Domik pri kormidle skončil. Odvolal sám seba

Na pleciach Attilu Domiku ležala tiež zodpovednosť za tréningový proces i účinkovanie tímu v zápasoch.

Attila Domik so svojimi ratolesťami.Attila Domik so svojimi ratolesťami. (Zdroj: Július Geľo)

RIMAVSKÁ SOBOTA. Do aktuálnej sezóny vstúpili futbalisti MŠK Rimavská Sobota pod vedením Attilu Domika. Po siedmom kole druhej ligy Východ však došlo k zmene. Gemerčania po ňom uzatvárali tabuľku s chudobnými dvomi bodmi (dve remízy, päť prehier). Skórovali len štyrikrát a inkasovali štrnásťkrát, v každom stretnutí dostali minimálne jeden gól.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

„Ako tréner som pri áčku skončil. Odvolal som sám seba. Určite som očakával, že mužstvo získa v siedmich zápasoch viac bodov. Bolo to v jeho silách. Bohužiaľ, hlavne individuálne chyby a tiež smola, ktorú sme mali, zapríčinili, že sme nazbierali iba dva body. Mali sme zápasy dobre rozohraté, ale potom prišli spomínané individuálne chyby. Nerozbehli sme súťaž dobre,“ uviedol športový riaditeľ klubu Domik. Keďže nemá požadovanú trénerskú kvalifikáciu, oficiálne figuroval ako kormidelník Ladislav Danyi.

SkryťVypnúť reklamu

„Cítim, že mužstvo potrebuje nový impulz. Momentálne ho neviem ďalej posunúť, dostal som sa s ním do slepej uličky. Prišlo k tomu, čo som aj plánoval, ak to nerozbehneme dobre. Ešte sa však hrá o dosť bodov, takže stále je o čo bojovať. Podľa mňa stačí jedno víťazstvo a mančaft sa rozbehne. Verím, že táto sezóna môže dopadnúť dobre. Aj keď disponujeme v porovnaní s inými klubmi s takým rozpočtom, s akým disponujeme, káder má naďalej na to, aby skončil v strede tabuľky,“ povedal Attila Domik. Pod jeho taktovkou Gemerčania radosť z výhry nezažili. Ako poznamenal, v stretnutí ostatného kola proti Spišskej Novej Vsi hralo mužstvo bez života, bez iskry, nebolo tam nasadenie. „Na víťazstvo nestačí splniť si základné taktické veci. Treba pridať aj niečo navyše,“ doplnil.

SkryťVypnúť reklamu

Nemalo prísť k zmene trénera už skôr? „Mohlo k nej prísť, ale stále som mančaftu veril. Chýbalo nám málo k tomu, aby sme dosiahli v zápasoch dobrý výsledok. Nebolo to v tom, že by si chlapci nepristúpili k svojim povinnostiam v priebehu týždňa zodpovedne. Aj v zápasoch väčšinou pracovali tak, ako mali, ale vždy prišli nejaké chyby. Tie tréner neovplyvní,“ odvetil rodák z Nových Zámkov, ktorý hrával najvyššiu súťaž. Domnieva sa, že káder nie je po futbalovej stránke zlý. „Po prehrách ale išli hráči dole výkonnosťou. Snažil som sa ich prebudiť. Nedarilo sa mi to. Mali sme aj ťažké vyžrebovanie, ale na to sa vyhovárať nebudeme.“  

Až štyri hráči MŠK boli v doterajšom priebehu ročníka vylúčení. „Jedna vec je nedisciplinovanosť. Je to však trochu aj frustrácia hráčov z toho, že nemáme body a hnev si vybíjajú nesprávnym smerom. Aj ostatné veci k tomu prispeli. Druhá vec je tá, že rozhodcovia majú dosť prísny meter na nás, nejdem sa však na nich vyhovárať.“

SkryťVypnúť reklamu

V priebehu týždňa bola dočasne poverená vedením tímu dvojica Ladislav Danyi a Peter Petrán. „Dúfal som, že do utorka obsadíme pozíciu trénera. Bohužiaľ, do stredajšieho popoludnia sme oslovili päť trénerov a každý z rôznych dôvodov našu ponuku odmietol. Budeme oslovovať ďalších, ktorých máme vytypovaných,“ povedal Attila Domik.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Novohrad

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Motoristi späť za volantom. Riziko nehôd opäť rastie.
  2. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  3. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  4. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  5. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  6. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  7. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  8. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 104 099
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 22 086
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 11 867
  4. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 6 979
  5. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 661
  6. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 5 283
  7. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 4 996
  8. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 535
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu