Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
V. LIGA - SK. D

Fusekovci opäť strieľali, Ružiná poriadne vyhorela

13. kolo

Lubeník – Kalinovo 1:1 (1:0), Kvačkaj – Šupina, ŽK: Konček – Segeč, Ďuriško, Melicher, divákov: 80 , rozhodca: S. Oružinský.
Domáci chceli v poslednom zápase na domácej pôde zvíťaziť, čo priebeh stretnutia aj potvrdzoval. Slabá koncovka však znamenala iba zisk jedného bodu. Vedúci gól domácich dosiahol v 35. min. Kvačkaj. Spracoval si centrovanú loptu a zo 16-tich metrov nedal Ďuriškovi šancu. Prvý polčas boli domáci aktívnejší. Kalinovo pohrozilo po priamom kope z 18-tich metrov, no Veis reflexívne nohami vyrazil.
V druhom polčase sa hra vyrovnala a hostia zacítili možnosť na vyrovnanie. To sa im aj podarilo v 75. minúte. Po akcii, na ktorej konci bol Šupina, ktorý krížnou trafil do siete. Potom chceli obidve mužstvá strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale už nedokázali súperových brankárov prekonať.
Zoltán Kankuľa (manažér Lubeníka): „Líder súťaže bol dnes zdolateľný. Čakali sme od baníkov viac. Bolo vidieť, že majú krízu.“
Lubeník: Veis – Sabó, Konček, Halmo, Michalík (Šepík), Benčko (Huťan), Kvačkaj, Levický, Sóvári (Schaller), Švec, Koreň.
Kalinovo: Pet. Ďuriško – Ivanič, Filipiak, Segeč, Banga, Bagi (Končoš), Melicher, Šupina, Pav. Ďuriško, Kratochvíl, Štefánik.

Nenince – Hajnáčka 3:3 (2:1), Kuzma 2, Cibulya - Urbán 2, Ruszó, ŽK: Berec, Kuzma - Czene, divákov: 120, rozhodca: Švehlík.
Domáci začali náporom a v úvodných 20-tich minútach mali územnú prevahu. V 12. min. poslal Kuzma tečovanú loptu po rohu do siete, 1:0. Potom akoby sa domáci uspokojili a osmelili sa hostia. Hrali pohyblivejšie. V 26. min. Urbán vyrovnal. Potom sa až do konca polčasu hralo väčšinou medzi 16-tkami. Prišiel priamy kop domácich a Cibulya nedal gólmanovi hostí šancu.
Po zmene strán začali zasa lepšie domáci. Do 55. min. boli lepší, no potom začali diktovať tempo hry hostia. Tí svoju snahu korunovali v 76. min. vyrovnávajúcim gólom Ruszóa. Hneď z protiútoku ušiel rýchly Krivánsky, a jeho center namieril tretíkrát do siete Hajnáčky Kuzma. Domáci si mysleli, že im víťazstvo padne do náručia, ale hostia dokázali opäť vyrovnať Urbánom. Keďže do konca už žiadny gól nepadol, mužstvá boli spokojné s deľbou bodov. s bodom. Domáci ďakujú divákom a sponzorom.
Vojtech Fekete (manažér Neniniec): „Hajnáčka bola najlepší súper s akým sme doteraz v súťaži hrali. Stretnutie malo úroveň štvrtej ligy. Chcel by som poďakovať za priazeň divákom aj sponzorom.“
Nenince: Balla – Vrško, Máth, Cibulya, Híveš, Krivánsky, Kálazy, Zemenčík, Kuzma, Berec, Ubertáš (Lendvai, Húšťava).
Hajnáčka: Czene ml. – Lázár, Ruszó, Mede, Szókovács, Berky A., Sendrei, Bartko, Czene st., Urbán, Budai (Szó).

