VEĽKÝ KRTÍŠ. V okrese Veľký Krtíš majú povolenie na prevádzku dve kúpaliská. Počas horúcich dní si v Strehovej určite na svoje prídu milovníci aquaparkov. Ak preferujete niečo špeciálne, iste oceníte bio kúpalisko priamo v okresnom meste.
Aquatermal Strehová
Obľúbené kúpalisko je v prevádzke od 27. mája. 6 bazénov s kapacitou 3000 okamžitých návštevníkov a voda s teplotou od 28 do 36 °C je pre návštevníkov veľkým lákadlom. Počas celého leta sa o zábavu starajú animátori.
K dispozícii sú stánky s občerstvením, ihrisko, tobogán. 25. júna oslavuje kúpalisko piate narodeniny. V tento deň čaká návštevníkov bohatý program. Kúpalisko je v prevádzke denne od 9.00 do 20.30 hod.
Bio kúpalisko Krtko Veľký Krtíš
Bio-kúpalisko Krtko je jedinečné kúpalisko, na ktorom sú vybudované biotopy vyzerajúce ako prirodzené prírodné jazerá. Prevádzkovateľ kúpaliska šetrne využíva vyvážený biosystém rastlín na prečisťovanie vody bez pridávania chemických a dezinfekčných prostriedkov, čím šetrí životné prostredie.
Návštevníci majú k dispozícii tobogan, lehátka, minigolf. Počas leta sú zaujímavosťou sobotné zábavné popoludnia pre malých aj veľkých.
Otváracie hodiny:
pondelok - nedeľa od 9.00 do 20.00 hod.
Ak si nevyberiete z ponuky kúpalísk v okrese Veľký Krtíš, môžete zájsť k vode aj v okolí Lučenca, či v rimavskosobotskom okrese.