Pondelok, 4. júl, 2022 | Meniny má Prokop

Lovinobaňa nasadila v Sušanoch k trháku

I. trieda - ObFZ Lučenec

Divín – Kokava 1:1 (0:0) Haranza – P. Severíni, ŽK: Presperín - Beracko, diváci: 80, rozhodoval: Peter Olšiak
Divín: Oláh – Hadaš, Žilka, Presperín, Klimo – Štengl, Kopor, Haranza, Kamenský – Grekčo, Olšiak (Tomášik, Budáč, I. Čaba
Kokava: Škorňa – Beracko, Bambura, Bosman, Katreniak – Trhan, Badinka, Čombor, B. Severíni - Oláh, Garaj striedal: P. Severíni.
V prvom polčase vyrovnaného zápasu boli aktívnejší hostia, ale dobre vypracované útoky organizované špílmachrom Trhanom ostali nevyužité. Domáci sa tiež veľmi snažili a mali aj gólové príležitosti – Štengl, Grekčo. V druhom polčase pokračovala snaha na obidvoch stranách strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Tréneri využili k tomu aj striedania, ktoré priniesli gól hosťom, keď striedajúci P. Severíni v 87. min. dostal hostí do vedenia, 0:1. V závere po priamom kope Kamenského sa najlepšie zorientoval Haranza a tečovanou strelou vyrovnal na 1:1.

SkryťVypnúť reklamu

Halič – Biskupice 5:3 (5:0), P. Žigo 4, Tršo – Kalocsai 3, ČK: 48. Mikuš , diváci: 122, rozhodca: Talán.
Bezgólové skóre trvalo iba 80 sekúnd, keď prihrávku J. Žigu zužitkoval Tršo – 1:0. V 8. min. domáci rýchlo rozohrali priamy kop a P. Žigo strelil druhý gól. O päť minút to bol opäť P. Žigo, ktorý technickou strelou z hranice 16-tky trafil k pravej žrdi, 3:0. V 42. min. to bol opäť P. Žigo, ktorý efektne preloboval gólmana hostí. O minútu dosiahol strelecky disponovaný P. Žigo svoj štvrtý gól v stretnutí, keď obišiel všetko, čo mu stálo v ceste. V druhom polčase po prestriedaní hráčov domáci poľavili a v 52. min. sa k odrazenej lopte dostal Kalocsai a ten z blízka strelil prvý gól hostí. Už o minútu bol vylúčený domáci brankár Mikuš za faul pred domácou 16-tkou. Nariadený priamy kop Zvarík neudržal a Kalocsai znížil na 5:2. Šance sa striedali potom na obidvoch stranách. Do čierneho však už mierili len hostia, keď Kalocsai potrestal chybu domáceho brankára, 5:3!
Halič: Mikuš – Košičiar, I. Baran, F. Baran, Hámorník, J. Žigo (53. Zvarík), Póni, Kurčík, Gáfrik (78. Mar. Ľupták), Tršo, P. Žigo (46. Štefánik).
Biskupice: Vetrák – Nyeste, Kóša (66. Cs. Gáspár), Baláž, Cs. Szabó (46. R. Gáspár), Bodor, Mižér (46. Dóša), Mede, Prokšelj, Várady, Kalocsai.

Breznička – Utekáč 3:1 (1:0), P. Pagáč 2, Ančo – Vinarčík, ŽK: Zachar - Skrutek, Dekanovský, diváci: 60, rozhodca: Forrai.
Domáci začali náporom a prvý gól dali v 25. min., keď rohový kop zahrával P. Pagáč a Ančo z voleja otvoril skóre. Potom hostia dvakrát nebezpečne ohrozili domácu bránu, ale brankár Lipták strely zlikvidoval. V 31. min. bol v 16-tke faulovaný prenikajúci Havran a nariadený pokutový kop sám postihnutý poslal ponad bránu. Druhý polčas začali výborne hostia, ktorí v 46. min. Vinarčíkovými nožničkami vyrovnali na 1:1. V 51. min. hostia nevyužili obrovskú šancu, čo sa im vypomstilo v 58. min., keď Havran vysunul voľného P. Pagáča a ten pomedzi nohy brankára upravil na 2:1. Potom domáci nevyužili dve vyložené príležitosti Budáčom. Rozhodnutie prišlo v 86. min., keď ušiel opäť P. Pagáč a popod vybiehajúceho Havera stanovil konečný výsledok. Domáci mohli zvýšiť ešte v poslednej minúte, ale Gallo sám zoči – voči brankárovi mieril tesne vedľa.
Breznička: Lipták – Karásek, M. Tisoň, P. Tisoň, Zachar, Poliak, Ančo, Prepelica, P. Pagáč, Havran, Budáč (J. Pagáč, Gallo)
Utekáč: Haver – Vinarčík, Lubaj, Mičech, Folk, Dekanovský, Nemčok, Šuniar, Fobkovčík, Skrutek, Karkus (Navrátil, Berkeš, Hazlinger).

