Lučenec po druhýkrát oskalpoval Petržalku (+VIDEO A FOTO)

Novohradčania sú o krok bližšie k splneniu svojho predsezónneho cieľa.

I. LIGA - NADSTAVBA: Lučenec - Petržalka.(Zdroj: Marcela Ballová)

MBK Lučenec – MŠK Iskra Petržalka 95:69 (50:29)

LUČENEC. Prvoligisti MBK Lučenec sa dnes (16. 4.) opäť o čosi viac priblížili k splneniu svojho predsezónneho cieľa, ktorým je celkové prvenstvo v súťaži.  Po druhý krát v nadstavbovej časti zdolali petržalskú Iskru. V marci na jej palubovke Lučenec zaznamenal trinásťbodové víťazstvo. Na domácej hracej ploche bolo raz tak vysoké (26-bodové).

Novohradčania sa ujali vedenia už v prvom dejstve – 26:12. V tejto fáze hry im hostia ešte statočne vzdorovali , ich hra bola konsolidovaná. V druhej štvrtine už domáci pevne uchopili opraty stretnutia do svojich rúk a do záverečného klaksónu ich už nepustili.  Dianie na palubovke mali pod kontrolou a dosiahli ďalšie dôležité víťazstvo. Domáceho trénera Ivana Kurillu tešil nielen výsledok, ale aj fakt, že v záverečnom dejstve dostali šancu presadiť sa na palubovke všetci jeho zverenci.

„Domáce víťazstvo nad Petržalkou ma teší.  Túto výhru sme určite potrebovali, pretože ak chceme pokračovať v boji o prvenstvo v I. lige, tak dnešný výsledok bol dôležitý. Napriek tomu, že súper pricestoval v oklieštenej zostave, keďže má zdravotné problémy, hral,  najmä v prvej štvrtine, konsolidovane. V druhej a tretej štvrtine sme už hostí zlomili a v záverečnom dejstve sa naskytol priestor na palubovke všetkým našim hráčom. V druhom polčase nehral Koczkáš, ktorý je nachladnutý a má zvýšenú teplotu. Radšej sme ho šetrili na nedeľňajší zápas s Karlovkou, ktorá dnes dosiahla sedembodové víťazstvo v Košiciach. Takže pred nami je mladý a najmä húževnatý mančaft, v radoch ktorého sú hráči s extraligovými skúsenosťami. Na tento zápas sa tešíme, no musíme sa sústrediť na to, aby sme dokázali tomuto kvalitnému súperovi na domácej palubovke vzdorovať. Musíme kvalitne brániť aj útočiť a byť schopní dotiahnuť toto stretnutie do víťazného konca. O týždeň nás opäť čaká tento istý súper,  keďže sa stretneme v dohrávke štvrtého nadstavbového kola. Takže dnešný výsledok nás teší  a teraz sa už musíme sa sústrediť na nasledujúce boje,“ vyjadril sa po zápase tréner Lučenca Ivan Kurilla.

1. Hovoriaci prekladač reči do vrecka Langie - až 52 jazykov!
  2. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  3. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!