Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky
V. LIGA - SK. D

Hrnčiarska Ves a Nenince svojich súperov šokovali

12. kolo

Hajnačka – M. Kameň 2:0 (1:0), 3. Czene st., 89. Szó, ŽK: 2-1, diváci: 120, rozhodca: Vanková.
Domáci začali veľmi dobre a mali silnú prvú štvrťhodinu. Už v 3. min. zakončil svoje sólo cez šesť hosťujúcich hráčov Czene st. prvým gólom. Hajnáčka hrala pekný kombinačný futbal, chýbalo iba presnejšie zakončenie. Trochu ich znervózneli verdikty rozhodkyne. Aj v druhom polčase sa šance striedali na obidvoch stranách. Na šmykľavom teréne sa množili nepresnosti a rozhodnutie prišlo v posledných sekundách. Na krížnu prihrávku najvyššie vyskočil Szó a poslal loptu nezadržateľne po druhýkrát do siete.
Hajnačka: Czene – Sendrei, Budai, Lázár, Mede, Szókovács, Urbán, Igo, Czene st., Ruszó, Bartko (Szó, A. Berky).

Cinobaňa – Vinica 3:1 (1:0), Čomaj, Očovan, Filčík – Fodor, ŽK: Očovan, Deák – Marinec, Marinyecz, Bugyi, diváci: 150, rozhodca: Žiakovič.
Cinobaňa: Hrnčiar – Pika, Očovan, V. Fízeľ, Deák, S. Jančo, Šlichta (88. Fábri), Hadbavný, J. Hriň, Ilčík, Čomaj.
Vinica: Doboš – K. Bugyi, Marinyecz (88. Korczog), Segeč, Zsigmond, Marinec, Kósa, Czibulya (72. Majer), A. Bugyi, Fodor, Garai.
Zápas sa začal miernou prevahou domácich. Prvá sľubná akcia prišla už v 6. min., kedy sa pekne uvolnil Filčík, nahral J. Hriňovi, ale jeho strelu obrana hostí odvrátila na roh. Ďalšie minúty bola hra dosť rozháraná. Až v 20. min. mali domáci ďalšie dve možnosti. Najskôr sa pred gólmana hostí nepredral Čomaj a o chvíľu bola strela J. Hriňa zrazená na roh. Vzápätí Filčík pálil tesne mimo. O desať minút neskôr nedosiahol na Filčíkov center hlavou Čomaj, ale vynahradil si to o chvíľu. Najlepšie sa zorientoval v skrumáži a odrazenú loptu s prehľadom poslal za chrbát Doboša. Domáci sa potom zbytočne uspokojili, na čo mohli doplatiť v 33. min., keď po nedorozumení v obrane Garaj hlavičkoval tesne nad bránu. O chvíľu Koósovu strelu Hrnčiar zlikvidoval. Akcie sa striedali na obidvoch stranách. Čomaj odcentroval na J. Hriňa, ale ten hlavou mieril ponad. Aj neúnavný Čomaj po sóle strieľal opäť nad. V 40. min. sa zrodila najkrajšia akcia polčasu. J. Hriň sa nádherne uvolnil, ideálne odcentroval na voľného Hadbavného a  ten rybičkou hlavou strieľa tesne vedľa tyče.
V druhom polčase sa hostia snažili vyrovnať, ale domáci im neostali nič dlžní. Po skrumáži Hriňovu strelu zrazili obrancovia hostí na roh a po jeho zahraní Deákovu gólovú hlavičku odvrátili z bránkovej čiary. V 55. min. zahrával Filčík trestný kop, ale Doboš jeho strelu kryl. O 5. min. nahral Šlichta Čomajovi, aj jeho pokus vyrazil gólman hostí. Domáci boli stále pri chuti. Dvadsať minút pred koncom po samostatnej akcii výborne hrajúci Filčík strelil na bránu, Doboš opäť vyrazil. V tejto fáze zápasu hostia prakticky odkopávali loptu čo najďalej od brány. O šesť minút po ďalšom odkope vybehol Hrnčiar z brány a Fodor vedľa neho trafil so šťastím do prázdnej brány, 1:1. O tri minúty zahrával Očovan priamy kop z 20-tich metrov a prekrásnou strelou vymietol pavučinu brány Vinice. Domáci sa potom zbytočne zamerali na udržanie výsledku, čo takmer využil Fodor, keď zo skrumáže z dvoch metrov trafil brvno. Na opačnej strane sa Čomaj dostal sám pred gólmana hostí, ale ten nohami jeho strelu vyrazil. V poslednej minúte Filčík obišiel troch hosťujúcich obrancov a stanovil konečné skóre do prázdnej brány.

