E.S.O. versus Jány

E.S.O. Lučenec - Baník Handlová 81:71 (14:18, 41:33, 61:54) Baník Handlová – E.S.O. Lučenec 84:76 (11:13, 39:34, 61:53)

Stav série: 1:1

E.S.O. Lučenec - Baník Handlová 81:71 (14:18, 41:33, 61:54).

Lepšie začali hostia. Golian a Štefánik poslali Baníkov do vedenia 6:0. E.S.O. však zásluhou Miša postupne z náskoku hostí znižovalo. Po víťaznej úvodnej desaťminútovke si Handlová tesný náskok udržiavala do 16. minúty. Vtedy prišiel na palubovku Klarič a na rozohrávke sa začalo dariť Szilvasymu. Pred prestávkou po Kruljacovej trojke už vyhrávalo E.S.O. 39:29. Po zmene strán vyrukovala Handlová s tvrdým, miestami až zákerným spôsobom hry. Nervy si neudržal Rozman, ktorý po likvidačných zákrokoch na Szilvasyho dostal dve nešportové technické chyby. Lučenec potom kontroloval priebeh hry a zaslúžene vyhral druhý súboj.
L. Berček (E.S:O.): "To, čo predviedol Rozman, nemá nič spoločné so športom. Možno už teraz diváci pochopili, ako sa ku nám správajú súperi na ich palubovkách, keď si toľko dovoľujú aj u nás. Aj vďaka výborným divákom sme súpera športovými zbraňami položili na kolená a zaslúžene zvíťazili. Potešilo by nielen mňa, ale aj hráčov, keby v sobotu bola po prvýkrát v sezóne vypredaná hala."

T. Jány (Baník): "Bol to očakávaný priebeh stretnutia. My sme mali veľa faulov a nedarila sa nám ani streľba. Pri takom množstve trestných hodov ako mali domáci, sme nestačili znižovať ich náskok. Napriek desaťbodovému rozdielu skóre si myslím, že to bolo do poslednej minúty na vážkach."

E.S.O.: Szilvasy 21, Miš 18, Kruljac 17, Delalič 14, Tarabus 0 (Klarič 8, Rallis 3). Baník: Madaj 21, Štefánik 14 (4), Golian 13, Barišič 8, Rozman 3 (Nedeliak 6, Smačko 2, Uhnák 2, Jonás 2), TH: 43/34 - 16/14, fauly: 19/32, 5 faulov: Barišič, Golian, Rozman, trojky: 4/4, diváci: 900, rozhodovali: Címa a Kuzmiak. Štvrtiny: 14:18, 27:15, 20:21, 20:17.

2. Semifinále: Svit – Nitra 80:88 po predĺžení a Nitra – Svit 78:71. Stav série je 2:0 pre Nitru.

Baník Handlová – E.S.O. Lučenec 84:76 (11:13, 39:34, 61:53).

Zápas začali lepšie domáci. Po dvoch minútach vyhrávali 5:0, no potom prevažovali nepresnosti nad basketbalovou krásou. Celých desať minút si Baník udržiaval mierny náskok, ktorý otočil sedem sekúnd pred klaksónom trojkou Tarabus, 11:13. Na začiatku druhej štvrtiny pridal ďalšiu trojku Szilvasy. Domáci boli nervózni, nedarila sa im vôbec streľba, no Lučenec tento hendikep nevyužil. Naopak, dovolil sa zverencom Tibora Jányho postaviť na nohy. Tí získali v poslednej minúte polčasu už desaťbodový náskok, ktorý stačil Szilvasy skresať na 39:34. Po zmene strán sa začalo dariť aj Štefánikovi a práve po jeho trestných hodoch si domáci vytvorili 12 minút pred koncom dvanásťbodové vedenie. Chlieb sa lámal v situácii, kedy sa za stavu 72:66 rútili Szilvasy s Delaličom na jedného hráča domácich. Možnosť nevyužili, na opačnej strane mieril Štefánik za tri body a bolo o osude prvého stretnutia prakticky rozhodnuté. Vzruch priniesla už iba šarvátka hráčov a nešportové správanie domácich fanúšikov voči hosťujúcim.

Baník: Štefánik 23, Barišič 17, Rozman 13, Madaj 10, Golian 4 (Smačko 14, Klátik 5, Nedeliak 5, Uhnák 0). E.S.O.: Szilvasy 17, Kruljac 13, Miš 8, tarabus 8, Delalič 4 (Rallis 17, Minovski 3, Popa 0. TH: 16/13 – 23/15, fauly: 25/24, 5 faulov: Golian – Szilvasy, trojky: 11/11, diváci: 700, rozhodovali: Jančovič a Pavelka. Štvrtiny: 11:13, 28:21, 22:21, 23:21.