Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky
I., II. A III. TRIEDA - LUČENEC

Magerovci zosadili z trónu Divín, fukácsovci si vymietli vlastnú šibenicu

1.trieda dospelých

Halič – Utekáč 3:1 (0:0), Póni z 11 m, P. Žigo, Zvarík – Horčík, ŽK: Štefánik - Nemčok, diváci: 62, rozhodca: P. Budáč.
Domáci začali síce náporom, ale produkovali aj množstvo nepresnotí. Bránu hostí ohrozil iba Hámorník hlavou. V 35. min. Po Skrutekovej čistej šanci zachránil domáci gólman Mikuš v poslednej chvíli nohou. Halič k lepšiemu výkonu prebral až inkasovaný gól v 50. minúte. Vtedy rozvlnil krížnou strelou sieť Horčík. Po hodine hry bol f 16-tke faulovaný Náton a Póni z pokutového kopu vyrovnal. Záver stretnutia bol už v réžii domácich, ktorí v 80. min. Po strele P. Žiga išli do vedenia 2:1. Šytri minúty pred koncom sa centrovaná lopta dostala k Zvaríkovi, ktorý uzavrel skóre. Zvarík mohol v úplnom závere pridať ešte štvrtý gól, ale v čistej šanci zaváhal.

Sušany – Vidiná 2:1 (1:0) Horanský, Lipták – Sýkora, ŽK: Végh – Kalamár, diváci: 40, rozhodoval: Urbančok
Zápas bol koncertom nepremenených šancí z obidvoch strán a mal len priemernú úroveň. Domáci sa v prvom polčase ujali vedenia gólom Horanského, 1:0. Na začiatku druhého polčasu sa hosťom podarilo vyrovnať na 1:1 gólom Sýkoru. Rozhodnutie padlo v 75. min., keď víťazný gól domácich zaznamenal Lipták, 2:1.

Málinec – Breznička 0:4 (0:2) Prepelica, Fungáč, Kudlák, Ančo, ŽK: Dibala, Urda, Melich – Zachar, ČK: Urda (Málinec), divákov: 60, rozhodoval: Laho
Po hodoch býva pôst. Aj tak by sa dal charakterizovať tento zápas. Domáci, ktorí pred týždňom zvíťazili vo Vidinej, dnes hrali ako vymenení, hostia z Brezničky ich prevýšili po všetkých stránkach a zaslúžene zvíťazili rozdielom triedy.

Podrečany – Lovinobaňa 1:6 (0:2) R. Palička – M. Mišík 2, P. Mišík 2, Šróba, Botta, ŽK: M. Palička, Oláh, - Vývlek, Bella, divákov: 110, rozhodoval: Kolenkáš
Vývoj stretnutia bol ovplyvnený rýchlym gólom hostí, ktorý sa už v druhej minúte ujali vedenia. Domáci potom chaoticky útočili, čo herne vyspelejší hostia využívali na rýchle protiútoky, ktoré efektívne zakončovali. Domáci nemali šťastie v koncovke a zaslúžene prehrali.,

Hr. Zalužany – Kokava nad Rimavicou 5:0 (2:0) Šatara, M. Slížik, Nociar, Repka, Goceliak, ŽK: M. Slížik – Bambura, Beracko, divákov: 65, rozhodoval: Kelemen
Stretnutie začali lepšie hostia, vytvorili si aj územnú prevahu, ale už v 11. min. ich ambície schladil Šatara, ktorý strelou z hranice 16-stky otvoril skóre, 1:0. V 22. min. sa najlepšie zorientoval v 16-stke hostí M. Slížik a zvýšil vedenie domácich na 2:0. Aj v druhom polčase domáci pokračovali v nátlakovej hre, dobre sa pohybovali a tým si vypracovali aj ďalšie gólové príležitosti. V 60. min. Nociar vyhral hlavičkový súboj s obranou hostí a zvýšil na 3:0. V 71. min. po nedorozumení v obrane hostí zvýšil Repka na 4:0. V závere, keď hostia už len odovzdane dohrávali, Goceliak stanovil konečný výsledok na 5:0. Týmto víťazstvom si domáci aspoň sčasti napravili reputáciu zo zbabraného zápasu v Brezničke.

Biskupice – Zlatno 0:0, divákov 70, rozhodoval: Forrai
V slušnom zápase veľmi dobrej úrovne, ktorému chýbalo len korenie futbalu – góly, sa napokon zrodila vcelku zaslúžená bezgólová remíza, keď ani jedno mužstvo z vypracovaných gólových príležitostí nedokázalo skórovať.

