LUČENEC. Samospráva Lučenca v rámci rekonštrukčných prác na synagóge opravuje aj cesty a chodníky v jej okolí. Práce plánujú dokončiť do začiatku mája.
„Po rekonštrukcii synagógy mesto plánuje pokračovať s revitalizáciou okolia tejto historickej pamiatky a začalo stavebné práce týkajúce sa opravy komunikácie a chodníka na Adyho ulici,“ priblížila Michaela Hrnčiarová, hovorkyňa mesta.
Ako ďalej informovala, kompletne obnovia cesty, chodníky, osvetlenie či dažďové vpuste. „Upravujeme i plochy v okolí synagógy a umiestnime tam mobiliár.“
Predpokladaná výška investícií je 200-tisíc eur, ktoré mesto uhradí zo svojho rozpočtu. „Ukončenie stavebných prác predpokladáme do 30. apríla. Počas nich dôjde v období mesiacov marec a apríl k obmedzeniu premávky na Adyho ulici až po Vajanského ulicu,“ doplnila hovorkyňa.