Utorok, 20. február, 2018 | Meniny má Lívia

Keď už voda netečie, tak aspoň góly padajú (+ FOTO)

V posledných dvoch domácich majstrákoch Lučenec nastrieľal až trinásť gólov, pričom Puporka si uchoval čisté konto.

Zasahovala záchranka. Skolaboval fanúšik.(Zdroj: Marcela Ballová)

LAFC Lučenec – Kinex Bytča 5:0 (1:0)

Góly: Máč, Bakos, Fajčík (z pokutového kopu), Vilhan, Rutkaj). ŽK: Marcinek, Rutkaj – Šimček, Kocian. ČK: 85. Kocian (po druhej ŽK), 45. Baláž (obaja Bytča). Rozhodoval: Valentýni. Divákov: 180.

Lučenec: Puporka, Marcinek, Pipíška, Vilhan, Mokrý, Rubint, Majkút (67. Fajčík), Sulcz, Bakos (79. Rutkaj), Máč, Kelemen (58. Hronec).

LUČENEC. Dva posledné domáce majstráky v podaní hráčov Lučenca boli skvelé. Boháčikova družina, ktorá chce pre centrum Novohradu zachrániť III. ligu, sa v nich prezentovala až trinástimi gólmi. Pred dvoma týždňami sa blysla ôsmimi presnými zásahmi do brány rezervy Pohronia. Dnes (7. 5.) zažiarila v stretnutí s nevyspytateľnou Bytčou. Obdarila ju päťgólovou nádielkou.

Novohradčania mali dianie na trávniku počas celého stretnutia pod kontrolou. V 12. min. sa ujali vedenia gólom Máča – 1:0. Do konca úvodného dejstva mohli polčasové skóre prikrášliť najmä Kelemen so Sulczom. Nápor Lučenca neustal ani v druhom polčase. Vyvrcholil v 71. min. presne mierenou strelou Bakosa – 2:0.  O 6 minút neskôr pri pokutovom kope nezaváhal Fajčík – 3:0. V 86. min. vniesol radosť do domácich radov Vilhan – 4:0, no a minútu pred koncom stretnutia spečatil na 5:0 Rutkaj. Kormidelníka LAFC Tomáša Boháčika jeho zverenci potešili. Mrzia ho však pretrvávajúce žabomyšie vojny v lučeneckom futbale. Tvrdí, že situácia je viac než kritická.

„Vzhľadom na doterajšie jarné výsledky Bytče sme sa jej oprávnene obávali. K zápasu sme pristúpili zodpovedne a zaslúžene sme zvíťazili. Rozhodca síce súperovi dvakrát ukázal červenú kartu, ale aj to je futbal. Neviem posúdiť, čo sa tam stalo, ale to nie je náš problém. Dali sme päť gólov, mali sme viacero šancí na skórovanie. Mrzí ma však, že aj napriek dobrým výsledkom na domácej pôde, fanúšikov na tribúne nepribúda. My ideme ďalej za svojím cieľom, ktorým je záchrana III. ligy. Vzhľadom na náročný týždeň pred týmto zápasom, ma dnešné víťazstvo o to viac teší. Ja som bol chorý, chlapci mali nejaké problémy.  Momentálne máme problémy aj s vodou na štadióne. Nie je predsa normálne, aby sa na štadióne vypínala voda, a my sa musíme doslova prosíkať, aby nám ju zapli, nech sa chlapci môžu aspoň osprchovať. Z celej situácie som znechutený a podľa mňa je najvyšší čas odkryť všetky karty. Ešteže ma moji zverenci potešili pekným výsledkom, tiež naši mladí odchovanci mi robia veľkú radosť. Škoda, že žabomyšie vojny v lučeneckom futbale pokračujú. Myslím si, že situácia je viac ako kritická,“ povedal po zápase T. Boháčik.