Štvrtok, 20. január, 2022 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Cez víkend sa poriadne červenalo a Sušany inzultovali rozhodcu Felsöa

I. TRIEDA - LC 12. kolo

Zlatno – Málinec 4:1 (1:0), Randis 3, Ridzoň – Melich, ŽK: Čepko, ČK: Sivok, Oláh (Málinec), diváci: 60, rozhodca: Laho.
Hostia nastúpili len s desiatimi hráčmi , čo hlavne v prvom polčase nebolo vôbec badať. Hrali lepšie a vytvorili si aj niekoľko výborných príležitostí. Nedarilo sa im v koncovke. Výsledkom snahy domácich bol gól Randisa po polhodine hry z pokutového kopu. V druhom polčase začali opäť lepšie hostia, ktorým sa v 65. min. podarilo vyrovnať Melichom. Potom prevzali iniciatívu domáci. najskôr Randis hlavou upravil na 2:1. Desať minút pred koncom ten istý hráč dosiahol hetrik. Skóre uzavrel v 85. min. Ridzoň. Hostia po zmene strán zbytočne znervózneli a inkasovali aj dve červené karty.

Utekáč – Sušany 2:1 (2:1) – nedohraté, Skrutek, Šuniar – Pisár
ŽK: Dekanovský, Šuniar, Hronec, Karkus – Végh, ČK: Kurčík (Sušany), diváci: 60, rozhodca: Felsö.
Úvod patril hosťom a už v  10. min. po hrúbke domácej obrany Pisár zoči voči nedal domácemu brankárovi šancu. Potom však domáci tréner vystriedal. V 32. min. odcentroval Kantor a Skrutek vyrovnal na 1:1. O šesť minút už viedli domáci, keď trestný kop dorazil do brány Šuniar, 2:1. Druhý polčas patril Utekáču, lenže ich kombinačné akcie končili zväčša pred šestnástkou. Hostia pohrozili už iba raz, keď v 63. min Pisár nastrelil tyč. Záver bol však nervózny a vyvrcholil v 87. min. inzultáciou rozhodcu hráčom hostí. Rozhodca Felsö potom stretnutie predčasne ukončil.

Divín – Breznička 1:0 (0:0) Jakubove, ŽK: Dobrocký – Karásek, Kudlák, diváci: 80, rozhodca: Urbančok.
Domáci nastúpili v pozmenenej zostave, keď do brány musel nastúpiť hráč Grekčo. V zápase priemernej úrovne v prvom polčase domáci ohrozili bránu hostí len po rohových kopoch a najviac zaujala strela Tomášika do brvna. Hostia hrozili len ojedinelými protiútokmi, ktoré však nedotiahli do konca. V druhom polčase si domáci kombinačnou hrou vytvorili územnú prevahu. Korunovali ju po peknej akcii Kamenského v 79. min., ktorý uvolnil Jakuboveho a ten strelou z ôsmich metrov prekonal brankára hostím, 1:0. Do konca zápasu už šance na oboch stranách ostali nevyužité, a tak sa domáci tešili z najtesnejšieho víťazstva 1:0.

Kokava – Vidiná 4:2 (4:0) Beracko, Bosman, B. Severíni, Katreniak – Sýkora, Šinka, ČK: Bútor (Vidiná), diváci: 50, rozhodca: Melicher
Hneď na začiatku zápasu sa v druhej minúte po rohovom kope dostal k lopte Beracko a jeho prudký center brankár hostí Major pustil do siete, 1:0. V 10. minúte mali šancu hostia, ale domáci brankár Škorňa zachránil. Priebeh zápasu ovplyvnilo aj rýchle vylúčenie hosťujúceho kapitána Bútora za urážku rozhodcu. V 20. min. po prieniku do šestnástky hostí Bosman zvýšil na 2:0. V 27. min. si B. Severíni poradil s obrancami hostí a zvýšil na 3:0. Skóre prvého polčasu uzavrel v 35. min. Katreniak na 4:0. V druhom polčase domáci pokračovali v nátlakovej hre, ale šance ostali nevyužité. Naopak hostia z ojedinelých protiútokov najprv v 57. min. Sýkorom a v 85. min. Šinkom znížili na konečných 4:2.

Lovinobaňa - Hr. Zalužany 1:1 (0:0) Karman (11 m) – Černák, ŽK: Antal, Šmidriak – Bakša, Nociar, Izrael, diváci: 80, rozhodca: Kolenkáš.
Na ťažkom teréne sa hral svižný a bojovný futbal s miernou prevahou domácich, ktorí v prvom polčase nevyužili tri gólové príležitosti (Šuľaj, Botta). Naopak boli to hostia, ktorí sa na začiatku druhého polčasu ujali vedenia gólom Černáka. Potom domáci zatlačili hostí na ich polovicu, ale opäť zostali nevyužité čisté gólové šance (Karman, Hulej, Mišík). Keď sa už zdalo, že hostia si odvezú tri body zahral v šestnástke hostí rukou Izrael a nariadený pokutový kop premenil Karman a vyrovnal na konečných 1:1.

Lipovany – Halič 2:1 (1:1) Magera, Vilhan – vlastný (Rubint), diváci: 65, rozhodca: Felšö.
Zápas spĺňal všetky parametre mužstiev z prvej časti tabuľky. Súper sa po hernej stránke predstavil ako skúsené a takticky vyspelé mužstvo. Domáci svojim výkonom nesklamali a niektoré ich akcie boli ozaj pekné. Za zmienku stojí hlavne víťazný gól Vilhana, ktorý dokázal prečo patrí medzi najlepších strelcov 1. triedy. V 80. min. s loptou prešiel všetko, čo mu stálo v ceste a do prázdnej bránky strelil víťazný gól domácich. Treba vyzdvihnúť aj dobrý výkon rozhodcovskej trojice, z ktorej AR 1 a AR 2 boli dve šarmantné dámy.

Podrečany – Biskupice 4:1 (1:1) Mišík 2, Oláh, Balaško - Farkaš, ŽK: Kóša (Biskupice), diváci: 70, rozhodca: Kelemen.
V dôležitom stretnutí mužstiev z konca tabuľky domáci zaslúžene zvíťazili. Hostia hrali technický futbal, ale bránu domácich ohrozovali len strelami z diaľky. O výsledku rozhodla nátlaková hra v druhom polčase a ich strelecká pohotovosť. Okrem gólov domáci nastrelili dvakrát brvno (Mišík, Balaško) a raz tyč súperovej brány (Mišík).

III. TRIEDA – LC 10. kolo

Čakanovce - Rapovce „B“ 2:1 (1:0) Bari, Kováč – Czakó, diváci: 50 , rozhodca: Forrai.
Vo vyrovnanom zápase priemernej úrovne nakoniec zvíťazili šťastnejší domáci, ktorí mali predsa o čosi viac z hry a premenili dve z mnohých gólových príležitostí.

Halič „B“ – Šíd 5:0 (3:0) Líška 2, Cvancinger, Bubenka, Koštialik, diváci: 40, rozhodca: Talán.
Zápas bol od začiatku jednoznačnou záležitosťou domácich, ktorí sa tak rehabilitovali za zbabraný zápas s minulého týždňa v Rapovciach.

V. Dravce – Trebeľovce 1:0 (0:0) A. Berky, diváci: 20, rozhodca: Laho.
V priemernom a vyrovnanom zápase sa šance striedali na obidvoch stranách, ale v prvom polčase zostali nevyužité. Domáci v 44. min. nepremenili ani pokutový kop. O zápase rozhodol gól A. Berkyho v 79. min. po chybe hosťujúcej obrany.