej pripravili vôbec prvú prehru v súťaži!
Poltár: Slaniniak – Nociar, Meszároš, Tisoň, Radič – Turic, Rendek, Strmeň, Holas – Máč, J. Rončák
D. Strehová: Oravec – Jágerský, Zúbek, Báťka, Karasy – Rimóczi (62. Ivičič), Merčiak, Chromek, Čabala – Šár, R. Brna (79. M. Tóth)
Dorast: Poltár – Kalinovo 1:2 (1:1) Lukáč

R. Sobota „B“ – Hrochoť 2:1 (1:0) Iskra, Šaliga – Selecký, diváci: 300, rozhodoval: Cimprich
Len v priemernom zápase domáci síce zvíťazili zaslúžene, ale zaostali za výkonmi z predchádzajúcich kôl. Nevytvorili si tlak a nevypracovali si ani gólové príležitosti. Prvý gól dal Šaliga z penalty, ktorú nariadil rozhodca po faule na Petra Iskru. Na 2:0 zvyšoval v druhom polčase Iskra po peknej individuálnej akcii. Hostia znížili 12 min. pred koncom z trestného kopu a potom sa zápas už len dohrával. Hostia sa nezmohli na súvislejší tlak a domáci s prehľadom ukontrolovali výsledok zápasu.
R. Sobota „B“: Betík – Váha, Lipovský, Csutor, Dostál (Sihelský)– Harhovský, Tomko, Šándor (T. Szabó), Domík – Iskra, Šaliga

Tomášovce – Jesenské 0:1 (0:1) Hugyár, ŽK: Dibala, Mondek - Figei, diváci: 200, rozhodoval: Sitarčík
Za pekného futbalového počasia sa hral zápas dvoch rozdielnych polčasov. Prvý polčas patril jednoznačne hosťom, ktorí sa dobre pohybovali, presne prihrávali a získavali priestor. Naopak, druhý polčas patril domácim, ktorí z množstva šancí nestrelili ani jeden gól súperovi. Prvý náznak padol zo strany domácich, keď Mondek strelou z 20-tich metrov mieril vedľa. S pribúdajúcimi minútami sa osmelili aj hostia, ktorí v 10. a 12. min. Hugyárom ohrozili domáceho brankára. Na druhej strane domáci Motoška hlavou dával nad. V 13. min. Fehérváriho samostatná akcia v dobrej pozícii skončila tesne vedľa. V 15. min. šanca hosťujúceho Farkaša, snáď jedného z najlepších hráčov na ihrisku, skončila v rukách domáceho brankára. V 15. min. sa preberajú aj domáci hráči, keď domáci Randlísek strieľal tesne vedľa brány hostí. Opäť Randlísek v 20. min. ohrozil hosťujúceho brankára. 23. min. priniesla peknú akciu v podaní Habana, smoliar Dibala však hlavičkuje nad. O minútu neskôr Fehérvári triafa len do rúk brankára Czeneho. 30. minúta priniesla akciu hostí, Farkaš v dobrej pozícii však strieľa tiež tesne vedľa. Gól priniesla 38. min., keď po nedorozumení domácej obrany Hugyár na dvakrát dopravil loptu do siete domáceho mužstva, 0:1. V 40. min. priamy kop Paľagu hosťujúci brankár len s námahou kryl. Do polčasu ešte stojí za zmienku Dibalova šanca, jeho strela však skončila v rukách brankára. Druhý polčas domáci v snahe skorigovať výsledok sa vehementne vrhli do útoku, zatlačili hostí, rodili sa aj šance, ale znovu Dibala v 53. min. po Randlískovom centri mieri vedľa. V 60. min. Motoška triafa v priestore brány hostí domáceho Dibalu. 65. min. priniesla akciu Mondeka, ktorý v dobrej pozícii zaváhal. Z protiútoku znovu udreli hostia, ktorí Farkašom pohrozili domáceho brankára. V 80. min. bol odpískaný pokutový kop za faul na domáceho Dibalu, ktorý Fehérvári slabo zakončil a brankár jeho strelu kryl. Do konca zápasu domáci ešte vehementne tlačili, ale loptu za hosťujúceho brankára sa im nepodarilo dopraviť.
Tomášovce: Skopal – Ľalík (77. Kamenský), Motoška, Tomašovič, Haferník – Haban, Mondek, Randlísek, Paľaga – Dibala, Fehérvári
Jesenské: Czene N. – Nagy, Trizna, Figei, Czízi – Ferdík, Farkaš, Hugyár, Czene A. – Váradi, Šuhajda

1. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?