V Anglicku aj Rakúsku vypálil konkurencii rybník

Európsky pohár putoval do Lučenca vďaka deväťročnému biketrialistovi.

Na svetovom šampionáte v Blansku.Na svetovom šampionáte v Blansku. (Zdroj: Z albumu NovoCK Trial Lučenec)

LUČENEC. Strmé zrázy, bralá či popadané stromy. Pri pohľade na takýto terén neraz tuhne krv v žilách. No a práve to sú nové výzvy pre biketrialistov, ktorí počas boja o pódiové priečky zdolávajú krkolomné prekážky. Vďaka deväťročnému Marekovi Nagyovi z NovoCK Trial putujú cenné trofeje aj do centra Novohradu. Nedávno k nim pribudlo zlato z Európskeho pohára. Okrem toho Marek splnil aj svoj cieľ prebojovať sa medzi svetovú desiatku.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Triumf v Anglicku aj Rakúsku

Dejiská dvoch kôl Európskeho pohára v biketriale, ktorý zastrešila federácia BIU, boli situované v Anglicku a Rakúsku. Na trati v Birminghame a Retzi nechýbal ani zástupca Lučenca. Marekovi Nagyovi, súťažiacemu v kategórii Poussin, sa darilo v oboch krajinách. V každej zvíťazil.

SkryťVypnúť reklamu

„V Anglicku bol Marek jediným zástupcom Slovenska. Počínal si skutočne vynikajúco, keďže svoje konto zaťažil len troma trestnými bodmi, pričom strieborný pretekár ich nazbieral až 38. Ovenčili ho zlatom a vyslúžil si potlesk nielen od divákov, ale aj od ostatných jazdcov aj rozhodcov,“ informoval Štefan Nagy, Marekov otec a tréner. Zároveň upresnil, že v Anglicku čakalo na biketrialistov šesť sekcií, ktoré museli v priebehu 240 minút zdolať až trikrát. Každá z nich pozostávala z 30 – 50 metrov prírodných prekážok.

Tŕne narobili problémy

Mladí pretekári si 3. septembra dali zraz v Rakúsku, kde v Retzi prebiehalo 2. kolo Európskeho pohára v biketriale. V krásnej vinárskej oblasti na nich čakali dve kolá so siedmimi sekciami plných prírodných prekážok. Na ich zdolanie mali 280 minút.

SkryťVypnúť reklamu

„V porovnaní s Anglickom bola rakúska trať náročnejšia. Pretekalo sa v kameňolome a viniciach. Podložie bolo sypké a tŕne v agátovom lesíku narobili problémy nejednému súťažiacemu,“ nechal sa počuť Š. Nagy.

Marek Nagy sa však s náročným terénom popasoval statočne a čo je najdôležitejšie, aj úspešne. S 15 trestnými bodmi na konte dosiahol prvenstvo. Pretekár, ktorý skončil hneď za ním, nazbieral 24 trestných bodov.

„V porovnaní s Anglickom bola rakúska trať náročnejšia. Kvôli spomínaným tŕňom sme museli riešiť defekt, no a takéto problémy dajú zabrať najmä psychike,“ povedal Marek, ktorý do Retzu cestoval s úmyslom obhájiť prvenstvo z Anglicka. To sa mu napokon aj podarilo a zisk majstrovského titulu v Európskom pohári je pre neho doposiaľ najväčším úspechom.

SkryťVypnúť reklamu

Medzi svetovou elitou

Marek Nagy počas letných prázdnin nezaháľal. Dôkazom toho je aj účasť na svetovom šampionáte v českom Blansku. Svoj cieľ prebojovať sa medzi prvú desiatku naplnil. Obsadil veľmi peknú 8. priečku.

„Šampionát trval týždeň sa teší ma, že naše predsavzatie sme naplnili. Triumf v Európskom pohári a pekné umiestnenie na majstrovstvách sveta je pre Mareka odmenou za trojročnú tréningovú drinu,“ dodal tréner Štefan Nagy a na záver doplnil, že Marek má v pláne ukoristiť si miestenku na budúcoročné Svetové hry mládeže federácie UCI, na ktorých si chce vybojovať miesto v prvej desiatke.

 

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Novohrad

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  2. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  3. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  4. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  5. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  7. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  8. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 98 425
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 21 118
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 10 814
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 462
  5. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 6 068
  6. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 5 268
  7. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 4 848
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 4 833
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu