Streda, 23. jún, 2021 | Meniny má SidóniaKrížovkyKrížovky

Ružinčania sú zadĺžení až po uši, v Príbelciach nevedia, ako ďalej...

7 otázok pre...

1. Spokojný, či nespokojný?
2. Váš najlepší a najhorší zápas?
3. Kto bol ťahúňom vo vašom mužstve?
4. Na ktorých postoch potrebujete posilniť?
5. Najbližšie plány?
6. Vyšla vás táto jeseň drahšie ako vlaňajšia?
7. A čo rozhodcovia?

Hrnčiarska Ves - Zdeno Matej - tréner

1. Kto by nebol spokojný s druhým miestom?
2. Môžem sa rozhodovať medzi Kalinovom, Olovármi a Hajnáčkou. Vyhrá asi Hajnáčka. Proti nej sme okrem kvalitného výkonu predviedli, že mužstvo má aj vnútornú silu a dokázalo zvrátiť výsledok z 0:2 na 2:2. Aj keď sme vyhrali 4:1, tak by som do kategórie „najhorší“ zaradil zápas s Klenovcom.
3. Myslím si, že by som sem zaradil Vlada Sendreia a Miroslava Vrábela. Musím však povedať, že vždy, keď o niečo išlo, zabrali naozaj všetci.
4. Stredného záložníka. Inak som s každým postom spokojný.
5. Chalani majú teraz oddych. Až siedmeho januára začíname zarezávať naostro.
6. O niečo viac. Presne vám to neviem povedať.
7. Po zápase môže byť iba jedno mužstvo spokojné. To hovorí za všetko.

Skryť Vypnúť reklamu

Radzovce - Jozef Paučo - prezident FK

1. Sme do bodky spokojní. Náš jesenný cieľ, skončiť v strede tabuľky, sme splnili.
2. Najhorší bol doma s Kalinovom. Toto stretnutie sme prehrali veľmi nešťastne. Najlepší zápas sme odohrali v Neninciach, kde sme po bojovnom a oduševnenom výkone vyhrali 2:1.
3. Máme ich troch. Prvým je nestarnúci František Tóth, druhým je Štefan Bozó a v bráne nás neraz podržal Róbert Magyar.
4. Potrebujeme omladiť mužstvo. Máme pomerne dosť veľa hráčov vyššieho veku a tí sú morálne dosť nedisciplinovaní. Určite v tomto smere nastane v našom mužstve rez. Máme už zopár vyhliadnutých chlapcov, ale mená vám ešte nepoviem.
5. Teraz máme prestávku. V decembri štartujeme tréningový proces. Od januára pôjdeme naostro a vo februári nás čaká sústredenie.
6. Určite to bolo viac. Veľmi nám však pomohla pomoc nášho trénera, ktorý je zároveň našim ďalším sponzorom.
7. Ich výkony boli obstojné. Mladá krv v rozhodcovskom zbore pomohla. No minimálne v dvoch prípadoch mám výhrady, ale nebudem nikoho menovať.

Skryť Vypnúť reklamu

Cinobaňa - Milan Urbančok - manažér

1. Spokojní.
2. Najhorší výkon sme podali v Modrom Kameni. Naopak, išlo nám to proti Hajnáčke.
3. Nemáme ťahúňa. Keď sa darí, darí sa všetkým, keď to nejde, nejde to nikomu.
4. Potrebujeme sa doplniť o jedného útočníka, stopéra alebo stredopoliara.
5. Chystáme hráčsku schôdzu. Tam uvidíme, ako a čo ďalej. Ak nám na obecnom zastupiteľstve schvália financie, pôjdeme aj na sústredenie.
6. Každý rok je drahší...
7. Myslím si, že tu sú ešte stále rezervy.

Klenovec - Dušan Kurčík - manažér

1. Čakali sme trochu viac. Mrzí nás fakt, že vonku sme boli úplne neškodní a zakopnutie v jednom domácom zápase.
2. Zlyhali sme v derbyzápase s Hajnáčkou. Najmä prístup hráčov ma sklamal. Už v 18. min. sme prehrávali 3:0 a aj napriek dobrému výkonu domácich som čakal, že viac potrápime súpera. Naopak, našim „naj“ zápasom bola jesenná bodka s Olovármi. Dokázali sme poraziť jedno špičkové piatoligové mužstvo a aj náš výkon, ktorý gradoval v závere súťaže, bol určite najlepší.
3. Nikto veľmi nevynikal. Vyzdvihnúť však môžem brankárov a našu obranu, ktorú výborne dirigovali Valent a Zemanovič.
4. Naše čísla v kolónke strelených gólov hovoria za všetko. Potrebujeme útočníkov a stredopoliarov ako soľ. Minimálne dvoch-troch hráčov určite pritiahneme do mužstva.
5. V piatok sme mali hráčsku schôdzu. Padli aj tvrdé slová . Určite musíme počas prestávky urobiť všetko pre to, aby sme na jar piatu ligu udržali. Chystáme aj sústredenie.
6. Pre nás to bola určite drahšia jeseň ako vlaňajšia. Sme nováčik a v piatej lige sú nielen náklady na dopravu, ale aj na rozhodcov oveľa vyššie. Napriek tomu to u nás celkom funguje. Ešte pred sezónou sa nám podarilo pritiahnuť do nášho klubu štyroch nových sponzorov.
7. Sme spokojní s ich výkonmi. Ja osobne som rozhodcom a od fachu môžem posúdiť, že to bolo naozaj v poriadku. Azda až na výnimku v Radzovciach, keď proti nám rozhodca za stavu 4:1 nepochopiteľne odpískal pokutový kop, ktorý nebol.

Skryť Vypnúť reklamu

Olováry - Jozef Šaranko - manažér

1. Cieľ skončiť do 6. miesta sme splnili. Mali sme dobrý štart do sezóny. Škoda, že potom prišiel z našej strany útlm. Bol však pochopiteľný. Mužstvo sa oslabilo a aj náš tréningový proces už nebol na jednotku.
2. S Hrnčiarskou Vsou. Prehrali sme ho, ale divák si prišiel na svoje a aj súper uznal, že to bolo naozaj vydarené futbalové divadlo. Najhorší bol posledný s Mýtnou. Mužstvo bolo na tom po psychickej stránke nie najlepšie a výkonom sme sklamali.
3. Prvé štyri zápasy to bol jasne Černík. Po jeho odchode ťažko hľadať ťahúňa. Snažili sa všetci.
4. Nebudeme sa posilňovať. Do mužstva sa vrátia niekoľkí hráči z hosťovania. Myslím si, že s kádrom, ktorý by mal byť pripravený do jarnej časti, stred tabuľky dosiahneme.
5. Jeseň sme uzavreli uplynulú nedeľu. Chlapci majú teraz oddych. Aj vedenie si dalo pauzu. Potom prehodnotíme niektoré veci, či už po psychickej podpore alebo po finančnej, s obecným úradom. Musíme si tu totiž vyjasniť niektoré veci.
6. Určite nie. Dokonca môžem povedať, že nás vyšla lacnejšie. Menej sme investovali do kádra a aj do okolia štadióna ako po minulé roky. Okrem toho do klubovej pokladnice pribudli aj peniažky z hosťovania našich hráčov v iných kluboch.
7. Na zasadnutí klubov 5. ligy v Divíne potvrdili viaceré kluby, že výkonnosť rozhodcov klesá. Najmä mužstvá zo špice a z dna tabuľky mali veľké výhrady.

Lubeník - Zoltán Kankuľa - manažér

1. Jeseň nám nevyšla podľa našich predstáv. Chceli sme skončiť minimálne do siedmeho miesta. Žiaľ, nepodarilo sa.
2. Ten naj bol určite s Vinicou. Chlapci zabojovali a silou vôle dokázali otočiť nepriaznivý stav z 0:2 na 3:2. Klobúk dole pred nimi. No na druhej strane sa veľmi nevyznamenali v Ružinej, kde síce aj s dávkou smoly, ale zaslúžene prehrali.
3. Nemáme vyloženú osobnosť. Káder je vyrovnaný. Aj u nás platí, že keď to ide, tak všetkým a keď nie, tak sa nedarí nikomu.
4. Najväčší problém máme v útoku. Tu určite budeme hľadať posilu.
5. Hráči majú teraz dovolenky. S prípravou začneme druhý alebo tretí januárový týždeň, kedy začína zimný turnaj, ktorý organizuje ObFZ Rimavská Sobota.
6. Takmer do haliera nás vyšla rovnako.
7. Nebudem sa k rozhodcom vyjadrovať. V prvom rade pozeráme na seba a na náš výkon.

