Nedeľa, 20. jún, 2021 | Meniny má ValériaKrížovkyKrížovky
BASKETBAL, FOTO

Hrali, koľko potrebovali

E.S.O. Lučenec - BK Levice 92:72 (21:17, 39:30, 65:46)

Po únavnom týždni nastúpil zraneniami prenasledovaný Lučenec proti nevyspytateľným Leviciam. Úvodný kôš dosiahol síce hosťujúci Klein, ale už v druhej minúte vyhrávalo E.S.O. 8:2. O päť minút neskôr to bolo znova iba o bod, ale 24 sekúnd pred záverom prvej štvrtiny zasa výraznejšie v prospech domácich - 21:13. V závere prvej desaťminútovky Kucsovou trojkou ostali Levice v hre. Lenže výborná obrana Lučenca v úvode druhej štvrtiny spolu s agresívnym spôsobom hry znamenali v priebehu šiestich minút šnúru 12:1. Ani do polčasu sa Levice nevedeli so štýlom hry domácich vysporiadať a do šatní sa odchádzalo za stavu 39:30.

Po zmene strán ešte hostia vystrkovali rožky, ale definitívny zlom nastal v 27. minúte. Vtedy síce Michálik upravil na 49:42, no povel k rozhodujúcemu úderu dali zlepenými trojkami Kruljac so Szilvasym. Pred poslednou časťou už Lučenec vyhrával o 19 bodov. V posledných minútach kontroloval priebeh hry, výborne zahral Delalič, ktorý nielen zakončoval, ale získaval lopty aj pod domácim košom. E.S.O. vyhrávalo už 90:65, no v úplnom závere si išli oddýchnuť Delalič, Szilvasy, Klarič a vyfauloval sa Tarabus, takže Levičania nakoniec mohli byť s „iba“ dvadsaťbodovým rozdielom spokojní.

Ivan Stanišak (tréner): „Mali sme v nohách dlhú 40-hodinovú cestu. Boli sme veľmi unavení a problémy boli so štyrmi zranenými hráčmi (Rallis, Kotian, Tarabus a Szilvasy). Dnešný zápas vyhrali lekár s masérom, ktorí za dva dni urobili všetko pre to, aby hráči boli fit.“

E.S.O.: Delalič 27, Szilvasy 12, Tarabus 11, Klarič 9, Kotian 2 (Kruljac 12, Rallis 9, Popa 5, Kemenyík 3, Barač 2). Levice: Sýkora 13, Michálik 10, Krkoš 8, Drobnjak 2, Klein 2 (Klár 15, Lutovský 14, Kucsa 8, Činčura 7, Meluš 2, Pohánka 2, Brliť 1). TH: 14/10 - 23/15, fauly: 24/17, trojky: 6/5, divákov: 750, rozhodovali: J. Janáč a Címa. Štvrtiny: 21:17, 18:13, 26:16, 27:26.

Ostatné výsledky: Žilina – Handlová 63:76, Inter – Svit 74:95, Košice – Spišská N. Ves 64:77, Komárno – Nitra 68:90.

2. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
  3. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
  4. Crème de la crème po slovensky
  5. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový?
  6. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
  7. Po Slovensku na motorke
  8. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
  9. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
  10. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
  1. Posledné dni nešťastnej Anny Boleynovej
  2. Čo všetko je potrebné vedieť o ochrane očí počas leta
  3. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
  4. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
  5. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
  6. Driverama má strategické partnerstvo s nemeckým Stop + Go
  7. Správna strava po tréningu: Siahnite po 100 % smoothie a šťavách
  8. Zázračná škola so zelenou strechou
  9. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
  10. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020? 3 435

V centre výcviku Lesť pokračuje celonárodné vojenské cvičenie Slovak Shield, ukážky jedného z nich sa v piatok 18. júna 2021 zúčastnila aj prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Cvičenie malo za úlohu preveriť pripravenosť ozbrojených síl.

TASR 3 h

Z interiéru mlyna, ktorý komunisti kedysi znárodnili a jeho majitelia sa doslova za noc stali bezdomovcami, sa Lyócsovcom podarilo vytvoriť múzeum, ktoré je prístupné širokej verejnosti.

TASR 5 h
Tomáš Boháčik.

Prinášame vám výsledky a pozápasové hodnotenia sobotných (19.6.) zápasov TIPOS III. ligy Stred