Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky
V. LIGA - SK. D

V kole derbystretnutí Nenince uchmatli baníkom prvé body

9. kolo

Radzovce – Hajnáčka 2:0 (1:0), Nagy, Gyetvai, ŽK: Slovák, Gyetvai, Z. Miháli – Ruszó, Lázár, Urban, Budai, diváci: 150, rozhodoval: Rendla.
V dobrom počasí na výbornom ihrisku sa hralo aj výborné derby stretnutie. Po úvodnom oťukávaní začali lepšie hostia. Mali dve obrovské šance. Do jednej z nich sa dostal Csomor, ale jeho krížnu strelu Magyar chytil. Potom sa prebudili aj domáci. Dvakrát hlavičkoval F. Tóth, ale brankár hostí reflexívne chytil. Na gól sa čakalo do 30-tej minúty. Nagy zahrával priamy kop a vymietol šibenicu.
V druhom polčase sa hra odvíjala medzi 16-tkami. Rozhodnutie padlo v 81. min., keď po centri Bozóa krížnou strelou upravil Gyetvai na konečných 2:0. Potom si ešte mužstvá vypracovali niekoľko šancí, ale nedokázali ich už premeniť.
Radzovce: Magyar – Zdechovan, Nagy, Slovák, Sojka, Bogdáň, Bozó, Titton, F. Tóth, Gyetvai, A. Miháli (Trizna, Z. Miháli).
Hajnáčka: Š. Czene – Lázár, Ruszó, Sendrei, Szókovács, Igo, Csomor, Bartko, Š. Czene, Urbán, Budai (Berky, Mede, Tóth).

Príbelce – Olováry 2:2 (1:1), M. Pavlov, I. Ďurčok – Brna, Varholák, ČK: P. Červoč (Príbelce), diváci: 170, rozhodoval: Sliva.
Príbelčania nastupovali na zápas proti šťuke piatej ligy s odhodlaním napraviť povesť z predchádzajúcich nevydarených výkonov. Bol to aj hodový zápas a tak domáci chceli svojim priaznivcom ponúknuť hru na úrovni piatej ligy. Už v 5. min. M. Pavlov strelou z 30-tich metrov vymietol pravý horný roh Holubovej brány, 1:0. Hostia sa po tomto momente snažili viac kombinovať a rýchlo vyrovnať. Šance Ďörďa a Varholáka brankár Krajč bezpečne zneškodnil. V 37. min. predviedli domáci rýchlu akciu, ale Maslaňák po Kalmárovej nahrávke nedokázal skórovať. O tri minúty to bol Sudra, ktorý našiel lobom nikým nekrytého Maslaňáka, ale ten chyboval. Platilo nedáš – dostaneš. V 44. min. po centri Varholáka, Brna vyrovnal.
V druhom polčase vyšiel úvod hosťom. Založili rýchlu akciu, Foltán odcentroval a Mar. Varholák strelil ich druhý gól. V 53. min. zaujali dva pokusy M. Pavlova, ktorý bol v nedeľu pri streleckej chuti. Pätnásť minút pred koncom zahrávali domáci priamy kop a I. Ďurčok nedal Holubovi žiadnu šancu, 2:2. Príbelce zbytočne dohrávali bez vylúčeného P. Červoča. Svojim bojovným výkonom sa však vyrovnali Olováram. V poslednej minúte okresného derby si Ďörď ešte posunul loptu, ale tá mu ušla. Už v nastavenom čase prihrávka domáceho Červoča prešla po bránkovej čiare hostí, stav sa tak už nezmenil.
Príbelce: Krajč – Pavlov, Gajdoš, Kováč, Sudra, Pet. Červoč, Illéš, Tomaškin, Kalmár, Maslaňák, M. Červoč (I. Ďurčok, Pav. Červoč, Špaldoň).
Olováry: Holub – Nemčok, Rajťuk, Katy, Brna, Klátik, Nászaly, Varholák, Zatyko, Ďörď, Foltán (Slávik, Bača, Kelemen).