Príbelce - Milan Pavlovkin - prezident

1. Tak ako bol začiatok dobrý, taký bol koniec katastrofálny.
2. Najlepší doma s Olovármi, s ktorými sme mohli aj vyhrať. Najhorší doma s Nenicami. Prehra 1:6 s nimi a ešte predtým s Hajnáčkou ukázala, že sme na dne a psychicky nás položila.
3. Ťažko hľadať ťahúňa. Tento prívlastok by som dal brankárovi Krajčovi. Ten však u náš pôsobil len prvé štyri kolá. Po jeho odchode naša krivka výkonnosti klesala nižšie a nižšie.
4. Práve spomínaný post brankára musíme akútne doriešiť. A aj do útoku potrebujeme posilu ako soľ.
5. V klube nastal útlm. Ja ako predseda chcem do Vianoc zvolať výbor. Ak ešte nejaký funkčný existuje. Musíme naše pôsobenie v 5. lige prehodnotiť nielen po hráčskej ale aj po finančnej stránke.
6. Hrali sme predtým okresnú súťaž a počnúc od rozhodcov až po dopravu sme museli siahnuť hlbšie do vrecka. Piata liga je pre nás naozaj dosť finančne náročná. Verím však, že náš elán, s ktorým sme vstupovali do sezóny, do jari opäť obnovíme.
7. Je to kapitola sama o sebe. Oni majú na hodnotenia delegáta. Musím však povedať, že som bol prekvapený zistením, že v okrese sú azda aj lepší, ako boli v piatej lige.

Ružiná - prezident klubu

1. Na to, aký sme mali káder, vôbec nie sme spokojní. Chceli sme minimálne 5. miesto po jeseni. Napriek tomu však musím hráčom poďakovať, že sme vôbec dohrali.
2. S Nenincami (5:1) a aj na pôde Klenovca (2:0). A najhorší vo Vinici. Tak, ako tam hráči zahrali, tak sa nehazarduje s menom klubu
3. Jednoznačne Michal Prepelica. Keď bol zdravý, dal veľa mužstvu aj Milan Líška. Od Jana Ufrlu sme čakali viacej, najmä zo začiatku mu to nešlo, potom to už bolo OK. A oporou určite bol náš brankár Aďo Gázik. Potenciál v sebe má aj Matej Líška.
4. Chceli by sme mužstvo posilniť o 6 až 8 hráčov.
5. Do konca roka chceme stabilizovať ekonomickú situáciu a poriešiť hráčov, ktorí by mali prísť do Ružinej.
6. Neviem to posúdiť. Nepočítali sme to. Minulé vedenie nám nechalo dlhy a je ťažké robiť futbal, keď musíte začínať od mínusu.
7. Výkon rozhodcov v našich zápasoch proti Kalinovu, Hajnáčke a Modrému Kameňu bol veľmi slabý. Po týchto úvodných zápasoch sa to však s nimi celkom dalo...

Nenince - Vojtech Fekete - manažér

1. Kebyže skončíme aspoň o dve priečky vyššie, boli by sme spokojní.
2. Najviac sa nám darilo proti Kalinovu a Hajnáčke. Oba zápasy boli podľa mňa na vyššej úrovni, ako je piata liga. Nevyšiel nám zápas s Radzovcami, aj keď nám chýbali šiesti hráči zo základu. No nemal skončiť tak, ako skončil.
3. Zemenčík a Cibuľa.
4. Potrebujeme dvoch šikovných útočníkov a jedného stredopoliara. A tiež promptne budeme musieť riešiť odchod dvoch hráčov zo základnej zostavy, ktorí odišli za prácou do Anglicka.
5. Chlapci chodia teraz do telocvične v Čebovciach. Tréningy naostro plánujeme začiatkom januára. Potom, tak ako minulý rok, by sme mali ísť na sústredenie do Sliača.
6. Kvôli odlivu našich domácich hráčov nás táto jeseň vyšla drahšie. Museli sme loviť v iných klubov.
7. Výkon rozhodcov by určite stúpol, ak by sa v piatej lige zaviedol kamerový systém.

Kalinovo - Štefan Pastorek - člen výboru

1. S tou prvou polovicou áno, v druhej prišiel na nás malý útlm.
2. Najlepší podľa môjho názoru s Hajnáčkou a Olovármi. Najhorší z pohľadu výkonnosti proti Hrnčiarskej Vsi (2:0).
3. Jednoznačne bol našou osobnosťou Miroslav Čipčala. Horšími výkonmi sa prezentovali Štefánik, Paľo Melicher a Ivanič.
4. Brankársky post a ofenzívu.
5. 30. novembra sa končí tréningový proces. V piatok bude posedenie a ukončenie sezóny, na ktorom sa stretnú hráči, realizačný tím a sponzori. Príprava by sa mala pravdepodobne začať 10. januára.
6. Myslím si, že nie. Veľký rozdiel nie je, ba myslím si, že je to o niečo nižšie ako vlani.
7. Na jednej strane nemôžem povedať, že by nás poškodili, myslím si však, že tá kvalita je o niečo nižšia.

Rekordy V. ligy

Kanonieri: 11 – Róbert Fodor (Vinica), Roland Urban (Hajnáčka), 8 - Gyorgy Jozef (Olováry), Fero Tóth (Razdovce), Zsolt Kovács (Modrý Kameň)
Trestanci: Cinobaňa 30 ŽK + 3 ČK, Radzovce 32 ŽK, Ľubeník 30 + 3 ČK. Hrnč. Ves 4 ČK.
Slušáci: 15 ŽK Ružiná, Olováry, M. Kameň.
Naj diváci: Kalinovo 1450 (207 na zápas), Nenince 1300 (186), Cinobaňa 1294 (185)

V. liga v tabuľkách

Jeseň 2004
Celková tabuľka
1.Kalinovo 13 9 3 1 33:9 30 9
2.Hr. Ves 13 8 3 2 20:10 27 9
3.Cinobaňa 13 7 0 6 28:22 21 0
4.Hajnáčka 12 6 2 4 29:18 20 2
5.Vinica 13 6 2 5 25:25 20 2
6.M. Kameň 13 6 0 7 25:27 18 0
7.Olováry 11 5 2 4 28:20 17 2
8.Radzovce 12 5 2 5 20:15 17 -1
9.Nenince 13 4 4 5 25:26 16 -5
10.Mýtna 13 5 1 7 18:22 16 -2
11.Lubeník 12 4 2 6 21:24 14 -4
12.Ružiná 13 4 1 8 14:25 13 -8
13.Klenovec 12 4 0 8 10:29 12 -6
14.Príbelce 13 3 2 8 19:43 11 -10
Doma
1.Kalinovo 7 6 1 0 24:2 19
2.Cinobaňa 7 6 0 1 21:7 18
3.Hr. Ves 6 6 0 0 12:3 18
4.Vinica 6 5 0 1 17:7 15
5.M. Kameň 6 5 0 1 15:5 15
6.Mýtna 6 5 0 1 16:11 15
7.Hajnáčka 6 4 1 1 17:7 13
8.Radzovce 6 4 1 1 15:6 13
9.Nenince 7 3 3 1 14:9 12
10.Klenovec 6 4 0 2 9:6 12
11.Lubeník 6 3 2 1 12:7 11
12.Príbelce 7 3 2 2 11:17 11
13.Olováry 5 3 1 1 18:7 10
14.Ružiná 7 3 1 3 10:10 10
Vonku
1.Kalinovo 6 3 2 1 9:7 11
2.Hr. Ves 7 2 3 2 8:7 9
3.Hajnáčka 6 2 1 3 12:11 7
4.Olováry 6 2 1 3 10:13 7
5.Vinica 7 1 2 4 8:18 5
6.Radzovce 6 1 1 4 5:9 4
7.Nenince 6 1 1 4 11:17 4
8.Lubeník 6 1 0 5 9:17 3
9.Cinobaňa 6 1 0 5 7:15 3
10.Ružiná 6 1 0 5 4:15 3
11.M. Kameň 7 1 0 6 10:22 3
12.Mýtna 7 0 1 6 2:11 1
13.Príbelce 6 0 0 6 8:26 0
14.Klenovec 6 0 0 6 1:23 0
Naj obrana
1. Kalinovo 6 3 2 1 9:7 11
1.Hr. Ves 7 2 3 2 8:7 9
3.Radzovce 6 1 1 4 5:9 4
4.Mýtna 7 0 1 6 2:11 1
4.Hajnáčka 6 2 1 3 12:11 7
6.Olováry 6 2 1 3 10:13 7
7.Cinobaňa 6 1 0 5 7:15 3
7.Ružiná 6 1 0 5 4:15 3
9.Lubeník 6 1 0 5 9:17 3
9.Nenince 6 1 1 4 11:17 4
11.Vinica 7 1 2 4 8:18 5
12.M. Kameň 7 1 0 6 10:22 3
13.Klenovec 6 0 0 6 1:23 0
14.Príbelce 6 0 0 6 8:26 0
Naj útok
1.Hajnáčka 6 2 1 3 12:11 7
2.Nenince 6 1 1 4 11:17 4
3.M. Kameň 7 1 0 6 10:22 3
3.Olováry 6 2 1 3 10:13 7
5.Kalinovo 6 3 2 1 9:7 11
5.Lubeník 6 1 0 5 9:17 3
7.Vinica 7 1 2 4 8:18 5
7.Hr. Ves 7 2 3 2 8:7 9
7.Príbelce 6 0 0 6 8:26 0
10.Cinobaňa 6 1 0 5 7:15 3
11.Radzovce 6 1 1 4 5:9 4
12.Ružiná 6 1 0 5 4:15 3
13.Mýtna 7 0 1 6 2:11 1
14.Klenovec 6 0 0 6 1:23 0