Lipovany – Divín 2:0 (2:0) Jánošík, Vilhan (11 m), ŽK: Magera ml. – Čeman, divákov: 70, rozhodoval: Felšő
Hostia sa predstavili ako kvalitný súper. Domáci svojou bojovnosťou a taktickou disciplínou dokázali súperovi v úvode streliť dva góly a kontrolovať hru. Nová domáca stoperská dvojica Magerovcov – otca so synom sa blysla v dobrom svetle. Pochvala za predvedený výkon patrí celému mužstvu domácich.

II. trieda dospelých

Tomášovce „B“ – Santrio 2:1 (1:0), Ďurica, Hodúl – Halaj z 11 m, ŽK: Galád - Kočalka, diváci: 40, rozhodca: Laho.
Vo vyrovnanom stretnutí boli v prvom polčase lepší domáci. Viacero príležitostí však nepremenili. Naopak po zmene strán hrali lepšie hostia. Ich gól z pokutového kopu prišiel neskoro a tak tro body ostali pre rezervu Slovana.

Boľkovce – Rapovce 2:0 (0:0) Poliak, Imrovič ml., ŽK: N. Adamovič – Baran, Kanát, Bednár, divákov: 224, rozhodoval: Havran.
Špičkové mužstvá II. triedy predviedli početnému publiku rušnú a bojovnú hru. V prvom polčase sa hra pohybovala väčšinou medzi 16-stkami bez väčších gólových príležitostí. V druhom polčase domáci pridali na dôraze a ujali sa vedenia v 69. min. gólom Poliaka z trestného kopu. Zaslúžené víťazstvo domácich poistil v 81. min. druhým gólom Imrovič ml. Hostia za stavu 0:0 nastrelili brvno domácej brány.

Podkriváň – Lehôtka 1:2 (0:2) Golian – Fašang, Mendl, divákov: 50, rozhodoval: M. Kojnok.
Domáci v tomto zápase nemali šťastie, keď v prvom polčase nepremenili ani pokutový kop a tak hostia trestali a gólmi Fašanga, ktorý šikovne preloboval domáceho brankára a samostatnej akcii Mendla viedli už 0:2. V druhom polčase nemožno domácim uprieť snahu, ale gól Goliana hlavou už len korigoval výsledok na 1:2. Hostia ešte v druhom polčase nepremenili pokutový kop.

Uhorské – Buzitka 4:0 (2:0) Kuvik 3, Vrabec, ŽK: Šarkan (Uhorské), divákov: 45, rozhodoval: Melicher.
Domáci predviedli pekný kombinačný futbal, boli po celý zápas lepším mužstvom a zaslúžene si pripísali na svoje konto prvé víťazstvo v tejto sezóne.

Š. Bukovinka – P. Dravce 8:2 (3:0) Jackuliak 4, Koronczi, Babic, J. Badinka, Ďuriš – Vrabec 2, divákov: 30, rozhodoval: Mareček.
Hostia pricestovali len s desiatimi hráčmi, ale domáci nenechali nič na náhodu, od začiatku sa dobre pohybovali a už v prvom polčase nenechali nikoho na pochybách, kto je na ihrisku pánom. Zatlačili súpera na ich polovicu a ostatné bolo už len otázkou skóre. Strelecky sa zaskvel hlavne domáci Jackuliak, strelec štyroch gólov. Hostia sa spoliehali len na ojedinelé rýchle protiútoky, z ktorých dali dva góly.

III. trieda dospelí

Šíd – Čakanovce 3:4 (0:3) L. Mihályi, G. Urbančok 2 – Magyar 2, Kökényi, Bari, divákov: 50, rozhodoval: Vojtek.
V prvom polčase dominovali na ihrisku hostia, ktorí viedli už 0:3. Po prestávke sa domáci zlepšili a tesne pred koncom znížili až na rozdiel jedného gólu.

Rapovce „B“ – Trebeľovce 1:2 (0:2) Gaál – Oršula, Maťko, divákov: 60, rozhodoval: Melicher.
Prvý polčas mali viac z hry hosti, ktorí si vytvorili dvojgólový náskok. V druhom polčase ovládli hru aj domáci, znížili gólom Gaála na 1:2, no vyrovnať sa im nepodarilo.

Halič „B“ – V. Dravce 6:1 (5:0) Adamík 3, Líška 2, (vlastný Šárközy), Szabó, divákov: 50, rozhodoval. Goldschutter.
Domáci zaslúžene zvíťazili vysokým rozdielom. Najzaujímavejším momentom zápasu bola 45. min., keď hosťujúci Šárközy nepochopiteľne bombou z 20-tich metrov vymietol ľavý roh vlastnej brány.