Utorok, 22. máj, 2018 | Meniny má Júlia, Juliána

Prekvapením kola bol duel Starvysu s Energy Teamom

Fiľakovská Balex Trade Futsal liga má za sebou predposlené kolo.

Starvys – Energy Team.(Zdroj: Stanislav Villányi)

FIĽAKOVO. Predposledné 13. kolo Balex Trade Futsal ligy trochu zamiešalo tabuľkové poradie. Prekvapením sobotňajších (4.2.) stretnutí bol duel Starvysu s Energy Teamom, ktorý priniesol tesné víťazstvo hráčom prvého menovaného družstva. Starvys tak z predposledného miesta poskočil na 5. priečku. Strelecky sa darilo najmä Mladým puškám, ktoré do siete Mimelu poslali dvanásť gólov.

Sobotňajší trojlístok zápasov otvorilo stretnutie FC Thorma – Galaxy. Thorma nastúpila v oklieštenej zostave len so šiestimi hráčmi vrátane brankára. Ani skutočnosť, že na striedanie mali len jedného hráča nezabránila skúsenému tímu vo víťazstve. Tím Galaxy do polčasu inkasoval tri góly. Hoci po prestávke sa im podarilo trikrát rozvlniť sieť FC Thorma, rovnaký počet gólov padol v druhom polčase aj do ich bránky.

FC Thorma – Galaxy 6:3 (3:0)
Góly
: Šupina 2, Vršánsky 2, Benčík, Titton – Darányi, Lalík, Kunya (vlastný). ŽK: Darányi (Galaxy)

V druhom stretnutí sa proti sebe postavili Mladé pušky a Mimel. Zaujímavosťou tohto duelu bol fakt, že obe mužstvá nastúpili bez brankárov. Medzi žrde sa tak museli postaviť hráči z poľa. Novej úlohy sa zhostili na výbornú a na to, že zápas odohrali na netradičnom poste, podali obaja dočasní gólmani dobrý výkon. Tohtoroční ligoví nováčikovia ponúkli divákom zápas bohatý na góly. Polčasové skóre 5:2 sa zmenilo na konečných 12:5. Hráči oboch tímov však bojovali do konca s plným nasadením síl.

Mladé pušky – Mimel 12:5 (5:2)
Góly
: Rapi 5, Rácz 2, Radics 2, Kováč, Berky, Badinka – Petík 3, Bojtoš 2. Bez kariet.

Posledný duel bol prekvapením kola. Zápas tabuľkovo tretieho tímu (Energy Team) s predposledným (Starvys) bol vyrovnaný, čo potvrdzovalo už polčasové skóre. Konečný výsledok však s jednogólovým rozdielom ukazoval v prospech hráčov Starvysu. Na ich strane stálo aj futsalové šťastie, keďže proti Energy Teamu hrala aj bránková konštrukcia ich súpera. Svoju úlohu u hráčov Energy Teamu pravdepodobne zohrali aj povinnosti z veľkého futbalu.

Starvys – Energy Team 8:7 (3:3)
Góly
: Kulich 3, Dominik 2, Farkaš, Kelement, Košík (vlastný) – Brusznyai 3, Lalík, Bodor, Radics, Košík. ŽK: Radics, Košík (Energy Team)

7.Mimel 11 1 0 10 56:115 2

Najbližší program: 14. kolo – 11. februára: Starvys – Mladé pušky (o 13.00 hod.), The Beatles – Mimel (o 14.00 hod.), FC Thorma – Energy Team (o 15.00 hod.). Galaxy – voľno.

1. Šok v Rimavskej Sobote. Na kostol niekto nastriekal satanistické symboly a vulgárny nápis 459
  2. Ich obetavá práca nezostala bez povšimnutia, pýšia sa titulom Sestra roka 422