Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky
IV. LIGA - JUH

Vo Fiľakove robili rozhodcom pri odchode „garde“ policajti

10. kolo

Fiľakovo – Jesenské 0:2 (0:1) – Hugyár, Pál, ŽK: Tóth Cs., Tóth R. – Czene A., diváci: 165, rozhodoval: Debnár
Derby je derby a zvykne sa hovoriť, že derby nemá favorita, ale napriek tomu sa domáci zahryzli do svojho súpera nebojácne, ale nakoľko hostia kúskovali hru, domácim trvalo dlhých 28. min., kým sa im podarilo ohroziť súperovu bránu, keď Tóth Cs. Prihral voľnému Tóthovi T., ale posledne menovaný v záverečnej fáze zaváhal a neskóroval. Ďalšia akcia sa zrodila v 33. min., keď Vršanský vybojoval stratenú loptu, spoza 16-stky vystrelil, ale lopta letela vysoko nad. Potom prišla pre domácich nešťastná 43. min., keď postranný rozhodca pustil evidentný ofsajd hostí a Hugyár zoči-voči Bahledovi nezaváhal a otvoril polčasové skóre zápasu na 0:1.
Hráči FTC začali druhé dejstvo s nadhľadom a už v úvodnej minúte mohol vyrovnať Tóth Cs., ale lopta mu odskočila. Potom mal príležitosť Nagy A., ale v rozhodujúcom okamihu sa pošmykol. V 52. min. to skúša priamym voľným kopom Šimkovič, ale jeho strela tesne minula Czeneho bránu. Hostia kontrovali strelou Váradiho, ktorá taktiež preletela popred Bahledovu svätyňu. V 58. min. Tóth T. našiel ideálnou prihrávkou Nagya A., ktorý zacentroval, ale Tóth Cs. V páde trafil iba vedľa. Domáci ovládli celú hraciu plochu, útoky sa valili na hosťujúcu bránu ako na bežiacom páse, no v 60. min. Adamcova delovka lízala pravú spojnicu tyče a brvna. V 79. min. poslal potom svoju ďalekonosnú vizitku Tóth R., ktorá však skončila v náručí hosťujúceho gólmana. Stačila chvíľková nepozornosť domáceho celku, keď Váradi našiel v českej uličke striedajúceho Pála, ktorý s prehľadom zvýšil na 0:2. Zaskočení domáci sa všetkými silami snažili aspoň o skorigovanie výsledku, ale nakoľko do konca zápasu chýbalo málo času, znížiť sa im nepodarilo a museli svoj kalich horkosti vypiť do dna, keď iróniou avšak zostáva, že museli kapitulovať proti mužstvu, ktoré hralo absolútny antifutbal. Žiaľ aj taký vie byť futbal, domáci sa presvedčili na svojej vlastnej koži, že ako dokáže niekedy bolieť. Nakoľko do zápisu o stretnutí napísali rozhodcovia zavádzajúce údaje, rozvášneným davom opúšťali štadión v sprievode policajtov a preto bude mať stretnutia dohru za zeleným stolom.
Fiľakovo: Bahleda – Tóth R., Adamec, Baroník, Bari – Šimkovič, Nagy A., Tóth Cs., Vršansky – Tóth T., Tóth J. (40. Bobák)
Jesenské: Czene N. – Nagy (86. Šinglár), Trizna, Figei, Csízi, Perdík, Farkaš, Hugyár (90. Žibrita), Czene A., Váradi, Czene Adrián (60. Pál)

