LUČENEC. Víťazka 21. ročníka súťaže Miss Slovensko Lučenčanka Kristína Činčurová si svoj titul zatiaľ poriadne neužila. Hlavu mala plnú skúšky dospelosti. Tak ako súťaž, aj najdôležitejšiu skúšku svojho života vybojovala úspešne. „Maturita dopadla výborne a mám z toho veľkú radosť, že sa mi podarilo zmaturovať na samé jednotky,“ pochváli sa čerstvá maturantka.
Víťazstvo a svoj prestížny titul si začala postupne uvedomovať, no užiť si ho naplno jej zatiaľ nedovolil stres z blížiacich sa maturitných skúšok. „Na škole máme úžasných profesorov, ktorí sa mi vždy snažili vyjsť v ústrety, boli mi veľkou oporou a vďaka nim som úspešne ukončila druhý polrok štvrtého ročníka aj napriek tomu, že som veľa krát chýbala.“
Stres z priameho prenosu finálového večera, ale aj z maturitnej komisie zvládla s nadhľadom. „Som typ človeka, ktorý sa snaží stresovať čo najmenej a vždy dať do toho maximum a tak som to brala na finále a aj na maturite.“
Úspešné zavŕšenie školy znamená aj rozlúčku s priateľmi a učiteľmi. Čerstvej absolventke už teraz stredná škola začala chýbať. Zamerať sa už ale musí na ďalšie povinnosti, ktoré aktuálnu miss čakajú. „Čaká ma Miss World a taktiež fashion week v New Yorku. Mám ešte niekoľko ďalších povinností a akcií,“ berie svoju funkciu naozaj vážne.

Kristínine najbližšie plány sa sústredia najmä na serióznu prípravu na svetovú súťaž Miss World. Keďže k dispozícii dostala aj byt v Bratislave, jej pôsobisko sa na určitý čas presťahuje do hlavného mesta.
„Ďalej by som chcela aj spolu s dievčatami vymyslieť aktivity, ktoré budú mať ďalší zmysel a niekomu pomôžu. Hoci len jednému človeku. Vždy by sme sa mali o to v živote snažiť,“ dodáva skromne.
Lučenčanka, ktorá aj napriek svojmu prestížnemu titulu nezabúda na svoje rodné mesto má na záver pre Lučenčanov, no najmä čitateľov Novohradských novín krátky odkaz: „Chcela by som sa poďakovať všetkým, ktorí mi držali palce a podporovali ma, veľmi si to vážim. Dúfam, že budete na mňa hrdí, snažím sa reprezentovať Lučenec čo najlepšie,“ uzavrie s úsmevom najkrajšie dievča Slovenska.
Viac o aktuálnej Miss Slovenska Kristíne Činčurovej a o jej dojmoch zo súťaže sa môžete dočítať v Novohradských novinách, ktoré vyjdú 7. júna.