Mýtna – Príbelce 4:2 (4:1), Golian 2, Iždinský, S. Demanko – vlastný Caban, Červoč Pav., ŽK: Trebuľa, R. Gondáš – Pástor, divákov: 105, rozhodca: Tapfer.
V upršanom počasí začali lepšie hostia, ktorí už v 2. min. strelou Kováča ohrozili Skruteka. O minútu zahrávali domáci rohový kop a Golian hlavou otvoril skóre. Potom boli domáci takmer celý zápas lepším mužstvom a pripísali si na konto ďalšie dôležité víťazstvo.

Hr. Ves – Radzovce 2:1 (1:1), B. Fusek, J. Fusek - Titton, ŽK: B. Fusek, Juhaniak, divákov: 200, rozhodca: Danko.
Domáci hostili súpera, ktorému mali čo vracať, no už v 30-tej sekunde prehrávali gólom Tittona 0:1 po nedorozumení v obrane. Prvých 15 minút sa hral nervózny futbal. Na rozmočenom trávniku videli diváci viac faulov ako futbalových akcií. Prebudenie domácich prišlo v 20. min., kedy sa zoči – voči brankárovi hostí ocitol J. Fusek, ale z prvej mieril tesne vedľa. O päť minút mohol vyrovnať B. Fusek, no jeho strelu z hranice päťky brankár hostí zázračne vytlačil na roh. Prišla 35. min. a Sendrei krásne našiel nabiehajúceho J. Fuseka, ktorý pohotovo preloboval Magyara, 1:1. O tri minúty neskôr mohol streliť gól aj R. Cibuľa, ale jeho tvrdú strelu spoza 16-tky brankár hostí s námahou vytlačil na roh.
Do druhého polčasu nastúpili domáci s presvedčením, že zvrátia výsledok vo svoj prospech. Začalo to v 47. min., kedy brankár hostí likvidoval na 2- krát strelu Kuráka. O tri minúty mali čisté šance R. Cibuľa a Juhaniak. Prišla 69. min. a domáci sa mohli radovať z vedenia. B. Fusek obišiel štyroch obrancov a nezadržateľne skóroval. Ďalšie šance už domáci nedokázali premeniť. Hostia mohli vyrovnať v 85. min. po priamom kope F. Tótha, ale lopta opečiatkovala tyč domácej brány.
Zdeno Matej (H. Ves): „Hostí možno pochváliť za bojovný výkon a dúfam, že tieto dva kluby v budúcnosti zakopú vojnovú sekeru.“
Flórián Farkaš (Radzovce): „Po viacerých zraneniach sme nevedeli postaviť ideálnu jedenástku. To sa odzrkadlilo aj na trávniku. Náš gól zobudil domácich a hrali sme aj trochu chaoticky. Pri troche šťastia sme mohli uhrať remízu.“
H. Ves: Vrábeľ – Horanský, Kubelka, Rončák A., Oláh, R. Cibuľa (80. Varga), Kurák (89. Vengrín), Sendrei (68. J. Cibuľa), B. Fusek, J. Fusek, Juhaniak.
Radzovce: Magyar – Bozó, L. Tóth, Bogdáň, Zdechovan, Miháli, Gyetvai, Titton, Nagy, F. Tóth, A. Miháli (Trizna, Magyar).

Vinica – Ružiná 5:0 (3:0), ŽK: Gondáš, divákov: 50, rozhodca: Hroncová.
V poslednom majstrovskom zápase utrpelo mužstvo Baníka debakel. Príčinou bolo hlavne to, že na zápas nastupovali hráči nesústredene, nemali ochotu behať, bojovať a hlavne kopili veľa chýb. Z tých domáci využili príležitosti, pretože všetky góly vznikli po individuálnych chybách obrany hostí. Ani v polčase nepomohli rady trénera. Každý hral na svoje tričko, chýbal kolektívny duch, bojovnosť a celkové nasadenie. Výsledok vôbec neprekvapuje.
Štefan Cerovský (tréner Ružinej): „Ak chceme v jarnej časti zabojovať o záchranu, musí sa zmeniť hlavne myslenie hráčov. Treba oživiť káder a predovšetkým zlepšiť tréningovú morálku, ktorá je katastrofálna.“
Ružiná: Gazík – Kucej, Prepelica, Iždinský, Kliment – Ufrla, Moravčík, Borik – M. Líška, Pivka, Gondáš (Čeman).