Ružiná – Lubeník 1:0 (0:0), Borik, ŽK: Kliment, M. Líška, diváci: 150, rozhodca: Melich.
Po víťazstve v Klenovci malo domáce mužstvo za cieľ potvrdiť tento úspech aj na domácom trávniku ďalším víťazstvom. K tomu bola určená aj taktika, ale v stretnutí ju hráči neplnili dostatočne. Chýbala bojovnosť, nasadenie, viazli kombinácie a dokončenie útokov. Keďže súper bol futbalovo vyspelý, skóre zápasu bolo dlho na vážkach. Až v polčasovej prestávke, keď nastalo „malé umývanie hláv,“ sa obraz hry trochu zmenil. Domáci neustále útočili a veľa šancí ostalo nevyužitých. Vrcholom bola 75. min., kedy po odpískaní pokutového kopu trafil Ufrla len pravú tyč. Aj napriek tomu sa mužstvo baníka nevzdávalo a bojovalo o víťazstvo ďalej. Desať minút pred koncom zabezpečil tri body strelou zo 16-tky striedajúci Borik.
Ružiná: Gazík – Kucej, M. Líška, Kliment, Iždinský, Ufrla, Prepelica, Hudáček (46. Borik), M. Líška, Pivka (70. Moravčík), Čeman (46. Gonda.

Kalinovo – Klenovec 3:0 (1:0), 7. Filipiak, 61. Končoš, 90. Štefánik, ŽK: Pav. Ďuriško, Ivanič, diváci: 150, rozhodca: Cudziš.
Domáci zatlačili hostí do hlbokej defenzívy. V 7. min. po sérii rohových kopov (3), na Štefánikov center najvyššie vyskočil Filipiak a jeho hlavičku si dezorientovaný hráč hostí zrazil do siete. Krásnu akciu predviedli domáci na konci prvej štvrťhodiny, v závere ktorej Končoš ušiel po pravej strane odcentroval do ohňa, ale Kratochvílovu rybičku brankár vyrazil na roh. Ďalšiu príležitosť na skórovanie mali domáci v 38. min., kedy Štefánik prízemnou prihrávkou našiel Ďuriška v 16-tke, ale jeho strelu brankár chytil. V závere prvého polčasu mohli domáci zvýšiť. Centroval Končoš a Kratochvíl hlavičkoval iba do obrancu do tváre, odrazená lopta skončila na tyči a bránkovej čiare.
V druhom polčase pokračoval tlak domácich. Zúžitkovali ho po hodine hry Končošom. Ten využil Filipiakove priťuknutie hlavou a nekompromisne bombou k pravej tyči zvýšil na 2:0. V 73. min. už mohlo byť 3:0 ale Ďuriško hlavičkoval do brvna. Zaslúžené víťazstvo o zabezpečil Štefánik bombou k tyči v poslednej minúte.
Kalinovo: Pet. Ďuriško – Banga, Melicher, Končoš, Bagi, Štefánik, Filipiak, Ivanič, Kratochvíl (60. Lörinčík), Šupina, Pav. Ďuriško (75. Segeč).

