Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky
FOTO

Na futsale sa boxovalo

1. HFC Lučenec – Malacky 7:2 (3:0) Chlapcom z Malaciek rupli nervy, doplatil na to kapitán 1.HFC Marián Berky

Praskli im nervy! Doslova a dopísmena. Futsalisti z Malaciek nezvládli nepriaznivý stav zápasu, na ktorý sa tak dlho hotovali. Už hneď od začiatku prvého polčasu z ich radov doslova sršala nervozita. A keďže im to na palubovke veľmi nešlo, skúsili to inak. Na Lučenčanov vyrukovali s taktikou brnkania na nervy. Sabolíkovci síce dlho odolávali, no nakoniec svojej povesti „južanského temperamentného tímu“ neostali nič dlžní a vybuchli. Respektíve sám kapitán 1.HFC Marián Berky to nevydržal a na „provokatéra“ Bukovského si poriadne vyšliapol. Ten však odpovedal rýchlo, pohotovo, tvrdo a tak obaja „nespratníci“ museli predčasne pod sprchy. A potom to prišlo....

Tak to tu ešte nebolo! Predstavte si, zápas Lučenec – Malacky mal až dve prestávky. Len pár minút po prvej si hráči z Malaciek zaumienili, že chcú ďalšiu. Po incidente medzi kapitánom domácich a hráčom hostí Bukovským si to hostia namierili rovno do šatní. Diváci pískali, nikto netušil, čo sa vlastne stalo...

Rúško záhady nečakaného odchodu a následného návratu z útrob štadióna nám po stretnutí vysvetlil vedúci mužstva Malaciek. „Náš hráč bol inzultovaný. Na chodbe vedúcej do šatní ho jeden z usporiadateľov napadol. Prišiel nám to oznámiť a my sme sa na pokyn trénera rozhodli odísť z ihriska. Máme zlé skúsenosti z iných štadiónov. Nie vždy sme totiž po zápase mali možnosť napísať do zápisu to, čo sme chceli. Práve preto sme sa rozhodli takto konať. Keď chceli domáci a aj rozhodcovia, aby sa zápas dohral, museli nám dať možnosť napísať námietku do zápisu ešte počas zápasu. To je všetko,“ vysvetľoval vedúci tímu Malaciek.

Jeho kolega z lavičky 1. HFC Ivan Závracký, ktorý do poslednej chvíle prehováral futsalistov z Malaciek, aby sa vrátili späť na palubovku, to však videl inak. „Mám na to svoj názor. Náš usporiadateľ, ktorý stál pri vchode do útrob, tvrdí, že sú to nezmysly. Okrem toho je to mladý chlapec, u ktorého si ani neviem predstaviť, že by bol schopný niečo také urobiť. Myslím si, že nášmu súperovi jednoducho rupli nervy a zápas nezvládli najmä po psychickej stránke,“ povedal Ivan Závracký.

1. HFC Lučenec – Malacky 7:2 (3:0)

Góly: Sudimák 2, Ruttkay 2, Husvár, Berky, Féhervári – Kuklovský, Haľko, ŽK: Csányi, Berky - Išunin, Kuklovský, Adámek, Bukovský, ČK: 29. Berky – 29. Bukovský, rozhodcovia: Morávek a Nagy, diváci: 650.

„Tichého zabijaka“ z Malaciek Lučenčania od úvodu obkľúčili a počas celého stretnutia ho držali v šachu. Sabolíkovcom dokonale vyšiel úvod. Už v 2. min. Rutkaj na dvakrát otvoril gólový účet, 1:0. Potom niekoľkokrát pohrozili aj Malacky, ale výborný Oravec svojich podržal. Naopak, opäť udreli v „laufe“ hrajúci Lučenčania. Po Berkyho delovke z 11. min. sa začali malacké obranné rady pomaly rozpadať, 2:0. Ďalší tvrdý úder pre dovtedy snaživých hostí prišiel štyri minúty pred odchodom do šatní, kedy Fehérvári neotáľal a svojou jedovkou prekonal brankára Malaciek po tretíkrát.

Po zmene strán sa Lučenčania opäť od prvých minút druhého dejstva zahryzli do súpera. No ten namiesto futsalovej nasadil taktiku „brnkania na nervy“ zverencom Róberta Fízeľa. Doplatil na to kapitán 1. HFC Marián Berky, ktorý to psychicky nevydržal a po vzájomnej potýčke s Bukovským sa červenalo. Obaja „kohúti“ museli predčasne pod sprchy. Potom však hnev a nervozita na obidvoch stranách upadla a znovu sa hral futsal. Keďže to aj naďalej lepšie išlo Lučenčanom, tí po góle Sudimáka do šibenice doslova rozstrieľali „Maceka od Mauacek“. Hosťom sa až v samotnom závere podarilo prekonať spoľahlivého Oravca. Lučenec tak zaslúžene zdolal ďalšieho rivala v boji o bronzovú medailu.

1. HFC: Oravec (Pavlovič) – M. Berky, Rutkaj, Sudimák, Husvár, Csányi, Prepelica, Koreň, Fehérvári, Šupina, R. Berky. Tréner: R. Fízeľ.

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?