Inter neudržal lučenecké tempo, Stojačić strelcom zápasu (+ VIDEO A FOTO)

Ivan Kurilla: Toto sú tie víťazstvá, ktoré nás budú posúvať bližšie k play-off.

MBK Lučenec – BK Inter BratislavaMBK Lučenec – BK Inter Bratislava (Zdroj: Jozef Mikuš)

MBK Lučenec – BK Inter Bratislava 96:81 (28:19, 28:15, 27:28, 13:19)

MBK Lučenec: Stojačić 26, Davis 25, Rountree 17, Pressley 5 Zorvan 4 (Blagojević 14, Pipíška 5)

BK Inter Bratislava: Bílik 18, Vlahovič 13, Kinney 12, Radukič 9, Nuhanović 4 (Mrviš 14, Hoferica 6, Kozlík 3, Páleník 2)

Fauly: 20 – 26. Päť faulov: Kozlík (34. minúta), Pressley (39. minúta). TH: 23/31 – 18/21. Trojky: 9 – 9. Rozhodovali: Zubák, Turček, Gacík. Divákov: 1000

LUČENEC. MBK Lučenec privítal v stredu 1. februára na domácej palubovke súpera z Bratislavy. V rámci 30. kola si tak sily zmeral tím z 8. priečky s družstvom okupujúcim 2. miesto v extraligovej tabuľke. Úvod sa niesol v znamení návratu Strahinju Stojačića, ktorého lučeneckí fanúšikovia náležite privítali. Diváci boli zvedaví aj na výkon novej posily Jervona Pressleyho, ktorý v tíme nahradil zraneného Garricka Simsa.

Úvod zápasu sa vydaril hosťom, no ich náskok trval iba chvíľu. Vyrovnanie domáceho Zorvana na 6:6 ocenili diváci potleskom a Rountree im pridal čerešničku v podobe „trojky“ – 9:6. Domáci chytili slinu a zaskočili Inter pozornou obranou a rýchlymi útokmi. Po prvých piatich minútach hostia korigovali skóre na 16:11, no vzápätí sa dočkali odpovede domácich. Stojačić si poradil s obranou hostí a upravil na 18:11. Približne dve minúty pred koncom 1. štvrtiny prešla Blagojevičova lopta obručou – 25:14 – a krátko na to pridal Rountree ďalšiu „trojku“. Tá sa podarila aj hosťujúcemu Mrvišovi a po prvej desaťminútovke na tabuli svietilo skóre 28:19.

Nevedel som sa dočkať fantastického lučeneckého publika, ktoré nesklamalo a opäť nás potiahlo k víťazstvu nad silným súperom. Ďakujem vám, Lučenčania!

Strahinja Stojačić

Úvod 2. štvrtiny začal rovnako ako koniec tej prvej – tromi bodmi pre hostí. Tí začali na domáce družstvo tlačiť, no Lučenčania sa nedali. Obrovskú zásluhu na tom majú aj fanúšikovia, ktorí hráčov MBK Lučenec povzbudzovali na plné hrdlá. Po prvej polovici 2. štvrtiny viedli domáci 13-bodovým rozdielom. Trojku vzápätí pridal aj domáci Davis – 44:28. Približne o minútu neskôr ho nasledoval Blagojevič. Do šatní sa odchádzalo za stavu 56:34.

Aj po prestávke sa darilo domácemu mužstvu. Keď hostia pritvrdili, Lučenčania odpovedali rovnako. Dve minúty pred záverom 3. dejstva viedli domáci pohodlne 76:57. Stojačić fanúšikom oplatil fantastické privítanie, keď si šikovnými kľučkami poradil s hráčmi Interu, prihral Davisovi a ten „trojkou“ skorigoval výsledok predposlednej štvrtiny na 83:62.

Posledné dejstvo začali lepšie hostia a za vyše minútu nastrieľali 6 bodov – 83:68. Skvelé publikum však opäť podporilo svojich miláčikov a približne v polovici 4. štvrtiny bolo skóre 93:72. Dve minúty pred koncom zápasu pridal hosťujúci Mrviš tri body – 96:77. Domáci však priaznivý výsledok udržali a zápas skončil výsledkom 96:81.

