Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
V. LIGA - SK. D

Vinica šokovala Hajnáčku, baníci svojich divákov

10. kolo

Radzovce – Príbelce 5:2 (2:0), Tóth F. 3, Mihály A, Bozó z 11 m – Červoč P., Tomaškin J. z 11 m., ŽK: Nagy, Zdechovan – Pavlovkin T, Pavlovkin J., ČK: Tomaškin J., diváci: 100, rozhodca: Guži.
Bol to zápas priemernej úrovne, v ktorom boli domáci jednoznačne lepším mužstvom. K stretnutiu však mali ľahkovážny prístup. Prvý polčas sa odohral v réžii Radzoviec. Z množstva šancí využili domáci len dve. Prvý gól padol v 18. minúte, po vypadnutí lopty brankárovi, sa najlepšie zorientoval A. Mihály, 1:0. Ďalší gól pribudol po polhodine hry, kedy po centri Bozóa, rybičkou skóroval F. Tóth.
V druhom polčase začali aktívnejšie opäť domáci a už v 49. min to bol F. Tóth, ktorý skóroval hlavou. V 60. min. nechal za sebou obranu domácich Červoč a znížil na 3:1. O tri minúty neskôr po zlom vybehnutí brankára hostí zvýšil F. Tóth. PO zbytočnom faule domácich sa hosťom podarilo skórovať druhýkrát, ale posledné slovo patrilo tri minúty pred koncom Bozóovi. Ten zvýšil na 5:2 z pokutového kopu .
Radzovce: R. Magyar – Š. Magyar, Zdechovan, Sojka, Slovák, Bozó, Mihály. Nagy, Titton, Miháli, Tóth F.
Príbelce: Parkáň – Pavlov, Tomaškin T, Tomašin P., Kováč, Illéš, Tomaškin J., Červoč M, Maslaňák, Červoč P.

Hajnáčka – Vinica 1:2 (1:0), Buday z 11 m - Fodor, Garaj ŽK: Konc, diváci: 50, rozhodca: Konček.
Na rozmočenom trávniku, ale dobrej hracej ploche sa odohral kvalitný zápas, k čomu prispeli obidve mužstvá. Aj napriek tomu, že domáci nevyužili v prvom polčase veľa šancí, bola hra vyrovnaná. Vedenia sa ujali domáci v 35. min. z pokutového kopu gólom Budaya. Okrem toho nevyužili ešte dve čisté gólové šance.
V druhom polčase domáci v snahe vyhrať zápas, sa dopustili hrubej chyby. V 79. min. zabudla domáca obrana na Fodora, ktorý domácemu gólmanovi nedal šancu. O víťazstve hostí rozhodol o tri minúty neskôr Garaj, ktorý prenikol do 16-tky a bezpečne skóroval. Za pozornosť stojí ešte predposledná minúta, kedy domáci útočník nepremenil čistú gólovú príležitosť. Hostia vyhrali so šťastím, ale zaslúžene.
Vinica: Doboš – K. Bugyi, Konc, R. Zsigmond, Brezuvský, Segeč, L. Marinec, Kóša, Bugyi A., Fodor, Garaj (Korčok, V. Zsigmond).

M. Kameň – Lubeník 5:1 (1:1), Kovács, Ondrejkov, Majer, Melišík, Golian – Levický z 11 m, diváci: 50, rozhodca: Kožík.
Domáci nastúpili s odhodlaním prelomiť streleckú smolu z posledných zápasov. Od úvodu zatlačili hostí do hlbokej defenzívy, ale zahadzovali šance ako na bežiacom páse. V prvej štvrťhodine ich nepremenili 11. Smolu pretrhol až v 25. min. Kovács, ktorý prestrelil všetko čo mu stálo v ceste. Domáci naďalej útočili a v prvom polčase stojí za zmienku pokutový kop hostí, ktorý nariadil rozhodca a nikto nevedel že za čo. Lubeník v 34. min. Levickým vyrovnal na 1:1.
Po zmene strán domáci športovo nasrdení zabávali divákov vynikajúcim futbalom. V 51. min. prestrelil brankára hostí Ondrejkov. O jedenásť minút zvýšil Majer z pokutového kopu po faule na Melišíka. Domáci naďalej zahadzovali šance, ale v 78. min. Melišík napodobnil Karhana z medzištátneho zápasu, 4:1. Skóre uzavrel Golian z pokutového kopu po ďalšom faule na Melišíka.
M. Kameň: Golian – Bariak M., Ondrejkov, Zolnaj, Bariak D., Fajčík V., Majer, Filip, Šlosár, Kovács, Melišík (Adam).

Cinobaňa – Klenovec 2:0 (0:0), R. Hadbavný 2 , 1 z 11 m, ŽK: Molokáč – M. Jáchym, M. Parobek, Benco, diváci: 120, rozhodca: Sabó.
Domáci začali od úvodných minút veľkým náporom. Už v 2. min. J. Hriň strieľal na bránu, ale loptu tečovala obrana hostí na roh. O chvíľu bol faulovaný pred 16-tkou znova J. Hriň, ale L. Hriň mieril tesne vedľa. Vzápätí L. Hriň prihral J. Hriňovi., no šanca bola opäť nevyužitá. Hostia v týchto fázach pôsobili veľmi rozpačitým dojmom. V 11. min. bol faulovaný Čomaj a Očovanov trestný kop Hruška vyrazil. Následne Čomaj z blízka opäť nepremenil. Hralo sa stále len na jednu bránu, ale chýbali góly. V 20. min. bol Filčík sám pred gólmanom hostí, ten loptu vyrazil pred Kopora, jeho delovka však letela nad. Hostia bránili s 10-timi hráčmi a loptu iba odkopávali. V 24. min. pálil nebezpečne Filčík, ale opäť iba vedľa. O minútu neskôr sa konečne prebrali aj hostia. Odkopli loptu a bola z toho šanca. Očovan však Hrušku v čistej šancu s prehľadom odzbrojil. Na opačnej strane v 32. min. nepremenil najskôr hlavou Molokáč a vzápätí J. Hriň. V 36. min. bol faulovaný Filčík, ale J. Hriň mieril tesne nad brvno. Tri minúty pred polčasom mali šancu aj hostia, keď domáci zabudli na obranu, ale I. Hruška hlavičkoval tesne vedľa brány. Ešte sa do možnosti skórovať dostal aj domáci Filčík, ale lopta nenašla svoj cieľ.
V druhom polčase sa domáci do hostí zahryzli ešte viac a ich odhodlanie streliť gól bolo obrovské. V šanciach boli Čomaj, Filčík, aj J. Hriň, ale brána bola stále zakliata. V 50. min. nastrelil Pika bombou brvno. O dve minúty si domáci diváci prvýkrát zakričali gól. Najskôr trafil Čomaj tyč a odrazenú loptu umiestnil s prehľadom do brány Hadbavný. O desať minút neskôr hlavičkoval opäť Hadbavný, len tesne vedľa. V 64. min. fauloval v 16-tke hostí Parobek Piku a z nariadenej penalty Hadbavný zvýšil na 2:0. Po góle sa domáci uspokojili a kontrolovali hru. Desať minút pred koncom mal Filčík na kopačke tretí gól, ale Hruška vyrazil na roh. V 85. min. faulovali hostia J. Hriňa a Filčíkovu bombu z priameho kopu Hruška zázračne vyrazil na roh. Hostia po celý zápas pôsobili odovzdaným a rozpačitým dojmom, takže nakoniec dosiahli lichotivý výsledok.
Cinobaňa: Hrnčiar – Kopor, Očovan, V. Fízeľ, Pika, L. Hriň, Molokáč, Hadbavný (76. J. Berky), J. Hriň, Filčík, Čomaj.
Klenovec: P. Hruška – M. Parobek, Valent, Hrivnák, V. Parobek, Kasáč, Bálint, Benco, I. Hruška, P. Jáchym, M. Jáchym.

Ružiná – Hr. Ves 2:1 (1:0), Pivka 2 – Vengrín, ČK: , diváci: 150, rozhodca: Berta.
V ďalšom existenčnom zápase na domácom ihrisku chcela Ružiná získať tri body a nestratiť kontakt s mužstvami zo spodku tabuľky. Tomuto podriadila taktiku a na rozmočenom trávniku od prvej minúty prevzala iniciatívu na svoje kopačky. Najväčšou prekážkou bol však brankár hostí Vrábeľ, ktorý vyriešil všetky gólové situácie. Keď sa zdalo, že polčas skončí bez gólov, prišla 40-ta minúta. V pokutovom území hostí sa šikovne zorientoval Pivka a ľahkou falšovanou strelou získal pre Ružinú polčasové vedenie 1:0.
Druhá časť hry sa niesla v podobnom duchu. Domáci mali hernú prevahu, prekypovali bojovnosťou, stačilo však jedno zaváhanie a hosťujúci Vengrín tečovanou strelou vyrovnal. Ružinej to však chuť nezobralo. Domáci naďalej hrali svoju hru. Desať minút pred koncom vybojoval loptu Gondáš, posunul ju pred Pivku, ktorý po druhýkrát rozvlnil sieť. Hostia vsadili všetko na útok, podnikali nebezpečné brejky, ale bez gólového efektu. Dôležité tri body tak ostali v Ružinej. Ružiná: Gazík – Kucej, Hudáček, Iždinský, Kliment – Prepelica, Ufrla, Borik – Líška Mat., Pivka, Gondáš (Čeman).
Hr. Ves: Vrábeľ – Vojtek, Haranza, Oláh, Varga – Juhaniak, Kurák, J. Fusek, Dibala – Sendrei, Kováč (B. Fusek, Cibuľa, Rončák).

Kalinovo – Mýtna 0:0 (0:0), diváci: 100, rozhodca: J. Krahulec.
Hostia sa od začiatku stiahli do obrannej ulity a stavili na tvrdú osobnú obranu, cez ktorú sa technickejší baníci nevedeli počas celých 90-tich minút presadiť. Naopak, Mýtna hrozila nebezpečnými brejkami. Domácim chýbalo potrebné šťastie, keď brankára hostí zachránilo aj brvno. Kalinovo tak doma nečakane stratilo prvé dva body.
Kalinovo: Ďuriško – Melicher (76. Banga), Končoš, Filipiak, Segeč (54. Šupina), Štefánik, Bagi, Végh, Ivanič, Ďuriško, Lörinčík.

Olováry – Nenince 3:3 (2:0), Gyorg, Foltán, Kati – Kuzma, Káladi, Húšťava
Rozhodoval: Dado, diváci: 150
V Krtíšskom derby začali lepšie domáci, ktorí sa už v 1. min. po Slávikovom centri a presnom zásahu Gyorga ujali vedenia, 1:0. Domáci boli pri chuti a doslova zasypávali brankára hostí strelami, no až Foltán v 20. min. trafil do čierneho. Hostia sa aj naďalej prizerali akciám domácich a do prestávky ešte raz inkasovali. No ich radosť prekazila zástavka postranného rozhodcu, ktorý odmával na počudovanie všetkých ofsajd. Po zmene strán sa však domáci s náskokom uspokojili, čo im bolo osudné. Naopak hostia pridali na aktivite a najmä na tvrdosti, čo nevoňalo technicky hrajúcim Olovárčanom. Tí inkasovali v 50. min. po strele Kuzmu a následne aj po dorážke Káladiho. Potom však opäť udreli domáci, keď v 64. minúte Kati zblízka nezaváhal. Nervózny záver však zvládli hostia a po góle Húšťavu si odviezli z Olovár cenný bod.
Olováry: Holub – Klátik, Zaťko, Kati, Zachar – Rajtúk, Bača, Foltán, Slávi, - Molnár – Gyrog
Striedali: Nemčok a Kelement