Piatok, 17. september, 2021 | Meniny má OlympiaKrížovkyKrížovky

Po Prievidzi Lučenec vyprášil aj Kysučanov (+ FOTO)

Fehérvári sa blysol hetrikom.

Juraj Kuhajdík a jeho radosť po góle. Juraj Kuhajdík a jeho radosť po góle. (Zdroj: Marcela Ballová)

Futsal klub Lučenec – 1. FsK MKŠS Kysucké Nové Mesto 7:3 (5:1)

• Góly: Fehérvári 3, A. Hricov 2, Kuhajdík, L. Hricov – Vavrek 2. Gábor. ŽK: Fehérvári, Klema – Boris. Rozhodoval: Polomský. Divákov: 550.

• Lučenec: Klema (Vilhan) – Mikuš, Csaba, Fehérvári, Kelemen, Rutkaj, Berky, Petík, Kuhajdík, Máč, A. Hricov, L. Hricov.

• Kysucké Nové Mesto: Kavčák – Jaroš, Šidlo, Minár, Tarana, Boris, Vavrek, Gábor, Ševčík, Čelko.

LUČENEC. Kto v dnešný (11. 11.) upršaný večer meral cestu do Areny na lučeneckom Výstavisku, určite neoľutoval. Po prvýkrát v aktuálnej sezóne sa Csányiho družina predstavila na domácej palubovke. Po predchádzajúcom jednoznačnom víťazstve v Prievidzi Novohradčania nezaváhali ani v súboji s protivníkom z Kysúc. Svojich fanúšikov potešili presvedčivou štvorgólovou výhrou – 7:3.

Úvodné dejstvo stretnutia sa nieslo v znamení domácich, ktorých bojovnosť bola až päťkrát korunovaná presným zásahom. Prvé zmeny skóre zariadil v 6. a 9. min. skúsený Fehérvári – 2:0. Päť minút pred koncom prvého polčasu sa o slovo prihlásili bratia Hricovovci. Lukáš sa nemýlil dvakrát a Adrián raz. Medzitým mali dôvod na radosť aj hostia, keď zoči – voči Klemu uspel Gábor – 5:1. Polčasové skóre mali domáci šancu viackrát prikrášliť, keď sa v sľubných pozíciách ocitli aj Máč s Kuhajdíkom.

V druhom polčase hostia dupli na plyn a prekonať Klemu v domácej bráne sa niekoľkokrát pokúsili najmä Gábor, Vavrek aj Šidlo. Druhému menovanému sa napokon v 24. min. podarilo znížiť – 5:2. Po tomto okamihu domáci pritvrdili a v 32. min. sa krásnou strelou prezentoval Kuhajdík – 6:2. Tesne predtým však stihol spáliť tutovku Máč. Túto fázu hry poznačila aj nepríjemná situácia, keď sa zranil domáci brankár Klema a medzi žrďami ho musel vystriedať Vilhan. Ten sa svojej úlohy zhostil na výbornú a s prehľadom likvidoval šance dobiedzajúcich Kysučanov. V 38. min. sa hostia tešili po tretíkrát, keď poslal loptu za Vilhanov chrbát Vavrek – 6:3. O minútu neskôr však už mali hlavy v smútku, keď výsledok stretnutia spečatil Fehérvári – 7:3.

►Csaba Csányi, tréner Futsal klubu Lučenec: „Bol to dobrý zápas, pričom hostia potvrdili, že sú iným súperom, ako bola Prievidza. Vidieť, že hráči Kysuckého Nového Mesta hrajú spolu dlhší čas. Napriek tomu sme počas prvého polčasu na palubovke jednoznačne dominovali a okrem vsietených piatich gólov sme si vypracovali viacero gólových príležitostí. Naše šance však skončili na veľmi dobre chytajúcom brankárovi, respektíve na tyčke alebo brvne. Myslím si, že sme zaslúžene vyhrávali 5:1. V druhom polčase som chlapcov nabádal k väčšej aktivite, aby sme si uľahčili zápas, pretože som vedel, že ďalším gólom by sme súpera zlomili. Naopak, inkasovali sme. Síce to nebola dráma, ale svojim spôsobom bolo toto stretnutie napäté. Gól zo strany hostí stále visel vo vzduchu, preto som nemohol dať všetkým hráčom šancu, tak, ako sme to mali pôvodne v pláne. Napokon sme to zvládli a škoda nepremenených šancí. Naše víťazstvo mohlo byť krajšie. Veľmi ma mrzí zranenie nášho brankára Klemu. Budeme čakať na výsledky lekárskych vyšetrení. Dúfam, že o týždeň bude k dispozícii, pretože nás čakajú veľmi ťažké zápasy v Žiline a Trnave. Dnes ho veľmi dobre zastúpil Dušan Vilhan.“