Inzercia - Tlačové správy

 1. Kde sa dá elektromobil nabiť a za koľko? Veľký prehľad nabíjania
 2. V centre Bratislavy vznikajú apartmány určené na predaj
 3. Kam patria rolky z toaletného papiera? Dávať dole etikety zo sklenených nádob?
 4. Vedci z BMC SAV vo vlakoch nový koronavírus nenašli
 5. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
 6. Ako ochrániť svoje peniaze pred infláciou
 7. Od 1. septembra je predprimárne vzdelávanie povinné
 8. Výber auta na lízing môže byť slobodnejší, ako ste si mysleli
 9. Nemecko-slovenská spoločnosť ETL/GR je už v desiatke najlepších
 10. Viete, prečo by nás mala zaujímať ochrana biodiverzity?
 1. Holenie je umenie. A vy môžete byť jeho majstrom
 2. Od 1. septembra je predprimárne vzdelávanie povinné
 3. Nemecko-slovenská spoločnosť ETL/GR je už v desiatke najlepších
 4. Viete, prečo by nás mala zaujímať ochrana biodiverzity?
 5. Stiahnite si stovky e-kníh
 6. Recyklovať PET fľaše a plechovky môžu už aj obyvatelia Krupiny
 7. V centre Bratislavy vznikajú apartmány určené na predaj
 8. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 9. 3 veci, s ktorými zvládnete horúčavy v byte
 10. Spoločnosť ASBIS uvádza na európske trhy novinku
 1. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový? 9 091
 2. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku 8 595
 3. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni? 8 016
 4. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku 7 341
 5. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom 5 599
 6. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom 4 387
 7. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame 3 663
 8. Crème de la crème po slovensky 3 249
 9. Nový Volkswagen Polo je najšikovnejšie malé auto 2 844
 10. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania 2 130
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Novohrad - aktuálne správy

Kaštieľ Betliar.

Na turistami vyhľadávanom mieste chystajú atraktívny program.


TASR 5 h
Ilustračné foto.

Auto sa zrazilo s chodcom.


(mb) 8 h

Protidrogová akcia prebiehala na rôznych miestach.


TASR 11 h
Ilustračné foto.

Na lesných pozemkoch a v ich ochrannom pásme je každý povinný dodržiavať zásady protipožiarnej bezpečnosti.


SITA 11 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Pre búrku padali aj stromy.


19 h

Američania skupujú drevo v celej Európe, výsledkom je cena, ktorá likviduje slovenský drevospracujúci priemysel.


21. jún

Obcou na Záhorí sa prehnala smršť. Starý kostol náporu vody odolal.


13 h

Na lúkach v obci Bolešov v Trenčianskom kraji uhynulo 67 kusov hovädzieho dobytka.


TASR 11 h

Už ste čítali?