Pondelok, 21. jún, 2021 | Meniny má AlojzKrížovkyKrížovky
BASKETBAL, FOTO

Konečne výkon hodný majstra

Stav série: 2:1 LB Sp. N. Ves - E.S.O. Lučenec 83:78 (20:28, 39:48, 58:61) E.S.O. Lučenec - LB Sp. N. Ves 94:55 (25:20, 50:32, 76:41)

E.S.O. Lučenec - LB Sp. N. Ves 94:55 (25:20, 50:32, 76:41)

Tretí zápas štvrťfinálovej série sa môže označiť ako rozhodujúci. Pred úvodným rozskokom bolo trénerom, hráčom aj divákom jasné, že kto v ňom uspeje, pootvorí si dvere do semifinále. Domáci mali úvod ako z rozprávky. Agresívna obrana, rýchle brejky a presné zakončovanie vynieslo Lučencu v 5. min. vedenie 11:0. Tarabus úplne vygumoval Kragiča a prvé body hostí dosiahol až o minútu neskôr La Rosa. Do konca tejto časti hry sa síce nováčikovi podarilo znížiť na 25:20, no to bolo z jeho strany v sobotu všetko. Na palubovke sa objavil na chvíľu Klarič, skvele hrali Miš, Delalič a na rozohrávke Szilvasy s Rallisom. Hluční fanúšikovia hostí postupne strácali dych a to isté sa stalo aj s basketbalistami Sp. N. Vsi. Majstrovským výkonom uštedril E.S.O. Lučenec súperovi debakel a ujal sa v sérii dôležitého vedenia 2:1. V stredu sa na Spiši odohrá štvrtý zápas. Ak by ho vyhrali domáci, rozhodovalo by sa opäť v sobotu 16. apríla opäť na Výstavisku o 17.30 hodine.

Laslo Berček (E.S.O.): „Ukázalo sa, že keď rozhodcovia dovolia hrať basketbal, súper nemá šancu. Hosťom nedovolili použiť ich zákernosti z predchádzajúcich zápasov a tak sa prejavila športová sila nášho kolektívu.“
Miloš Černický (LB 04): „Domáci nás prekvapili agresívnym a rýchlym basketbalom, na ktorý sme nestačili reagovať. Rozhodlo sa už v prvom polčase. Neostáva nám iné, ako sa v stredu pokúsiť uspieť a natiahnuť sériu na päť zápasov.“

E.S.O.: Miš 20, Kruljac 16, Delalič 14, Szilvasy 10, Tarabus 6 (Minovski 9, Rallis 8, Klarič 5, Popa 4, Kemenyík 2). LB: Demečko 12, La Rosa 11, Pešta 3, Bečarik 2, Kragič 0 (La Rosa 12, Novák 7, Novotný 4, Kuchárek 2, Rusnák 2, Rybár 0). TH: 27/19 - 9/6, fauly: 19/24, trojky: 5/7, divákov: 700, rozhodovali: L. Janáč a Brziak. Štvrtiny: 25:20, 25:12, 26:9, 18:14. Ostatné výsledky zo soboty: Svit - Levice 80:69 (3:0, postúpil Svit), Nitra - Košice 98:67 (2:1), Handlová - Komárno 99:79 (2:1).

V stredu prehrali vyhraný zápas

LB Sp. N. Ves - E.S.O. Lučenec 83:78 (20:28, 39:48, 58:61)

Zraneniami prenasledovaní basketbalisti Lučenca začali pod Tatrami až prekvapujúco dobre. Od úvodu získali mierny náskok, ktorý presnými trojkami Tarabusa s Kruljacom zvýšili v 7. min. úvodnej štvrtiny na 17:7. Domácim sa vôbec nedarila streľba, ani doskoky a tak občas vytiahli nešportové zbrane. Kotian skončil v nemocnici a jeho štart do konca sezóny je otázny. Lučenec však bojoval. Keď tesne pred koncom polčasu E.S.O. vyhrávalo už 42:28, zdalo sa, že mieri za víťazstvom. Lenže v skvelej kulise vypredanej športovej haly začali po zmene strán domáci z náskoku Lučenca postupne ukrajovať. Rozhodcovia vyfaulovali Tarabusa, Szilvasyho, Miša aj Rallisa a šesť minút pred koncom už LB vyrovnali (65:65). V poslednej minúte premenil Kruljac len jeden trestný hod (77:77) a v hektickom závere získali cenné víťazstvo domáci basketbalisti.
Laslo Berček (tréner E.S.O.): „Keď sa takto bude hrať na Slovensku basketbal aj naďalej, už za nás nebude mať pomaly kto nastúpiť. Čo chce súper, aby sme im to na našej palubovke vrátili? My chceme hrať šport, ale to, čo sa dialo v Sp. N. Vsi, nemá so športom nič spoločné.“

Ján Mižúr (výk. riaditeľ E.S.O.): „Dnes sme mali vyhrať. Zápas sme si prehrali vlastnými chybami. Akoby sa hráči zľakli šance, ktorá sa im naskytla. Škoda, už to mohlo byť 2:0. Takto sa asi séria natiahne na 5 zápasov.“

LB 04: Kragič 29, Demečko 17, Pešta 9, Novák 5, Czako 5 (Bečarik 8, La Rosa 4, Kuchárek 0).

E.S.O.: Kruljac 23, Miš 20, Delalič 17, Rallis 8, Tarabus 8 (Szilvasy 2, Kotian 0, Minovski 0, Kemenyík 0).

TH: 36/30 – 40/29, fauly: 30/32, 5 faulov: 36. Demečko, 39. Czako – 34. Tarabus, 37. Szilvasy, 38. Miš, 40. Rallis, trojky: 7/7, diváci: 1000, rozhodovali: Zubák a Obmačšík. Štvrtiny: 20:28, 19:20, 19:13, 25:17.

Sezóna pre Kotiana skončila

V prvom polčase sa smoliar Peter Kotian ocitol v bolestiach na palubovke. Vyhýbal sa rozhodcovi a skočil pritom tak nešťastne, že skončil v nemocnici. „Zranenie Kotiana je také vážne, že štvrtok musel absolvovať magnetickú rezonanciu v Banskej Bystrici. Výsledky ukázali, že Peter má roztrhnutý krížny väz. V piatok večer sa mu urobila artroskopia kolena, kde sa zranenie na snímkoch potvrdilo. Kotian sa musí rozhodnúť, či absolvuje operáciu. Táto však nie je možná v Lučenci, nakoľko nemocnica nie je na takúto operáciu vybavená potrebnou technickou. Je na Petrovi, ako sa rozhodne. V Lučenci pre Kotiana sezóna predčasne skončila. Zmluvu mal podpísanú na jeden rok do konca mája 2005,“ povedal výkonný riaditeľ BK E.S.O. Ján Mižúr.