Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky
BASKETBAL, FOTO

E.S.O. skolil Stojanovič

Chemosvit Svit - E.S.O. Lučenec 85:73 (25:22, 44:33, 68:52)

Prestížny súboj začal na obidvoch stranách opatrne a nervózne. Neprešlo ani 100 sekúnd a Lučenec nazbieral 4 fauly. Skóre sa neustále menilo. V 7. min. trafil z diaľky Kruljac a hostia vyhrávali 16:15. Vtedy zabrali v drese Chemosvitu Lučenčania Čeman s Kováčikom (neskôr aj Suja). V zakončení sa pridal Stojanovič a zrazu vyhrával Chemosvit už o šesť bodov. Prvú desaťminútovku odohrala v drese E.S.O. celá základná päťka. Keď hosťom nevyšiel úvod druhej štvrtiny, nastal v zápase rozhodujúci obrat. Lučencu sa nedarila streľba trestných hodov a na rad prišla aj nervozita. Svit pritvrdil v obrane a do šatní už odchádzal s jedenásťbodovým náskokom. V priebehu úvodnej trojminútovky druhého polčasu išiel po šesťbodovej šnúre Chemosvit už do 17-bodového trháku (50:33). Hostia sa síce snažili, ale náskok bol príliš veľký. Necelé tri minúty pred koncom zápasu premenil Tarabus jeden trestný hod a znížil na 73:68. To bolo však zo strany E.S.O. v sobotu všetko a tak v slušnom a výbornom zápase získali dôležité víťazstvo basketbalisti vicemajstra.

Ivan Stanišak (tréner E.S.O.): „Do 15-tej minúty sme boli Chemosvitu vyrovnaným súperom. Potom sme začali robiť technické chyby. Nepremenili sme veľa trestných hodov. Na začiatku druhého polčasu sme zbytočne stratili 4 lopty. Záver sme opäť hrali dobre, ale na viac sme už nemali síl. Súper dnes zaslúžene vyhral.“
Edo Znanec (kapitán Svitu): „Bol to pekný zápas. Mali sme aj slabšie úseky a som rád, že sme vyhrali. Ľudia síce na basketbal prestávajú chodiť aj vo Svite, ale dnes bola plná hala. Aj keď je do konca sezóny ďaleko, dovolím si tvrdiť, že Svit bude určite finalistom. O ďalšom sa rozhodne medzi Košicami, Nitrou, Lučencom a Handlovou.

Chemosvit: Stojanovič 33, Kováčik 10, Holúbek 7, Znanec 6, Čeman 3, (Gavran 11, Pažický 8, Miloševič 7, Suja 0). E.S.O.: Klarič 22, Kruljac 18, Szilvasy 14, Delalič 10, Kotian 8 (Tarabus 1, Barač 0). TH: 25/22 – 26/13, fauly: 22/22, 5 faulov: 37. Klarič , trojky: 5/8, divákov: 700, rozhodovali: P. Sudek a Ženiš, štvrtiny: 25:22, 19:11, 19:14, 17:21.

Ostatné výsledky: Levice – Handlová 81:79 (predohrávka), Nitra – Inter 80:66, Komárno – Košice 59:60, Žilina – Sp. N. Ves (v nedeľu po uzávierke).

10. Žilina 13 1 12 858:1098 14

Zápas Nitra – Svit (69:67) sa bude asi opakovať.

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  8. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  1. Magazín SME Ženy už v predaji
  2. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
  5. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
  6. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  7. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  8. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  9. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  10. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 482

Dvojica mužov ukradla zásobníky s mincami zo samoobslužnej  autoumyvárne v Poltári.

V Rimavskej Sobote bude 27 odberných miest

Odberné miesta podľa samosprávy kopírujú volebné okrsky v meste s tromi výnimkami.

Slovensko sa pripravuje na celoplošné testovanie.

Banskobystrická župa je prvou v krajine, ktorá chystá vo svojich zariadeniach preventívne testovanie

Pravidelné testovanie sa dotkne 30 zariadení sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti BBSK.