Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky
III. LIGA, FOTO

Paráda! Lučenský futbalový ošiaľ pokračuje!

LAFC – Dukla „B“ 1:0 videlo 1400 divákov

Cieľ splnili! Lučenskí futbalisti zvládli prvú jarnú prekážku (LAFC – Dukla „B“ 1:0). LAFC tak urobil prvý rázny krok v ceste za postupom a naďalej tróni na čele treťoligového pelotónu. „Nebolo to bohviečo, ale vyhrali sme. Prvé zápasy sú už zväčša také,“ sebakriticky zhodnotil svoj a výkon svojich spoluhráčov Ľubomír Ľupták. Napriek tomu tu vládla pravá futbalová atmosféra. Vyše 1400 divákov burácalo počas celých 90 minút a futbalom sa bavil celý štadión...
Víťazstvo sa však naozaj nerodilo ľahko. Treba otvorene povedať, že bolo veľmi ťažko vydreté,čo nezaprel ani tréner LAFC-u Vojtech Kováč a ani už spomínaný Ľubomír Ľupták. No znova sa v radoch Lučenca ukázala sila a morálka kolektívu, ale najmä veľká chuť šamanovcov po víťazstve. A samozrejme, lučenský divák. Ten sa opäť predviedol vo výbornom svetle. Uznal to aj Tibor Püšpöky. „Diváci boli skvelí. Veľmi si vážime ich podporu. Aj dnes boli našim dvanástym hráčom.“

LAFC: Michalík – Csányi, Balaško, Ilko, Koreň – Ľupták (89. Pračko), Drugda, Berky, Püšpöky – Rapi (83. Máč), Tomko (71. Košút)

Čo vzrušilo

6 min: Ľupták trafil bočnú sieť.
15.min: Ručnú brzdu včas zatiahol taktickým faulom Ilko, ktorý zastavil prvú bystrickú kontru.
17. min: Najprv Rapiho jedovku brankár Bystrice len tak-tak vyrazil a následne Ľupták dorážal opäť len do bočnej siete.
26.min: Pred Gibalom ratoval Balaško, ktorý obetavým zákrokom prerušil nebezpečný protiútok hostí.
39. min: Gibala musel po druhej žltej karte pod sprchy.
44. min: Drugdova prízemná strela obtrela pravú žrď bystrickej brány.
48. min: Rapi zahodil tutovku. Tiesnený z dvoch metrov nedal do prázdnej brány.
52. min: Rýchlonohého Rapiho brankár Bystrice skosil v pokutovom území. Nariadený pokutový kop Bohuš Drugda chladnokrvne premenil – 1:0.
59. min: Exceletnú prihrávku Berkyho Koreň zblízka trestuhodne zahodil.
62. min: Na hranici šestnástky Roman Balaško neotáľal, no brankár Bystrice reflexívne vyrazil.
63.min: Püšpöky mieril z päťky hlavou nad.
68.min: Drugda sa rútil na bránu, ale jeho strela tesne minula bránu.
86.min: Striedajúci Máč sa z ničoho nič ocitol sám pred brankárom Dukly, no v priamom súboji zoči-voči neuspel.
88.min: Bodku za zápasom dal s chuťou hrajúci Drugda, ktorého bomba z 35 metrov zodvihla divákov zo sedadiel, ale brankár Dukly opäť čaroval.

Tréner V. Kováč po zápase:

„Zápas sa vyvíjal presne tak, ako som očakával. Na našom výkone bolo dosť cítiť, že to bol náš prvý jarný zápas po dlhej zimnej prestávke. Bol to naozaj veľmi ťažký boj, o čo sa pričinil aj náš dnešný súper, ktorý ukázal svoju kvalitu. V prvom polčase sme hrali dosť ustráchane. Po prestávke to už bolo lepšie. Škoda však mnohých nepremenených šancí. Mohli sme toto stretnutie dohrávať oveľa pokojnejšie.“