Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky
BASKETBAL, FOTO

Hrali, koľko potrebovali

E.S.O. Lučenec - BK Levice 92:72 (21:17, 39:30, 65:46)

Po únavnom týždni nastúpil zraneniami prenasledovaný Lučenec proti nevyspytateľným Leviciam. Úvodný kôš dosiahol síce hosťujúci Klein, ale už v druhej minúte vyhrávalo E.S.O. 8:2. O päť minút neskôr to bolo znova iba o bod, ale 24 sekúnd pred záverom prvej štvrtiny zasa výraznejšie v prospech domácich - 21:13. V závere prvej desaťminútovky Kucsovou trojkou ostali Levice v hre. Lenže výborná obrana Lučenca v úvode druhej štvrtiny spolu s agresívnym spôsobom hry znamenali v priebehu šiestich minút šnúru 12:1. Ani do polčasu sa Levice nevedeli so štýlom hry domácich vysporiadať a do šatní sa odchádzalo za stavu 39:30.

Po zmene strán ešte hostia vystrkovali rožky, ale definitívny zlom nastal v 27. minúte. Vtedy síce Michálik upravil na 49:42, no povel k rozhodujúcemu úderu dali zlepenými trojkami Kruljac so Szilvasym. Pred poslednou časťou už Lučenec vyhrával o 19 bodov. V posledných minútach kontroloval priebeh hry, výborne zahral Delalič, ktorý nielen zakončoval, ale získaval lopty aj pod domácim košom. E.S.O. vyhrávalo už 90:65, no v úplnom závere si išli oddýchnuť Delalič, Szilvasy, Klarič a vyfauloval sa Tarabus, takže Levičania nakoniec mohli byť s „iba“ dvadsaťbodovým rozdielom spokojní.

Ivan Stanišak (tréner): „Mali sme v nohách dlhú 40-hodinovú cestu. Boli sme veľmi unavení a problémy boli so štyrmi zranenými hráčmi (Rallis, Kotian, Tarabus a Szilvasy). Dnešný zápas vyhrali lekár s masérom, ktorí za dva dni urobili všetko pre to, aby hráči boli fit.“

E.S.O.: Delalič 27, Szilvasy 12, Tarabus 11, Klarič 9, Kotian 2 (Kruljac 12, Rallis 9, Popa 5, Kemenyík 3, Barač 2). Levice: Sýkora 13, Michálik 10, Krkoš 8, Drobnjak 2, Klein 2 (Klár 15, Lutovský 14, Kucsa 8, Činčura 7, Meluš 2, Pohánka 2, Brliť 1). TH: 14/10 - 23/15, fauly: 24/17, trojky: 6/5, divákov: 750, rozhodovali: J. Janáč a Címa. Štvrtiny: 21:17, 18:13, 26:16, 27:26.

Ostatné výsledky: Žilina – Handlová 63:76, Inter – Svit 74:95, Košice – Spišská N. Ves 64:77, Komárno – Nitra 68:90.