Lučenec urobil ďalší dôležitý krok k naplneniu cieľa (+ FOTO)

Csányiho družina potvrdila svoju dominanciu nad Žilinou.

(Zdroj: Marcela Ballová)

Futsal klub Lučenec – DOXX Žilina 5:2 (2:1)

• Góly: L. Hricov 2, Rutkaj, Petík, Fehérvári – Volek, Kincl. ŽK: Kabašta (Žilina). Divákov: 450.

• Lučenec: Sobek (Vilhan) – Mikuš, Csaba, Fehérvári, Kelemen, Rutkaj, Petík, Kuhajdík, L. Hricov, Telek, A. Hricov, Ľupták.

• Žilina: Juhás – O. Volek, Lazar, Hlucháň, Kabašta, M. Volek, Gavrilov, Kincl, Greschner.

LUČENEC. Základná časť aktuálneho súťažného ročníka Openligy vrcholí. Už len dva majstrovské duely a rozpútajú sa nadstavbové boje. Lučenec to má rozbehnuté skutočne veľmi dobre. V ôsmich zápasoch našiel len jedného premožiteľa. Včera (13. 1.) potvrdil svoju dominanciu na Žilinou, ktorú na domácej palubovke zdolal 5:2. V novembri ju vyprášil pred zrakmi jej fanúšikov vysoko 7:1. Pred zverencami Csaba Csányiho je ešte konfrontácia s Trnavou a Martinom. Ak z jednej vzídu ako víťazi, miestenku do nadstavbovej časti sezóny majú v hrsti.

Úvod stretnutia Novohradčanov so Žilinou sa niesol v znamení domácich farieb, keď už v 2. min. roztlieskal divákov na tribúne Fehérvári – 1:0. Húževnatí hostia odpovedali v 9. min., keď sa strelecky presadil Volek – 1:1. Zaskočená lučenecká partia chcela čím skôr strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no kanonier Lukáš Hricov dvakrát mieril do žrde súperovej brány. V 18. min. sa však už nemýlil – 2:1.

Hneď na začiatku druhého dejstva mal šancu zvýšiť náskok domácich Kuhajdík, ale mieril nad. 25. min. priniesla opäť gólový zápis, keď sa vyznamenal Rutkaj – 3:1. Hostia však naďalej hrýzli a nepokoj do domácich radov vniesol v 35. min. Kincl, ktorý opäť priblížil Žilinu na dostrel – 3:2.

Záverečnú päťminútovku možno označiť prívlastkom dramatická. Hostia sa všemožne snažili zrovnať skóre, domáci si víťazstvo nechceli nechať ujsť. To sa im napokon aj podarilo, keď v 36. min. pekná akcia Fehérváriho s Petíkom vyvrcholila gólom druhého menovaného – 4:2. Dve minúty pred záverečným klaksónom stihol pred domácou bránou ratovať Lučenec Rutkaj, keď sa o zvrat pokúsil Gavrilov. Výsledok stretnutia spečatil v záverečnej minúte Lukáš Hricov, ktorému asistoval Fehérvári – 5:2.

► Csaba Csányi, tréner Lučenca: „Proti súperovi, akým je Žilina, sa nám viac darí hrať vonku. Žilina je družstvo, ktoré príde a preferuje prehustenú obranu, no a my sa presadzujeme len ťažko. Práve preto nám viac sedia takéto strety na vonkajších palubovkách. Domáci viac otvoria obranu, tiež si viac dovolia, pretože musia. Jednoducho vždy hráme proti dobre organizovanej obrane a najmä Žilina je jedno z najfutsalovejších mužstiev v súťaži. Je zohratá, keďže hráči sú dlho pokope. Na druhej strane, šance, ktoré sme nepremenili, najmä nastrelené žrde, vniesli nepokoj do našich radov. Keď súper zrovnal skóre, tak to našou psychikou otriaslo. Gól Lukáša Hricova pred polčasovou prestávkou nás trochu upokojil. Počas prestávky som v šatni trochu musel zvýšiť hlas, najmä nabudiť hráčov, keďže som mal dojem, že si myslia, že víťazstvo príde samé. Keď na začiatku zápas podceníme, tak potom je to už ťažké dobiehať. Do druhého dejstva sme už vstúpili trochu inak. Zvýšili sme na 3:1, ale lacný gól súpera, ktorý stále hrozil z brejkov, opäť posadil na koňa. Znovu sme sa obávali o výsledok. Štvrtým gólom Petíka sme to definitívne zlomili, pridali sme piaty gól. Dnes boli v prvom rade dôležité body, aby sme urobili ďalší krok s naplneniu nášho cieľa.“