Načítavam video...

Ivan Kurilla (tréner MBK Lučenec): „Mali sme výborný vstup do zápasu, hrali sme s veľkou energiou predovšetkým v defenzíve. Dokázali sme hrať rýchlo, mali sme rýchle protiútoky, čo nám pomohlo najmä v úvode, kedy sme potiahli šnúru 15 bodov práve z protiútokov. Myslím si, že tá energia zo začiatku zápasu nás naštartovala k víťazstvu. Cez polčas som hráčov v šatni upozorňoval, že aj keď vedieme vyšším rozdielom, Inter sa určite nevzdá ľahko a bez boja. Našťastie aj túto etapu zápasu sme dokázali prekonať, rovnako tak sme si poradili aj so zónou súpera 1-2-2, a zo všetkých krízových momentov sme vybalansovali. Dnes sme ukázali naozaj tímového ducha a táto výhra patrí všetkým hráčom, ktorí zabojovali za zraneného Garricka Simsa, ktorého sme pre túto sezónu už stratili. Strahinja Stojačić sa dnes vrátil v skutočne veľkom štýle, nechal na palubovke doslova celé svoje basketbalové srdce, ale to isté možno povedať o každom hráčovi. Myslím si, že toto sú práve tie víťazstvá, ktoré nás budú posúvať bližšie k play-off.“

Strahinja Stojačić (hráč MBK Lučenec): „Dnes to bol naozaj ťažký zápas, v ktorom sme sa dokázali zomknúť, hrať s chuťou a obrovskou energiou a doviesť ho do úspešného konca. Je to pre nás fantastická výhra, ktorá nám určite pomôže hlavne po psychickej stránke. Čo sa mňa týka, na tento deň – kedy opäť konečne vybehnem na palubovku – som čakal vyše mesiaca a dnes som si to patrične užíval. Mesačný výpadok od basketbalu pociťujem teraz po zápase, takže zajtrajšok strávim pravdepodobne oddychom, aby sme sa v sobotu mohli vrhnúť na Košice. Jedno však viem naisto – nevedel som sa dočkať fantastického lučeneckého publika, ktoré dnes nesklamalo a opäť nás potiahlo k víťazstvu nad silným súperom. Ďakujem vám, Lučenčania!

Oliver Vidin (tréner BK Inter Bratislava): „Do dnešného zápasu sme síce vkročili veľmi dobre - v priebehu niekoľkých sekúnd vyhrávali už 6:0 - potom však prišla nepochopiteľná strata nášho rytmu a domácim sme dovolili veľa rýchlych protiútokov. To bol hlavný dôvod, prečo sme dnes prehrali. K tomu sa pridali naše nepremenené protiútoky, šance spod koša a nepresné otvorené strely. Jedna vec je to, že sa nám nedarilo, na druhej strane musím objektívne skonštatovať, že s takýmto výkonom sme si vyhrať ani nezaslúžili. Dúfam, že do ďalších zápasov sa prejaví iný, zlepšený prejav mojich zverencov, no určite musíme veľa zmeniť. Hlavne to, že nesmieme vstupovať do zápasov s tým, že zápasy sa vyhrajú samé. Každý musí bojovať celých štyridsať minút. Nehovorím, že chalani dnes nebojovali, mali veľa získaných lôpt a útočných doskokov, ale to dnes proste nestačilo.“

Martin Bílik (hráč BK Inter Bratislava): „V dnešnom zápase sme urobili množstvo chýb, hlavne obrana nám momentálne robí dosť veľké starosti, na čom musíme určite popracovať. Dovolili sme domácim dostať sa do náskoku, aj keď sme ho postupne skresali na niekoľko bodov. Potom však Lučenčania opäť urobili šnúru viacerých bodov za sebou a hoci sme bojovali, nedokázali sme ich dohnať. Nedá sa nič robiť, musíme dať hlavy hore a v ďalších zápasoch ukázať, že stále sme ten istý tím ako na začiatku sezóny, kedy sme mali dobré výsledky. Musíme sa vrátiť späť na víťaznú vlnu.“