Streda, 23. jún, 2021 | Meniny má SidóniaKrížovkyKrížovky

Baníci z Handlovej nestačili na Lučenec (+VIDEO A FOTO)

Kurillova družina dosiahla po dvoch nezdaroch dôležité víťazstvo.

Fans MBK Lučenec oslavovali víťazstvo pred Arenou.Fans MBK Lučenec oslavovali víťazstvo pred Arenou. (Zdroj: Marcela Ballová)

►MBK Lučenec – MBK Handlová 95:77 (23:20, 20:22, 25:12, 27:23)

Body za Lučenec: Stojačić 26, Sims 22, B. Pipíška 17, Blagojević 13, Rountree 9, Mandić 8.

Body za Handlovú: Miloševič 14, Stria 11, Thompson 10, Haviar 10,Vasojevič 8, Zejak 7, Sedmák 7,Wright 4, Mátych 3, Gudžić 3.

LUČENEC. Po predošlom nezdare Kurillovej družiny v domácom stretnutí s Interom a zakopnutí v Košiciach, zavládla medzi fanúšikmi MBK Lučenec opäť radosť. V stredu 16. 11. Novohradčania nezaváhali proti ambicióznemu nováčikovi z Handlovej. Pred vyše tisíckou divákov zdolali Baníkov presvedčivo 95:77. Na palubovke kraľovali najmä v druhom dejstve.

Úvod stretnutia bol pomerne vyrovnaný a v 4. min. ukazovala svetelná tabuľa skóre 7:7. Potom domáci Baníkom odskočili najmä vďaka presnej streľbe Stojačića a vynikajúcim blokom Rountreeho. To sa však hosťom nepáčilo a Lučencu podkurovalo najmä duo Miloševič – Stria. Novohradčania odchádzali do šatne s najtesnejším náskokom 43:42.

Hneď na začiatku druhého dejstva domáci poriadne dupli na plyn. Stojačić mal opäť svoj deň a osobnú štatistiku si v tomto stretnutí vylepšil až o 26 bodov. K víťazstvu Lučenca výrazne prispeli aj Sims s Braňom Pipíškom. Routree počas celého stretnutia odvádzal perfektnú prácu pod košmi a veľakrát odvrátil hroziace nebezpečenstvo. V 29. min. strácala Handlová na Lučenec rovných 10 bodov- 64:54. Päť minút pred koncom stretnutia sa už domáci tešili z dvadsaťbodového náskoku – 84:64. V tejto fáze hry až do konca stretnutia držal Lučenec opraty pevne v rukách a napokon sa tešil zo zaslúženého víťazstva 95:77.

►VIDEO: Mojmír Sychra, asistent trénera Lučenca Ivana Kurillu:

Načítavam video...

Marko Cvetkovič, tréner Handlovej: „Nepodali sme najlepší výkon. V prvom polčase sme ešte s domácimi dokázali držať krok a skóre bolo viac než vyrovnané. V druhom polčase nám súper výsledkovo odskočil. Gratulujem Lučencu k výhre. Pevne verím, že na ďalší zápas sa pripravíme lepšie a podáme lepší výkon.“

1. Kam patria rolky z toaletného papiera? Dávať dole etikety zo sklenených nádob?