RIMAVSKÁ SOBOTA. V sobotu (19.3.) policajti z oddelenia mýtnej polície, podľa slov krajskej policajnej hovorkyne Márie Faltániovej, zastavili krátko pred poludním 44-ročného vodiča zo Stropkova, ktorý viedol nákladné motorové vozidlo Scania s návesom. "Jazdil po ceste 1/16 v smere od Rimavskej Soboty na Lučenec, pričom bol zastavený na odstavnej ploche pri Ružovej osade. Vodiča vyzvali, aby predložil doklady od vozidla, načo sa vodič v kabíne vozidla zamkol a na výzvy policajtov nereagoval," uviedla Faltániová.
Ako dodala, z dôvodu hroziaceho nebezpečenstva, že vodič bude v jazde pokračovať, policajti rozbili okno na dverách na strane vodiča a zabránili mu v ďalšej jazde. "Vodičovi pri dychovej skúške namerali 1,51 miligramu alkoholu (3,15 promile) a pri opakovanej dychovej skúške po 30 minútach, mu namerali 1,91 miligramu alkoholu, čo je 3,98 promile," informovala hovorkyňa.
Vodičovi muži zákona obmedzili osobnú slobodu a po vykonaní procesných úkonov a vznesení obvinenia z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, ho poverený policajt umiestnil do policajnej cely a spracoval podnet na ukončenie veci v super rýchlom konaní. "V nedeľu (20.3.) sudca rozhodol o jeho treste," dodala na záver Faltániová.