Bedmintonistka koketuje aj s iným športom

Z Poľska sa vrátila s medailou, no nevydolovala ju na kurte.

Zdenke Slatinskej sa darí na kurtoch aj na bežeckých tratiach.Zdenke Slatinskej sa darí na kurtoch aj na bežeckých tratiach. (Zdroj: Z albumu Z. Slatinskej)

Preháňa súperky na kurtoch. Rada však aj behá. Zdenka Slatinská na sebe upozornila svojím účinkovaním v Poľsku. K bedmintonovým oceneniam pridala už aj tie bežecké.

HNÚŠŤA. Na národnom šampionáte starších žiačok obsadila hnúšťanská bedmintonistka Zdenka Slatinská tretie miesto vo štvorhre. Po jej boku sa v Prešove predstavila Frederika  Bálintová z Klenovca. Vlani si ešte ako mladšia žiačka ukoristila na M–SR dva kovy bronzového lesku. Presadila sa jednak v debli, ale tiež v singli. „Tento rok som to mala náročné. Súperky boli veľmi ťažké. Sú medzi nimi aj reprezentantky a o rok staršie hráčky. Nebolo možné získať viac medailí. V dvojhre som mala ťažký žreb. Som spokojná, že som získala aspoň tú jednu medailu,“  hovorí štrnásťročná Zdenka. Bedminton hráva aj za školu. Prispela k tomu, že Gymnázium M. Hrebendu v Hnúšti obsadilo na M–SR základných škôl v Liptovskom Mikuláši tretie miesto.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Slatinská miluje pohyb, rada behá. Vlani zaujala na Nočnom behu v Hnúšti. V uplynulých dňoch si otestovala schopnosti na pretekoch v poľskom meste Wleń, kde sa jej veľmi darilo. V behu na 1 km sa umiestnila na druhej priečke. „Štartovala som v kategórii dievčat narodených v roku 2002. Vôbec som nečakala, že skončím na stupni víťazov. Druhé miesto ma preto prekvapilo. Pripravovala som sa pôvodne na vytrvalostný beh a na tejto strednej trati som nevedela, ako si mám rozložiť sily. Veľmi ma potešilo, že som si vybojovala striebro. Víťazka ma prešprintovala, keď mi už dochádzali sily. Mala výhodu aj v tom, že sa na trati lepšie orientovala. Pretekárku, ktorá obsadila tretie miesto, som predstihla o nejakých desať metrov,“ uviedla Slatinská. Tá zápolila aj v behu na 10 km a nestratila sa ani v ňom, obsadila tretie miesto. „Bola som najmladšou účastníčkou tohto behu. Štartovala som v kategórii šesťnásť až devätnásťročných. Snažila som sa vydať zo seba všetko. Výsledným umiestnením som bola príjemne prekvapená, nepredpokladala som, že skončím tretia. Túto trať som totiž bežala premiérovo,“ povedala Zdenka Slatinská. Ako poznamenala, behá sama pre seba. Berie to ako doplnkový šport k bedmintonu.

SkryťVypnúť reklamu

 

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Novohrad

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Tisíce ľudí sa tešia z vyšších platov
  2. Motoristi späť za volantom. Riziko nehôd opäť rastie.
  3. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  4. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  5. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  6. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  7. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  8. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 104 405
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 22 574
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 12 341
  4. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 7 412
  5. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 6 005
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 5 564
  7. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 555
  8. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 4 076
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu