Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky
III. LIGA, FOTO

LAFC nasekal „Šošonom“ deviatku

Lučenec - Žilina B 9:0 (4:0)

Góly: 13. Berky, 24. a 30. Doležal, 38. Lupták, 52. Püspöky, 50. a 56. Gibala, 67. a 79. Košút. ŽK: Doležal - Pecko, Janiš, Šimček, Hubočan. ČK: Kuciak. Rozhodoval Kubačka, 1 500 divákov.

LAFC: Michalík - Ilko, Pračko, Gibala (67. Koreň), Csányi, Püspöky, Doležal (54. Koreň), Lupták (60. Rapi), Drugda, Balaško, Berky.

Fantastická atmosféra, prekrásne góly a nádherné akcie. To všetko mohlo zažiť rekordných 1500 divákov. Novohradčania vysoko zdolali rezervu Žiliny posilnenú hráčmi áčka. Od prvého hvizdu futbalisti LAFC-u naznačili, kto bude pánom na ihrisku. Už v 2. min zmaril Gibalovu šancu brankár hostí. O tri minúty sa až traja hráči domácich nestihli dostať k centrovanej lopte. V 13. min priamo z rohového kopu otvoril skóre Berky. Druhý gól padol o deväť minút neskôr. Berky preloboval obranný val hostí a osamotený Doležal z ostrého uhla špicom poslal loptu do siete. Po polhodine hry a ďalšom rohu Csányiho strelil nádhernou hlavičkou tretí gól Doležal. V 38. min po biliardovej akcii Berky - Doležal – Lupták posledne menovaný uzavrel polčasové skóre, 4:0.

Aj po zmene strán boli pánmi na ihrisku jednoznačne domáci. V 50. min. Berky uvoľnil Luptáka, ktorého nezištnú prihrávku nabiehajúci Gibala s prehľadom zakončil popod padajúceho brankára. Už o dve minúty bol faulovaný v pokutovom území brankárom Gibala a Kuciak musel ísť predčasne pod sprchy. Pokutový kop premenil Puspöky, 6:0. To však stále nebol koniec streleckého koncertu. V 67. min prenikol cez celou obranou hostí striedajúci Rapi a jeho prihrávku poslal do siete Košút. Bodku za nádherným futbalovým koncertom dal opäť Košút.

B. Bystrica „B“ - L. Mikuláš 0:1, Blaščík.
K. N. Mesto - Revúca 5:0, Toka 2, Chovanec, Molnár, Čepela. Rakytovce - Ružomberok B 0:3 (0:1), Šventl 2, Latiak.
Podbrezová „B“ - Bytča 3:0 (1:0), Pančík 2, Boháčik.
D. Kubín - K. Lieskovec 1:0, Kubáni.
Žiar – T. Teplice 3:3 (2:1),Páleník 2, Číž - Šavol, Kempný, Holý.

To nebol sen, to bol koncert!

Chlapci, ste jednotky! Túto nedeľu to bola lahôdka. Nevídané futbalové divadlo predviedli futbalisti LAFC-u proti rezerve Žiliny. Šošonov doslova vysekali. Predstavte si, deväť banánov im nasúkali! Parádne góly, akcie, vynikajúce výkony aktérov na ihrisku bavili zaplnený lučenský štadión. Na záver to azda lepšie v podaní kováčovcov ani nemohlo byť. Rekordná nádielka, rekordná návšteva zatienila počas uplynulého víkendu všetky ostatné športové podujatia. Futbalisti porazili v návštevnosti aj basketbalistov! 1500 fanúšikov LAFC-u sa “utlieskalo” takmer k smrti.

“Oplatilo sa. Námaha stála za to,” odfúkol si po stretnutí predseda správnej rady Milan Mrva. Nečudo, partia okolo Mária Michalíka naplnila sny lučenského futbalového fanúšika, snáď i predčila. Veď povedzte, snívalo sa vám o takom lučenskom koncerte?