Vidiná – Zlatno 4:1 (2:0), P. Šupina 2 (1 z 11), Sýkora, Šinka – Kubaliak, ŽK: Randis, Račko za hostí, diváci: 50, rozhodca: Tóth.
V prvom polčase bol zápas vyrovnanejší. Skóre otvoril v 12. min. Sýkora. Päť minút pred prestávkou zvyšoval Šinka. Po zmene strán sa do streleckej listiny zapísal dvakrát P. Šupina a Kubaliak stačil už iba znižovať na 3:1. Zápas sa niesol v réžii domácich. Hostia hrali od začiatku s desiatimi hráčmi. Na dobrom teréne domáci podali veľmi dobrý bojovný výkon okorenený aj peknými gólmi.
Vidiná: Major – Vajdík, Kanda, Boltvan, Kalmár, Šupica, Danko P. Šupina, Sýkora, Slovák, Šinka. Striedali: Kudry, Kamenský.
Zlatno: Randis – Ostrihoň, Lempochner, Hronec, Janoštiak, Andrášik, Kret, Račko, Šotek, Kubaliak, Štefančík.

Sušany – Lovinobaňa 1:2 (1:1) Slezák – Karman 2, ŽK: Morong – Golian, Karman, diváci: 35, rozhodoval: Laho.
Sušany: Konský – Beník, Morong, Végh, Račko – Benko, Kaločai, Slezák, Adam – Horanský, Lipták, striedal: Pisár.
Lovinobaňa: Bella – Golian, Šmidriak, Kocúr, M. Mišík – Šuľaj, P. Mišík, Sabó, Karman – Botta, Paulíni, striedali: Ľalík, Gonda.
V stretnutí dobrej úrovne zvíťazili šťastnejší hostia. Domácich môžu mrzieť nepremenené gólové príležitosti.

Málinec – Lipovany 1:0 (0:0) Findra, ŽK: Čepko – Stankovič, Podhora, diváci:70, rozhodoval: J. Kojnok
Málinec: Trčan – Zaťko, Juríček, Riečica, Karlík – Straško, Škantár, Hodul, Melich – Dibala, Števove, striedali: Čepko, Krňan, Findra
Lipovany: Podhora – Mahút, M. Magera, Galamb, Špurek – Jánošík, Zaťko, Stankovič, Segeč – Linduška, Miklóš, striedali: J. Špurek, A. Galamb
V zaujímavom a vyrovnanom stretnutí, kde sa gólové príležitosti striedali na oboch stranách zvíťazili napokon šťastnejší domáci, ktorí si za obrovskú snahu hlavne v 2. polčase toto víťazstvo zaslúžili. Rozhodujúci gól strelil v 89. min. Findra.

Hr. Zalužany – Podrečany 2:2 (1:2), Slanina, Šatara, R. Palička 2 ŽK: Bakša. Slížik, Strýček – Vrbiniak, Berky Mišík, E. Palička ,ČK: ,diváci: 95 ,rozhodoval: Očovay
Hr. Zalužany: Vetrák - hrivnák, Strýček, Repka, Slanina, Slížik, Bakša, Goceliak, Bolma, Šatara, M. Slížik
Podrečany: Lakatoš – Kékety, R. Palička, E. Palička, Talán, Koporec, Vrbiniak, Mišík, Malatinec, Berky, Oláh
Na dobre pripravenom trávniku sa hostia prekvapujúco ujali vedenia už v 6. min., keď po chybe domácej obrany skóroval R. Palička, 0:1. Domáci sa snažili vysokými loptami do šestnástky presadiť, ale proti dobre organizovanej hre hostí si nevedeli vypracovať gólové príležitosti. Až v 23. min. po centri Goceliaka a následnej hlavičke Slaninu sa domácim podarilo vyrovnať. Hostia sa spoliehali na rýchle protiútoky a jeden z nich im vyšiel v 41. min., keď opäť po nedorozumení domácej obrany sa ujali vedenia gólom R. Paličku - 1:2. Do druhého polčasu domáci nastúpili s odhodlaním zvrátiť stav zápasu. Vytvorili si územnú prevahu a v 63. min. Šatara vyrovnal. Keďže do konca zápasu už domáci nič nevymysleli, hostia sa tešili prekvapujúco zo zisku cenného bodu.

1. Lovinobaňa 14 9 5 0 43:10 32
2. Divín 14 9 3 2 34:18 30
3. Halič 14 8 1 5 32:25 25
4. Breznička 14 8 0 6 36:21 24
5. Hr. Zalužany 14 7 3 4 30:16 24
6. Utekáč 14 7 1 6 27:30 22
7. Lipovany 14 7 0 7 29:30 21
8. Vidiná 14 6 1 7 26:28 19