Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky
FUTSAL

1.HFC naberá dych

1. HFC Lučenec – Semic Bratislava 7:1 (4:1)

Góly: 7. a 17. Berky, 19. a 33. Husvár, 28. Prepelica, 36. Fehérvári a Hodek (vlastný) - Papay Diváci: 600 ŽK: Eugen Bari.

V obojstranne kvalitnom stretnutí sa hral útočný futsal. Hostia aj napriek vysokej prehre hrýzli Lučenčanov najmä v prvom polčase a ani jeden gól im nedarovali zadarmo. Naopak, doplatili na to, že v bráne 1.HFC stál vo forme chytajúci Oravec a „fízeľovci“ konečne využili aspoň polovicu z ponúknutých príležitostí. Po opatrnom začiatku spustili v 5. min. domáci kanonádu striel, no ani Berkyho, Gibalova a Husvárova jedovka neskončila v sieti. O dve minúty na to však Gibalovu strelu brankár hostí neudržal a pohotový Berky chladnokrvne poslal svojich do vedenia, 1:0. Potom predviedol čosi zo svojho umenia nestarnúci Jenci Bari, ktorého „šibalský hlavičkový lob“ zastavila až žrď. Bojovne naladení hostia odpovedali dvomi samostatnými nájazdmi, ale Oravec v bráne čaroval. Nedáš-dostaneš si povedal kapitán domácich Marián Berky, ktorý sa v 12. min. napriahol a tvrdou strelou rozvlnil bratislavskú sieť po druhýkrát, 2:0. Bratislavčania sa však predsa len dočkali. V 17. min. sa odtrhol Papay a ten tentoraz zoči – voči Oravcovi už nezaváhal, 2:1. Posledné slovo pred prestávkou ale aj tak patrilo 1.HFC. Najprv si dezorientovaný Hodek dal vlastenca a o minútu na to sa konečne presadil aj smoliar Jozef Husvár, 4:1.

Po zmene strán záverom úvodného polčasu zdrvení hostia odolávali len prvých sedem minút, no po učebnicovej akcii Lučenca, na ktorej konci bol neomylný Prepelica, zložili zbrane, 5:1. Potom sa už hralo len a len na lučenskú nôtu. Hostia síce ešte ojedinele pohrozili, ale v bráne stál nepriestrelný Oravec. Lučenčania postupne vystupňovali tempo a svoj dobrý výkon okorenili ešte dvomi gólmi, keď svoj druhý gól pridal najprv Husvár a bodku za stretnutím dal aktívny Fehérvári. Najbližšie sa 1.HFC opäť predstaví svojim fanúšikom na domácej pôde. V piatok o 18.30 hod. privíta ďalšie bratislavské mužstvo Pinerola Bratislava.

1. HFC: Oravec (Páleš) – Berky, Prepelica, Husvár, Gibala, Csányi, Strmeň, Fehérvári, Rutkaj, Šupina, Bari.

Ostatné výsledky:
Mima Trnava – Izolex Košice 1:1, Incar Nitra – Malacky 9:4, Dubnica – Mäsomax Nitra 3:2, Levice – Slovmatic BA 1:6, RSC Košice – Górnik Trnava 5:0.

13.Górnik Trnava 10 1 1 8 30:50 4

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  3. Vitajte v postapokalyptickom svete
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  10. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 332

Rezort obrany zverejnil video s podrobným priebehom testovania.

Antigénne testovanie na ochorenie Covid-19 v mobilnom odberovom mieste.

Od soboty bude platiť na Slovensku zákaz vychádzania, sú aj výnimky

Pre žiakov druhého stupňa základných škôl sa v pondelok začína dištančné vyučovanie.

Igor Matovič hovorí o nových opatreniach.