Do Trnavy sa prihnalo tornádo z Lučenca, Spartak po prvýkrát v sezóne kapituloval (+ VIDEO)

Novohradčania potvrdili pozíciu lídra a brúsia si zuby na Martin.

Novohradčania zatiaľ nenašli premožiteľa.Novohradčania zatiaľ nenašli premožiteľa. (Zdroj: Marcela Ballová)

FC Spartak Trnava – Futsal klub Lučenec 2:4 (1:4)

• Góly: Kukučka, Brestovanský – Fehérvári 2, A. Hricov, Rutkaj. ŽK: Cintula – Petík, Rutkaj, Csaba. Rozhodoval: Belavý.

Trnava: Alchus – Novota, Juhás, Holka, Koricina, Brestovanský, Humel, Benkovský, Kukučka, Kočiš, Pecho, Cintula, Vašíček, Miškovič.

• Lučenec: Vilhan – Mikuš, Csaba, Fehérvári, Kelemen, Rutkaj, Berky, Petík, Kuhajdík, Máč, L. Hricov, A. Hricov.

•Divákov: 1380.

LUČENEC. Novohradčania naďalej kraľujú futsalovej Openlige bez prehry. V 4. kole uštedrili trnavskému Spartaku, pred zrakmi jeho početnej fanúšikovskej základni, prvú prehru v sezóne. V piatok 2. 12. budú hostiť Martin.

Zverenci Csabu Csányiho sa so Spartakom nemaznali a o výsledku stretnutia rozhodli už v úvodnom dejstve, počas ktorého zaznamenali až štyri presné zásahy. Gólový účet stretnutia otvoril v 1. min. Adrián Hricov – 0:1. O dve minúty neskôr zavelil do útoku kapitán Lučenca Fehérvári, ktorý efektívne zúžitkoval krížnu prihrávku A. Hricovova – 0:2. V 4. min. mali dôvod na radosť aj domáci, keď obranu hostí šikovne vyšachoval Kukučka – 1:2. Po tomto okamihu Csányiho družina ešte viac pritvrdila a pokoj do jej radov vniesol Fehérvári, ktorý svoje sólo zakončil prudkou strelou popri vybiehajúcom gólmanovi Trnavy – 1:3. Tri minúty pred odchodom do šatní polčasové skóre prikrášlil Rutkaj – 1:4.

V druhom polčase domáci dupli na plyn, no ich sľubné šance väčšinou stroskotali na ochrancovi lučeneckej svätyne Vilhanovi. Aj gólman domáceho celku sa párkrát vyznamenal proti jedovatým strelám Lučenca. Výsledok stretnutia spečatil v 38. min. Brestovanský, ktorý efektívne zúžitkoval prihrávku Benkovského – 2:4.

►Ladislav Venžik, tréner trnavského Spartaka: „Bol to dobrý zápas. Škoda len, že sme prehrali. Bol to súboj o prvú priečku v tabuľke. Verím však, že odveta v Lučenci sa bude niesť v našej réžii. Pred domácim publikom sme vsietili len dva góly. Žiaľ, niekedy to bolo až tragikomické, keďže šance sme mali, no nepremenili sme ich. Naša efektivita bola dnes nižšia a to nás stálo víťazstvo. Do nasledujúceho stretnutia s Kysučanmi budeme určite robiť obmenu v hráčskom kádri, keďže máme veľkú enklávu zranených. Tiež sa nám niektorí hráči vrátia. Dnes sme nastúpili s dvoma – troma zranenými.“

►Attila Fehérvári, kapitán Lučenca: „Dnešné víťazstvo nás teší. Do Trnavy sme si prišli pre tri body a chceli sme potvrdiť, že sme právom lídrom súťaže. Verím, že aj počas nasledujúceho zápasu, ktorý odohráme doma proti Martinu príde minimálne toľko divákov, koľko bolo tu, pretože pred početným publikom sa hrá veľmi dobre. Sezónu máme dobre rozbehnutú. Našim cieľom je postup, za ktorým máme samozrejme ešte dlhú cestu, ale ja verím, že sa nám ho podarí dosiahnuť.“

V piatok 2. decembra bude Lučenec hostiť Martin. Začiatok stretnutia, ktorého dejiskom bude Arena na Výstavisku, je o 19.30 hod.

Zdroj videa: youtube.com/TVESO