Nenince – Kalinovo 2:2 (1:1), Kuzma, Demenčík – Lörinčík, Végh, ŽK: Máth, Ľ. Kálazy – Šupina, Pav. Ďuriško, diváci: 300, rozhodoval: Siman.
Po minulo týždňovej vysokej prehre Neniniec v Ružinej sa zdalo, že líder si prišiel pre tri body. Domáci nastúpili na perfektne pripravenom ihrisku s odhodlaním minimálne remizovať. V úvode sa mužstvá spoznávali. Domáci boli na začiatku lepším mužstvom. prvého Vypracovali si aj gólové možnosti. Dodržiavali pokyny trénera, keď tesne bránili súperových hráčov. V 20. min. sa do šance dostal Kuzma. Išiel sám na brankára, ale z boku tesne minul. Po ňom pohrozil hosťom aj Demenčík, keď výborne spracoval loptu, no tesne minul. O minútu udreli hostia. Na pekný center si nabehol Végh a otvoril skóre stretnutia. Domáci sa nepoložili a už v 32. min. po vyšachovaní obrany baníkov vyrovnal Kuzma.
V druhej časti hry začali náporom domáci. Už v 46. min. sa rútil na gólmana hostí Kuzma, ale loptu dobre netrafil. Pekné akcie pokračovali a divákov pobúril faul na Kuzmu, pretože očakávali pokutový kop. Potom Krivánsky potiahol loptu, išiel sám do 16-tky od polovice ihriska, ale jeho strelu brankár chytil. Domácim ubúdali sily a v 67. min. vyhrávalo po vyšachovaní opäť Kalinovo gólom Lörinčíka. Domácim futbalistom pomohli k vyrovnaniu skvelí fanúšikovia. Vytvorili športovú kulisu a po nádhernej akcii, ktorá začala u brankára, loptu spracoval Demenčík a strelou do rohu brány vyrovnal na 2:2. V stretnutí treba pochváliť aj domáceho brankára Ballu, ktorý chytil 4-5 čistých šancí Kalinova, rovnako tak celý domáci kolektív. Nenince doslova dreli a remízu si zaslúžili, obrali tak favorita o prvé dva body v súťaži.
Nenince: Balla – Kremničan, Máth, M. Kálazy, M. Híveš, T. Híveš, Krivánsky, Ubertáš, Kuzma, Demenčík, Ľ. Kálazy (J. Cibuľa, Ďurica, Húšťava).
Kalinovo: Pet. Duriško, - Ivanič, Filipiak, Končoš, Šupina, Bagi, Melicher, Segeč, Pav. Ďuriško, Végh, Štefánik (Lörinčík, Banga)

Mýtna – Ružiná 2:1 (0:1), S. Demanko 2 – Pivka, ŽK: Caban, Oravec - Kucej, diváci: 200, rozhodoval: Dado.
Hostia chceli potvrdiť zlepšujúcu sa formu, ale zámer bodovať mali aj domáci. Ružiná začala aktívnejšie. Už v 10. min. mali výhodu priameho kopu, ale Kliment minul domácu bránu. O sedem minút mladý sa pekne uvolnil mladý Líška v pokutovom území, ale z ťažkého uhla po zemi domáceho Skruteka neprekonal. V 18. min. sa presadili aj domáci. Ľ. Demanko prudko vystrelil a brankár Gazík jeho strelu vyrazil na roh. Po ňom opäť hlavičkoval Ľ. Demanko, ale Gazík bol na mieste. Hneď z protiútoku sa v pokutovom území po chybe v domácej obrane najlepšie zorientoval Pivka a otvoril skóre. Hra sa potom pohybovala medzi 16-tkami. Najväčšiu šancu domácich zahodil Golian, ktorý sám pred brankárom v dobrej pozícii hlavičkoval vedľa.
Aj v druhom polčase dominovala snaha domácich po zvrátení nepriaznivého stavu. V 50. min. si Golian dlho spracovával loptu a slabú strelu brankár hostí kryl. Ružiná hrala dobre v obrane, výborne ich dirigoval nestarnúci Milan Líška. V 67. min. po výbornej akcii Sopóciho strieľal Iždinský, ale Gazík opäť vyrazil na roh. Zaslúžené vyrovnanie prišlo v 70. min., keď po chybe v obrane hostí vyrovnal S. Demanko. O tri minúty to bolo už 2:1 a presným strelcom bol tiež S. Demanko po Sopóciho nezištnej prihrávke. V 74. min. pálil tvrdo Ufrla a Skrutek vyrazil jeho bombu nad brvno. O štyri minúty to skúšal aj Ľ. Demanko, ale Gazík opäť vyrazil. V 85. min. po rohu hostí prestrelil Pivka a tak tesné víťazstvo ostalo u nováčika súťaže.
Mýtna: Skrutek – Levčík, Oravec, Ľ. Demanko, Sopóci, Trebuľa (Vetrák), Caban, Gondáš, Golian (Urbančok), Iždinský (Paučo), S. Demanko.
Ružiná: Gazík – Kucej, Hudáek, Iždinský, Prepelica, Kliment, M. Líška (Moravčík), Mat. Líška, Borik (Čeman), Ufrla, Pivka.

H. Ves – Cinobaňa 1:0 (0:0), R. Cibuľa, ŽK: Kurák – Filčík, diváci: 200, rozhodoval: Roštár.
Za pekného počasia sa odohral vyrovnaný derby zápas. Už v 3. min. mal veľkú šancu B. Fusek, jeho strelu z hranice päťky brankár hostí s námahou vyrazil. O päť minút neskôr ten istý hráč mohol hlavou otvoriť skóre, no jeho pokus mieril opäť tesne nad. V 24. min. sa dostal do najväčšej šance A. Varga, ale z päťky trestuhodne zahodil vyloženú šancu. Po tomto momente sa hra vyrovnala a útoky sa striedali na obidvoch stranách. Hostia zahrávali v 32. min priamy kop z hranice 16-tky. Strela mierila tesne vedľa. O šesť minút neskôr Sendrei spoza 16-tky poslal prudkú strelu, tá skončila na brvne.
Po zmene strán domáci pritlačili súpera na jeho polovicu, avšak do vyložených šancí sa nedostávali. Od 60-tej minúty prebrali iniciatívu hostia a ich najväčšou šancou v zápase bol samostatný nájazd Filčíka z pravej strany. Gólman Hr. Vsi stál na svojom mieste a vystihol zámer Filčíka. Ďalšiu šancu mali hostia v 79. min., kedy zahrávali priamy kop. Nebezpečnú strelu brankár domácich zázračne vytlačil na roh. V 85. min. nedokázal premeniť samostatný nájazd J. Cibuľa. Už keď sa obidve mužstvá uspokojili s remízou, prišla predposledná minúta a centrovaná strela Kováča smerujúca do 16-tky. Voľný R. Cibuľa strelil hlavou jediný gól zápasu a zabezpečil domácim tri body. Hr. Ves: Vojtek – Horanský, Kováč, R. Cibuľa, Oláh, Juhaniak, Sendrei (60. Kurák), Varga, B. Fusek, J. Fusek (65. J. Cibuľa).

Klenovec – M. Kameň 3:1 (1:0), Figuli, Parobek, Jáchym - Kováč diváci: 100, rozhodoval: Prokein.
Vo vyrovnanom stretnutí otvoril skóre už v 17. min. domáci Figuli. Hostia boli futbalovejší a dočkali sa zaslúženého vyrovnania po hodine hry a strele Kováča. Futbalová šťastena sa usmiala tentokrát na Klenovec. V záverečnej desaťminútovke skórovali Parobek s Jáchymom a tri body ostali doma.

Lubeník – Vinica 3:2 (0:2), Koreň 2, Kvačkaj – Fodor, Bugyi A., ŽK: Kanaj, Levický - Brezovský, Marinec, Zsigmund, diváci: 70, rozhodoval: Koštial.
Od začiatku zápasu sa mužstvá snažili streliť gól a tak nebola núdza o zaujímavé momenty pred obidvoma bránami. Ako prví pohrozili domáci, ale nastrelili iba brvno hosťujúcej brány. Hostia podnikali nebezpečné protiútoky, z ktorých jeden využili a vyhrávali 0:1. Po tomto góle sa hra odvíjala väčšinou v strede poľa. Domáci sa snažili o vyrovnanie, ale ich hra bola nesúrodá a zbytočnými stratami lopty v strede ihriska ponúkali hosťom dobré strelecké možnosti. Tí na konci prvého polčasu ešte raz skórovali. V prestávke domáci vystriedali a práve nový hráč na ihrisku Koreň priniesol zvrat. V priebehu 15-tich minút dvoma gólmi vyrovnal. Domáci ožili a v 78. min. Kvačkaj strelil tretí a víťazný gól.
Lubeník: Veis – Michalík (89. Černák), Konček, Sabó, Benčko (70. Kulik), Koper, Ganaj, Levický, Mókoš, Kvačkaj, Schaller (46. Koreň).
Vinica: Doboš (38. Mesiar) – Bugyi K., Zsigmond, Brezovský, Koncz, Marinec, Kósa, Segeč, Bugyi A., Bodor, Garai (76. Homolya).

1. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  2. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  3. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?