Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky
FOTO

Trápili sme sa

E.S.O. Lučenec – LB 04 Sp. N. Ves 96:80 (16:14, 35:35, 62:58)

Obaja súperi sa stretli už šiestykrát v sezóne. Naposledy bolo pod Tatrami poriadne horúco a najviac to pocítil Delalič. V sobotu sa hral od začiatku vyrovnaný, ale pre oko diváka nie veľmi lahodiaci basketbal. Hosťom chýbali vysokí hráči, no tento hendikep nahradzovali rýchlosťou a presnou streľbou a darilo sa najmä Kragičovi. V drese E.S.O. to bol zasa Kruljac, ktorí aj napriek hrozbe štyroch faulov dokázal streliť päť trojok. Až v záverečných siedmich minútach domáci podtatrancov zlomili. Aj keď im k tomu dopomohlo vyfaulovanie sa štyroch basketbalistov LB 04. Necelé dve minúty pred koncom dohrávali iba štyria. Lučenec túto situáciu dokonale využil a napokon vysokým 16-bodovým rozdielom, ktorý je pre SP. N. Ves vzhľadom na predvedenú hru krutý.

Laslo Berček: „Dnes sme sa trápili. Aj keď sme v prvom polčase získali veľa lôpt, hráči ich nepochopiteľne postrácali a premieňanie trestných hodov bolo katastrofálne. Problém nám robilo to, že súper mal veľmi nízkych, ale o to rýchlejších hráčov. V druhom polčase sme zredukovali zostavu, aj keď sme urobili veľa chýb v útoku, napokon sme dotiahli zápas do víťazného konca.“

Milan Černický: „Prišli sme do Lučenca v značne oslabenej zostave. Napriek tomu sme boli domácim viac ako tri štvrtiny vyrovnaným súperom. Škoda, že sa nám vyfaulovali štyria hráči a s rovnakým počtom sme aj dohrávali stretnutie, čo sa v lige už dávno nestalo. Dnes rozhodla výšková prevaha domácich. Pred play off je nám jedno koho dostaneme. Počul som, že každý si želá práve nás.“

E.S.O.: Kruljac 23 (5), Delalič 21, Klarič 12, Rallis 6, Tarabus 0 (Kotian 13, Miš 10, Szilvasy 9, Minovski 2). LB 04: Kragič 26, Demečko 13, Bečarík 12, La Rosa 6, Czako 3 (Novák 16, Rusnák 2, Baldovský 0, Kuchárek 0).

TH: 34/22 – 24/18, fauly: 23/27, 5 faulov: 26. Czako, 34. La Rosa, 37. Rusnák, 39. Bečarík, trojky: 10/8, divákov: 900, rozhodovali: Kuzmiak a Gavaľa. Štvrtiny: 16:14, 19:21, 27:23, 34:22. Streľba spod koša: 25/15 – 21/12, streľba z poľa: 13/7 – 16/7, získané fauly: 29/23, útočné doskoky: 10/5, obranné doskoky: 26/24, získané lopty: 8/9, asistencie: 14/10, stratené lopty: 13/7.

6. Sp.N.Ves 25 12 13 1834:1832 37

Ostatné výsledky: Košice – Nitra 74:71, Handlová – Svit 73:67.

Čarodejník Kotian

Peter Kotian absentoval kvôli zraneniu niekoľko zápasov. V sobotu za ovácií hľadiska strelil v druhej desaťminútovke 11 bodov, no na jeho trojku 5 stotín sekundy pred polčasom diváci dlho nezabudnú. Výhodu zahrávať loptu z autu mali pritom najskôr hostia. Zlou prihrávkou sa o možnosť zakončenia pripravili. A tak šancu dostal Lučenec. Kotian bol otočený na polovici ihrisku ku košu súpera chrbtom. Prevzal prihrávku a okamžite vystrelil. Lopta si našla cieľ a ešte k tomu bol jeho pokus „čistý ako poltársky krištáľ“. Peťo vyrovnal na 35:35 a dal povel spoluhráčom, aby v druhom polčase ťahali za silnejší koniec basketbalového povrazu. „Vôbec takéto situácie nenacvičujeme. Bola to iba náhoda a veľké šťastie,“ prezradil po zápase Peter Kotian.

1. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  3. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  4. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?