Streda, 23. máj, 2018 | Meniny má Želmíra

Lučenec sa v sobotu zahryzne do súpera spod Zobora

V Arene sa opäť rozpúta tuhý boj.

Komárno - Lučenec.(Zdroj: Karol Scholtz)

LUČENEC. Už túto sobotu (15.10.)  bude v Arene na lučeneckom Výstavisku poriadne horúco. V treťom kole basketbalovej extraligy bude MBK Lučence hostiť súpera spod Zobora – SPU Nitra. Začiatok stretnutia je o 18.00 hod.

Pripomíname, že po víťaznom vstupe do najvyššej súťaže podľahol Lučenec túto stredu (12.10.) Komárnu 74:89.

„V Komárne bola ako vždy skvelá atmosféra. Vidieť, že určití hráči sú tu pokope už niekoľko sezón. Ich skúsenosti boli citeľné. Za Komárno zahral veľmi dobre Maťo Marchyn, ktorý mal famózny úvod a padli mu prvé tri strely. My sme hlavne prespali prvú štvrtinu, čo bolo kľúčové. Upozorňoval som, že keď chceme v Komárne pomýšľať na dobrý výsledok, tak nesmieme prespať úvod. No a práve to sa nám stalo. Druhý polčas bol už z našej strany úplne iný. Mali sme obranu, len nás to stálo veľmi veľa energie, kým sme sa vrátili späť do zápasu. Tá energia mohla byť vynaložená na dosiahnutie víťazstva. Prehra nás mrzí, no zároveň zaväzuje k tomu, aby sme ešte viac popracovali, pretože kto chce v Komárne zvíťaziť, tak musí podať sústredený výkon a odohrať vyrovnane štyri štvrtiny," vyjadril sa Ivan Kurilla, tréner Lučenca, pre webový portál MBK Lučenec.