Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky
I., II. A III. TRIEDA - RIMAVSKÁ SOBOTA

Na blate sa favoritom šmýkali kopačky

I. TRIEDA - RS 9. kolo

R. Janovce – Gemer 5:0 (0:0), Uhrin R. 2, Bari, Oláh, Kunštár, ŽK: Šuhajda - Geregely, diváci: 50, rozhodca: Ďurík.
V prvom polčase sa striedali šance na obidvoch stranách, ale góly nepadli. Hralo sa na zlom teréne. Obidve mužstvá hrali otvorený futbal, ale efektívnejší v zakončení boli domáci.

Tachty – Revúčka 3:0 (1:0), Pál L., Albert T., Samoš, ŽK: 1-1, diváci: 80, rozhodca: Skrutek.
Na veľmi ťažkom teréne sa hral kvalitný zápas. Pričinili sa o to obaja súperi. Všetky tri góly padli po pekných akciách. Mohlo ich padnúť aj viac, ale obaja brankári sa prekonávali.

Bátka – V. Blh 4:2 (2:1), Breznyák 2, Bán, Mogyorózi – Ternóczky, Kudlík, ŽK: Halaj, Iváni, diváci: 100, rozhodca: Fiťma.
Domáci vyhrávali už rozdielom dvoch gólov. Hostia vyrovnali a o víťazstve rozhodol dvomi hlavičkami striedajúci Breznyák. Bol to tvrdý zápas na šmykľavom teréne, ale nie zákerný.

Kráľ – Hnúšťa 1:1 (0:0), Vavrek za domácich, diváci: 30, rozhodca: Sliva.
Hral sa výborný zápas. Podľa reakcií divákov rozhodca odpískal koniec zápasu minimálne o tri minúty skôr. Do vedenia sa dostali hostia na začiatku druhého polčasu. Domáci vyrovnali po vypadnutí lopty brankárovi, Vavrekom. Hralo sa aj tvrdšie a nervózne, ale bolo to výborné stretnutie.

II. TRIEDA – RS 9. kolo

Chanava – Bottovo 8:2 (4:2), Sabon 3, J. Žíroš 2, Gallo, E. Žíroš, Lenkej T. – Várady, Jablonský, ŽK: Borláš z Bottova, diváci: 70, rozhodca: Lipták.
Za polhodinu vyhrávala Chanava už rozdielom troch gólov. Hostia síce znížili, ale potom mali domáci lepšiu streleckú potenciu a v hustom daždi zaslúžene triumfovali.

Uz. Panica – Stárňa 3:0 kontumačne, súper sa nedostavil.

Rim. Seč – Bakta 2:1, Mogyoródi, Várady z 11 m za domácich ŽK: 2-1, diváci: 50.
Hral sa veľmi dobrý zápas. Domáci boli aktívnejší. Na mokrom teréne využili častejšiu streľbu na dosiahnutie rozhodujúcich dvoch gólov.

III. TRIEDA – RS 9. kolo

Sirk – N. Bašta 3:2 (2:1), Herich 2, Macúrik za domácich, diváci: 50.
Na začiatku to vypadalo pre domácich nádejne. Vyhrávali rýchlymi dvomi gólmi, ale hostí postavila na nohy premenená penalta pred koncom prvého polčasu. Po zmene strán boli aktívnejší futbalisti N. Bašty. Lenže terén bol v hustom daždi čoraz ťažší a bol to skôr boj na vode a blate, ako futbal.

Zacharovce – Chrámec 6:1 (3:0), Kulčár 2, Lupták J., Nagy L., Zvara, Dubovský – vlastný, diváci: 20, rozhodca: Szepeši.
Od začiatku boli lepší domáci. Hralo sa za stáleho dažďa. V slušnom stretnutí si Zacharovce poradili so súperom bez väčších problémov a mohli streliť ešte viac gólov.

Čerenčany – Burda 0:4 (0:2), ŽK: Bán, diváci: 20, rozhodca: Deák.
Bol to podpriemerný zápas. Zo strany domácich to bol najslabší zápas sezóny. Iba odkopávali loptu a zaslúžene prehrali.

Tisovec „B“ – R. Píla – Husiná 4:1 (1:1), Mezö za hostí, ŽK: Fazekaš, diváci: 30, rozhodca: Rosiar.
Prvý počas bol vyrovnaný so šancami na obidvoch stranách. V druhom polčase dosiahli domáci sporný druhý gól. Po treťom góle začali hostia robiť viac chýb a nedokázali odpovedať na ďalší presný zásah domácich.

3. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  4. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?