Lučenec naďalej v pozícii openligového kráľa (+ FOTO)

Prievidza sa z centra Novohradu porúčala bez bodu.

Lučenec zostáva v pozícii lídra súťaže.(Zdroj: Marcela Ballová)

Futsal klub Lučenec – FSC Prievidza 6:2 (2:0)

Góly: L. Hricov 2, Fehérvári, Kuhajdík, Rutkaj, Máč – Madarász, T. Fazika. Rozhodovali: P. Budáč – Polomský. Divákov: 420.

Lučenec: Vilhan – Mikuš, Csaba, Fehérvári, Kelemen, Rutkaj, Petík, Kuhajdík, Máč, L. Hricov, Ľupták, Telek, Berky, Šulek.

Prievidza: Jantoška – Madarász, Tkáč, Pietrik, Svitek, Kalina, Čampiš, Kôstka, L. Fazika, T. Fazika, Boško, Knob, Duchoň.

LUČENEC. Slová trénera Csabu Csányiho, po predošlom stretnutí Novohradčanov s Martinom, zrejme padli na úrodnú pôdu. V 6. kole Openligy už hru Lučenca zdobili nielen pekné góly, ale aj kombinačné akcie, bojovnosť a nasadenie. Do Areny síce Prievidza vplávala z tabuľkového suterénu, no bolo vidieť, že do centra Novohradu neprišla predať svoju kožu lacno. Domácich hrýzla až do zaznenia záverečného klaksónu.

Úvod stretnutia sa niesol v znamení domácich farieb, keď v 1. min. vyslal nebezpečnú strelu na bránu hostí skúsený Kuhajdík. Vzápätí nechal Jantošku medzi žrďami vyniknúť Fehérvári. O 2 min. rozvinuli peknú akciu Kuhajdík s L. Hcirovom, avšak Prievidzu včas ratoval Duchoň. Vzápätí efektívne zúžitkoval Kuhajdíkovu prihrávku Fehérvári – 1:0. V 6. min. sa zastreľoval kapitán hostí Madarász, ale pálil nad. Pri streleckej chuti bol aj o pár sekúnd, ale Vilhan v domácej bráne včas vystihol jeho úmysel. V 11. min. sa Vilhan blysol bravúrnym zákrokom proti jedovatej strele Kalinu. O minútu poslala loptu do náručia Jantošku Ľupták. Z domáceho náporu pramenil v 13. min. druhý gól, keď L. Hricov po spolupráci s Rutkajom zvýšil na 2:0. Päť minút pred polčasovou prestávkou sa o slovo opäť prihlásil Madarász, ale ani tentokrát neuspel. Svoje šance stihli zmariť Rutkaj, Vilhan aj Fehérvári.

Na začiatku druhého dejstva sa v sľubnej pozícii ocitol Rutkaj, ale mal vychýlenú mušku. Vzápätí proti Jantoškovi neuspel ani Fehérvári. V 24. min. roztlieskal po druhýkrát domáce publikum L. Hricov, keď upravil na 3:0. V 25. min. pálil z polovice palubovky Ľupták, ale Jantoška nebezpečnú strelu zlikvidoval. Úspešne zasiahol aj proti dobiedzajúcemu Kuhajdíkovi. O minútu neskôr bol však už proti jeho strele bezmocný – 4:0. 31. min. priniesla peknú akciu hostí, no bez efektívnej koncovky. Vilhan pohotovo zakročil aj proti hroziacemu Kalinovi. V priebehu pár sekúnd sa nemýlil Rutkaj – 5:0.

Počas záverečnej päťminútovky sa domáci zrejme uspokojili so sľubným náskokom, čo bolo pre Prievidzu vodou na mlyn. V tejto minúte padli až tri góly. Najprv znížil Madarász – 5:1, potom prikrášlil skóre Máč – 6:2, no a výsledok stretnutia spečatil Fazika – 6:2.

Povedali po zápase

►Csaba Csányi, tréner Lučenca: „Dnešný duel sa v porovnaní s predošlým určite hodnotí ľahšie. Chlapci pristúpili k zápasu tak, ako sa má, čo som v týždni prízvukoval. Ukázali, že majú charakter, že chcú spraviť všetko preto, aby sa nám podarilo naplniť náš cieľ, ktorý máme v tomto súťažnom ročníku. Ak budú takto pristupovať aj k nasledujúcim duelom, tak potom by malo byť všetko v poriadku. Čo sa týka súpera, tak dnes to už bola iná Prievidza, ako tá, na pôde ktorej sme hrali predtým. Jej kvalita bola najmä na brankárskom poste, pretože jej gólman vychytal takmer nemožné. Skutočne sme sa proti nemu ťažko presadzovali. Dnešná Prievidza bola organizovanejšia, nebezpečnejšia a podľa mňa potrápi ešte nejedno mužstvo. Svojim zverencom ďakujem za predvedený výkon.“

►Dalibor Franko, tréner Prievidze: „Proti Lučenci sme nastúpili v pozícii outsidera, čo nám príliš zväzovalo nohy. Domáci potvrdili svoju kvalitu a na palubovke jednoznačne dominovali. Škoda, že sme nepremenili šance, pretože proti takému kvalitnému súperovi, akým je Lučenec, ich určite treba všetky efektívne zúžitkovať. Na konci stretnutia domáci zvoľnili tempo, čo sme sa snažili využiť na skorigovanie výsledku. Určite je povzbudzujúce, že sa naši chalani snažili hrať až do samého konca stretnutia, aj napriek nepriaznivému stavu. Sú mladí a majú pred sebou ešte veľmi veľa tréningov.“