D. Ždaňa – Tomášovce 2:1 (1:1) Ivan – Randlísek, vlastný gól, ŽK: Laurov – Mondek, Hafernik, Jozefík, diváci: 250 , rozhodoval: Hnilica
Na rozmočenom teréne videli diváci futbal priemernej úrovne, v ktorom domáci hneď od úvodu diktovali tempo hry, ale ich snaha končila pred 16-stkou hostí. Boli to naopak hostia, ktorí v 20. min. po osi Haban-Paľaga-Randlísek, posledne menovaný hlavou otvoril skóre zápasu, 0:1. Po strelení gólu sa hra vyrovnala. Spomínaný gól domácich zaskočil, a s pribúdajúcimi minútami sa ťažko dostávali do tempa. Vyrovnávajúci gól sa zrodil už v nadstavenom čase prvého polčasu, kde hostia po ľahkej strate lopty a domácom po rýchlom brejku pričinením hosťujúcich zadákov dopravujú loptu do vlastnej siete, čím sa stav vyrovnal na 1:1. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, domáci tlačili, ale len po 16-stku hostí. Za zmienku stojí hlavička Ivana nad a strela Urgelu spoza 16-stky, ktorú Skopal bravúrne zneškodnil. 55. min. priniesla na opačnej strane rýchly protiútok hostí, na konci ktorého bol Paľaga a zoči-voči brankárovi Čížovi zaváhal a jeho úmysel brankár vystihol. Po tomto momente domáci ešte stupňujú tlak, výsledkom ktorého sa zrodila gólová príležitosť Ivana v 65. min., kde po centri hlavou posiela domácich do vedenia, 2:1. Po tomto momente vrhli všeky sily do útoku. Boli to oni, ktorí pritlačili na domácich hráčov, ale v dobrých pozíciách hráči nemali pri zakončovaní potrebné šťastie. Za zmienku ešte stoja gólové šance Randlíska a Dibalu. V poslednej minúte mali šancu zvýšiť skóre domáci, no Ivan v dobrej pozícii ponúknutú príležitosť trestuhodne zahadzuje.
Tomášovce: Skopal – Hafernik, Motoška, Tomašovič, Jozefík – Mondek, Kamenský, Haban (76. Fehérváry), Randlísek – Dibala, Paľaga

D. Strehová – R. Sobota „B“ 4:1 (1:1) Szabó 2, Brna, Šár – Szabó, ŽK: Brna - Tomko, diváci: 350, rozhodoval: Vojtek
Futbalisti Prameňa po nečakanej prehre v minulom kole na ihrisku v Poltári, kde si zapísali prvú prehru v súťaži privítali doma vedúci celok súťaže R. Sobota „B“, ktoré počas reprezentačnej prestávky prišlo posilnené aj o hráčov „A“ mužstva. Domáci futbalisti neustále počas jesennej časti súťaže sužovaní chorobami, zraneniami nastúpili na stretnutie so sebazaprením. Prvý polčas sa niesol v znamení územnej prevahy „ligistoV“ a futbalisti Prameňa len pozorne bránili a vyrážali dvojicou Brna – Szabó do rýchlych protiútokov. V prvom polčase padli dva zaujímavé góly. Už v 1. min. vyzvŕtal pri rohovej zastávke Ivičič svojho strážcu a jeho center poslal Szabó nekompromisne hlavou pod brvno do siete Slovenčiakovej brány. V 7. min. nebezpečnú strelu vyslal Dostál tesne vedľa brány. V 20. min. videli diváci brejk dvojice Brna – Szabó, zakončený nepresnou strelou Szaba vedľa brány. V 21. min. chytil Oravec tečovanú strelu Tomka. V 31. min. pri odhlavičkovaní istej lopty v pokutovom území Chromekom bol v nedorozumení Oravcom postrčený a rimavskosobotský Szabó využil situáciu a hlavou poľahky dal do prázdnej brány Strehovej vyrovnávajúci gól. V 35. min. vyrazil Oravec tvrdú strelu Tomka. V 41. min. naservíroval Tomko Gášpárovi loptu a ten postupoval sám na Oravca, ktorý samostatný nájazd zlikvidoval bravúrnym zákrokom.
Druhý polčas sa niesol na prekvapenie prítomných divákov v réžii futbalistov Prameňa, ktorí sa presadili aj strelecky, ako v zápase Slovensko- Lotyšsko. V 53. min. využil Szabó chybnú rozohrávku v obrane R. Soboty a jeho pohotová strela skončila v sieti, 2:1. V 55. min. vypichol Brna loptu Slovenčiakovi pri vybehnutí z brány a odrazenú loptu nemal problémy poslať pohotovo do prázdnej brány Šár, 3:1. V 69. min. Tomko rozohral rýchly protiútok, ktorým vyšachovali strehovskú obranu a hosťujúci Szabó sám postupoval na Oravca a pri jeho obstreľovaní trafil tyč a odrazenú loptu poslal Švihla zblízka len do bočnej siete. V 76. min. Szabó využil ďalšiu chybnú rozohrávku v sobotskej obrane, priťukol Brnovi, ktorý samostatný nájazd na Slovenčiaka premenil strelou do prázdnej brány z hranice pokutového územia. V 80. min. vyzvŕtal celú obranu Strehovej aj s Oravcom opäť hosťujúci Szabó a jeho strelu do prázdnej brány vykopol Karasy. V 87. min. po Ivičičovom rohu striedajúci Jágerský trafil hlavou brvno Slovenčiakovej brány. V 89. min. vyrazil Oravec strelu Dostála. V nedeľu cestuje Prameň do Brusna.
D. Strehová: Oravec – Karasy (83. Tóth), Zúbek, Chromek, Báťka – Čabala, Rimóczi, Ivičič, Šár – Szabó (83. Jágerský), Brna (89. Sivok)
R. Sobota „B“: Slovenčiak – Dojčan, Bláha (78. Albert), Dostál, Csútor – Švihla, Gašpár, Tomko, Harhovský – Szabó, Sihelský
st. žiaci Divín – D. Strehová 2:1(0:1) - Kminiak
ml. žiaci Divín – D. Strehová 1:1 (1:0) - Kupček