M. Kameň – Cinobaňa 4:1 (3:1), Kovacs 3, Majer – Habavný, ŽK: Molokáč, Deák, divákov: 160, rozhodca: Berta.
Domáci v poslednom zápase potvrdili v tabuľke pravdy nulové postavenie po jesennej časti. Už v prvej minúte pohrozili hostia z priameho kopu. Potom sa desať minút na ihrisku nič výnimočné nedialo. Vtedy rozhodca neuznal domácim gól pre údajný faul na Bariaka. Potvrdila sa pravda a Majer z priameho kopu otvoril skóre. Domáci prevzali iniciatívu a priamy kop Kovacsa v 20. min. Hrnčiar vyrazil na roh. V 25. min. V. Fajčík strelou do bočnej siete vystrašil gólmana hostí. Dvadsať minútovú prevahu domácich zavŕšil Kovacs po Bariakovom centri, 2:0. Potom hostia ožili. Hrali pekný kombinačný futbal a v 36. min znížil Hadbavný krásnou strelou pod brvno. Domácich to nepoložilo a už o minútu zvýšil opäť Kovacs. Druhý polčas sa hral nezáživný futbal pre divákov. M. Kameň kontroloval priebeh a hostia hrali na krásu. Až posledných desať minút prinieslo oživenie. D. Bariak zahodil tutovku, hostia uzavreli domácich v ich  pokutovom území, ale šesť minút pred koncom po tlaku hostí u šiel Kovacs, ktorý hetrikom stanovil skóre stretnutia.
Michal Ramšák (tajomník M. Kameň): „Kvalita zápasu pripomínala záver jesennej časti. O víťazstve rozhodlo to, že mladý domáci tím chcel veľmi vyhrať a hostia umreli na krásu.“
M. Kameň: Buúš – Ondrejkov, Filip, Barcaj, Bariak M., Zolnai, Bariak D., Fajčík V., Majer, Fajčík P., Kovacs (Radoš, Adam).
Cinobaňa: Hrnčiar – Pika, Gombala, V. Fízeľ, Deák, Molokáč, Hadbavný, Hriň L., Hriň J., Filčík, Čomaj (Šlichta, Kiš, Fábry)

Klenovec – Olováry 2:1 (0:0), Nászaly za hostí, ŽK: Varholák, divákov: 150, rozhodca: R. Gonda.
V sychravom počasí sa hralo iba priemerné stretnutie. Ako prvý pohrozil domácim Nászaly. Ožili aj domáci, ale ďalšiu možnosť si vypracovali zasa hostia. Po zmene strán Klenovec pritvrdil hru, za čo hráči dostávali aj žlté karty. Hosťujúci Ďörď nepremenil ani samostatný nájazd. V 65. min. faulovala domáca obrana Varholáka v pokutovom území, ale rozhodcova píšťalka ostala nemá. O desať minút neskôr našiel Varholák Nászalyho a ten otvoril skóre strelou zo 16-tich metrov, 0:1. V 78. min. tvrdú strelu domáceho útočníka vyrazil Holub iba pred seba a Klenovec vyrovnal. Už o tri minúty bolo všetko inak, pretože z ôsmich metrov dosiahli domáci víťazný gól.
Jozef Šaranko (tajomník Olováry): „V druhej polovici súťaže sme hrali nekoncentrovane. Omladili sme kolektív. Na hosťovanie sme pustili kvalitnejších hráčov. Vypomstilo sa nám aj zredukovanie tréningových procesov. Musíme sa skonsolidovať a ísť ďalej. Ďakujeme divákom za podporu v jesennej časti.“
Olováry: Holub – Klátik, Kelemen, Kati, Nemčok (46. Zaťko), Rajťúk (80. Bača), Foltán, Varholák, Ďörď, Brna (70. Molnár).