Olováry – H. Ves 1:2 (0:0), Varholák - B. Fusek, Kurák za hostí, ŽK: Varholák - Vojtek, J. Fusek, diváci: 150, rozhodca: Siman.
Od začiatku zápasu sa hral svižný futbal. Už v piatej minúte mohli domáci otvoriť skóre, no Vrábeľ stál na svojom mieste a strelu k tyči bravúrne vyrazil na roh. V 12. min. tzaložili Olováry peknú kombinačnú akciu, no nedokázali zakončiť. Hra sa postupne vyrovnala a hostia prvýkrát pohrozili po štvrťhodine. Strelu J. Fuseka brankár zneškodnil. O 5. minút zasa J. Cibuľa ohrozil bránu domácich, ale netrafil.
Do druhého polčasu nastúpili domáci s túžbou streliť gól, no ich útoky končili u Vrábeľa. Prišla 66. min. a po rohovom kope zo skrumáže skóroval Varholák a domáci vyhrávali 1:0. Po tomto momente hostia nedali na seba dlho čakať a už v 72. min. mohol vyrovnať J. Cibuľa. Jeho strelu zo 16-tky brankár domácich len s námahou vyrazil. O tri minúty neskôr po kombinačnej akcii Kubelka – J. Susek – B. Fusek, posledne menovaný strelil vyrovnávajúci gól. Domáci s túžbou výsledok zvrátiť vo svoj prospech vrhli všetky sily do útoku a zabudli na obranu. To sa im vypomstilo v 78. minúte. V strede podľa stratili loptu a Kurák po samostatnom nájazde rozhodol o víťazstve Hr. Vsi. Domáci za posledných 12 minút chceli vyrovnať, ale každý ich pokus stroskotal na obrane hostí. Obidve mužstvá si zaslúžia pochvalu, pretože chceli hrať futbal.
Hr. Ves: Vrábeľ – Horanský, Vojtek, Rončák, R. Cibuľa, Kurák, Sendrei, Oláh, J. Fusek, B. Fusek, Cibuľa J.

Radzovce – Mýtna 2:0 (2:0), Miháli A., Bozó, ŽK: F. Tóth – Gondáš, Oravec, Budáč, Gondáš, ČK: Slovák – Budáč, diváci: 150, rozhodca: Hrmo.
Proti húževnatému súperovi domáci vyhrali zaslúžene. Bol to ťažký boj o každý centimeter trávnika. Hostia hrali agresívne, niekedy až na hranici únosnosti. Najmä prvý polčas bol nervózny, ale domácim sa podarilo skórovať už v 6. min. po nedorozumení obrancu s brankárom. Skóroval Miháli. Potom sa hralo viac medzi 16-tkami a bez šancí. Prišla 32. min., Miháliho faulovali v 16-tke a Bozó zvýšil na 2:0.
V druhom polčase sa hra ukľudnila, domáci kontrolovali jej priebeh. Posledných 15 minút zbytočne zdramatizovali nedisciplinovanou hrou a prišli o vylúčeného Slováka.
Radzovce: Magyar – Zdechovan, Nagy, Slovák, Miháli, Bogdáň, Bozó, Titton, Tóth, Gyetvai, Mihályi (Magyar, Trizna, Ferencz).
Mýtna: Skrutek – Šatara, Oravec, Vetrák, Sopóci, Trebuľa, Caban, Gondáš, Budáč, Demanko (Uderian, Bencúr).

Príbelce – Nenince 1:6 (0:2), Cibulya 4, M. Kálazy, Zemenčík, ŽK: Kremničan, Kuzma, diváci: 200, rozhodca: Konček.
Pred týždňom obaja súperi nebodovali, a tak ich cieľom bolo bodovať v derby naplno. Príbelčania mali vykartičkovaných hráčov a tak hostia pocítili šancu. Po dvadsiatich minútach centroval Zemenčík a Kuzma trafil cieľ, lenže pre ofsajd gól neplatil. Platný gól strelil po polhodine Cibulya. Po tomto góle začali hrať hostia iniciatívnejšie, pekne kombinovali. Na ďalší roh si nabehol Cibulya a nedal šancu domácemu gólmanovi.
V druhom polčase hosťom vyšlo takmer všetko na čo siahli. Najskôr bol v 16-tke faulovaný Krivánsky a penaltu premenil Cibulya, 0:3. Ďalšie góly nedali na seba dlho čakať. Domáci už rezignovali, ale skórovali z pokutového kopu. Po ňom hostia trochu znervózneli, ale opäť ich ukľudnil Cibulya. Už sa iba dohrávalo a hostia pridali ďalšie dva pekné góly. Pomohli im aj vďační diváci, ktorí ich prišli povzbudiť.
Nenince: Balla – Kremničan, Máth, Ubertáš, Híveš, M. Kálazy, Krivánsky, Cibulya, Kuzma, Berec, Zemenčík, (Lendvai)