Tisovec – Poltár 5:1 (1:1) Vengrín I. 3, Figľuš P., Slašťan V. – Máč, ŽK: Ďurík, Drugda, Figľuš – Slaniniak, Tisoň, diváci: 210, rozhodoval: Kubáni
Stretnutie veľmi dobrej úrovne, kde si to rozdali dva hráčske lazarety, keďže v obdivoch tímoch šarapatia zranenia. Hostia začali dobre a po úvodnom tlaku sa ujali Máčom vedenia,0:1. Po tomto momente však domáci pridali ale Poltárčania umnou hrou držali Tisovec na dištanc. Do šatne sa však nakoniec odchádzalo za nerozhodného stavu, keď Vengrína nepokryla obrana hostí. V druhom polčase domáci zvýšili bojovnosť, získali územnú aj hernú prevahu. Vytvorili si niekoľko gólových príležitostí, z ktorých sa im podarilo premeniť tri a zaslúžene si pripísali tri body.
Tisovec: Belica – Bálint, Michalko, Drugda, Slašťan – Dacho, Petrok, Ďurík, Figľuš – Beňuš, Vengrín (Boháčik)
Poltár: Slaniniak – Nociar, Radič, Rendek, Strmeň, Máč, Meszároš, Holas, Kelement, Turici, Lubušky (Tisoň, Rončák, Števko)

V. Krtíš – Hliník 1:0 (1:0) Chromek, ŽK: Horn K. – Svatený, Majer, diváci: 320, rozhodoval: Parobek
Krtíšania po úspešnom výsledku z minulého kola chceli aj tento krát doma bodovať naplno. Čo sa im aj podarilo po dobrej hre počas celého stretnutia. Už od úvodného hvizdu rozhodcu mali hru pod svojou kontrolou počas celého zápasu. Postupne si vypracovávali aj gólové príležitosti, ktoré v 12. min. Lahký nepremenil, až prišla 23. min. Po faule na Havrilu zahrával trestný kop K. Horn a po jeho centri Chromek otvoril skóre zápasu, 1:0. Tento gól bol jediným v celom zápase, keď v prvom polčase ešte svoje dobré strelecké príležitosti nevyužili Krnáč, ani Lahký. Nakoniec sa to mohlo domácim v závere prvého polčasu aj vypomstiť, keď po rohu hostí nepríjemnú tečovanú strelu Geregai na dvakrát kryl. Druhý polčas začali hostia aktívnejšie, avšak bez vyložených šancí. Od 55. minúty domáci opäť prevzali hru pod svoju kontrolu a opäť zahadzovali jednu šancu za druhou. Najväčšiu príležitosť mal opäť Chromek, keď po tvrdej strele Pavlova brankár Patko loptu vyrazil pred seba a Chromek zoči-voči brankárovi opäť triafa len do jeho nôh. V 75. min. po priamom kope K. Horna lopta tesne minula bránu hostí. Záver zápasu sa niesol v réžii domácich, ktorí umnou hrou nedali hosťom príležitosť na skórovanie. Chlapci si zaslúžia pochvalu za dobrý výkon.
V. Krtíš: Geregai – Horn J., Černik, Pavlov, Šiket, Havrila, Krnáč, Varholák, Horn K., Chromek, Lahký (57. Meszároš)