Je 1. HFC za vodou? Po tom, ako si zverenci Róberta Fízeľa vybili zlosť na Mäsomaxe (8:4), zrejme áno. Predseda 1. HFC Jozef Sabolík však o tom stále nie je presvedčený. „Uvidíme v nasledujúcich dvoch zápasoch. Jedna lastovička leto nerobí. Až po spomínaných stretnutiach,“ nechal sa počuť Jozef Sabolík.
Napomôcť k návratu vlaňajšej fazóny by mali údajne tri nové posily. Krst ohňom si odkrúti dorastenec z tábora šágovcov Radovan Berky. Tou druhou bude navrátilec a známy futsalový harcovník Jenci Bari. To však nie je všetko. Do tretice všetko najlepšie - „prestupovým prekvapkom“ bude pravdepodobne kanonier LAFC-u Miloš Gibala! 1.HFC teda vynovuje. Nečudo, sabolíkovci v prebiehajúcej sezóne pocítili, že prvá štvorka na všetko nestačí.
„Uvidíme. Čas ukáže. Zázraky od novicov okamžite čakať nemôžeme. A koniec - koncov, z každého problému či šlamastiky sa vždy musíme dostať len a len sami,“ dodal Jozef Sabolík. My len dodajme, že zverencov Róberta Fízeľa čaká ešte týždeň voľna. Nasledujúci víkend totiž nasleduje reprezentačná prestávka. Najbližšie sa 1.HFC predstaví svojim fans v 25.11. o 18.30 hod., kedy privíta Bratislavčanov z Pineroly.
Do repre tentoraz idú dvaja
Lučenčania majú opäť zastúpenie v repre. Tentoraz „iba“ dvojnásobné. Kapitán 1. HFC, už tradičný člen reprezentačného výberu, Marián Berky a mladý nádejný futsalista Attila Fehérvári, obliekajúci dres 21-tky, budú reprezentovať našu krajinu a Novohrad v priateľskom medzinárodnom stretnutí. Z lučenského trojlístka vypadol Štefan Sudimák. Ten sa tentoraz na reprezentačnej nominačke objavil len ako náhradník.