Piatok, 22. september, 2017 | Meniny má Móric

Na Lučenčanoch sa prejavil náročný týždeň, podľahli Leviciam (+ FOTO A VIDEO)

Pressley: Levice ukázali, že majú silný a kvalitný hráčsky káder, no dnes sme súperovi určite vzdorovali.

MBK Lučenec - BK Levickí Patrioti.(Zdroj: Jozef Mikuš)

MBK Lučenec – BK Levickí Patrioti 78:91 (18:21, 17:28, 15:21, 28:21)

►MBK Lučenec: Stojačić 18, Blagojević 17, Rountree 10, Rendla 3, Pressley 3 (Davis 21, Pipíška 6). Tréner:Ivan Kurilla

►Levickí Patrioti: Nofflet 24, Josipovič 21, Djurič 17, Musil 5, Bannister 4 (Vojtek 6, Krajčovič 5, Ammons 5, Summers 4).Tréner: Teo Hojč

TH: 28/35 – 9/12. Fauly: 20 – 26. Päť faulov: Summers (38. minúta) – Blagojević (40. minúta). Trojky: 6 – 10. Rozhodovali: Pavel Fuska, Anton Šarišský, Ján Kovalčík. Divákov: 1200.

LUČENEC. Hráči MBK Lučenec uzavreli sobotňajším (11.3.) duelom proti Leviciam sériu troch zápasov odohraných počas jedného týždňa. Dobrý rozbeh z Prievidze (6.3.) vydržal aj proti Karlovke (8.3.). Na patriotov z Levíc už však nezostalo síl.

Ešte pred začiatkom stretnutia celá Arena zatlieskala domácemu trénerovi Ivanovi Kurillovi, ktorý v deň zápasu oslávil 38. narodeniny. Do zápasu lepšie vstúpili Lučenčania, keď skóre otvoril Blagojević - 2:0. Vzápätí pridal aj bod z trestného hodu. Za Levice zareagoval Josipovič - 3:2. Fanúšikovia oboch klubov sa starali o výbornú atmosféru. Blagojević si na svoje konto pripísal "trojku", keď zmenil skóre na 6:2. Josipovič sa rozhodol odpovedať a zmenil na 6:4. Trojbodový hod pridal aj Stojačić - 11:6. Do vedenia sa postupne dostali hostia a Pipíška takmer 10 sekúnd pred koncom I. štvrtiny znížil náskok Levičanov na 18:21.

V druhom dejstve si "trojku" pripísal aj Rountree - 24:26. Summers vzápätí zvýšil náskok hostí na 24:28. Levických fanúšikov potešil "trojkou" aj Ammons - 24:31. Po krátkych technických problémoch premenil Pressley iba jeden z dvoch trestných hodov - 25:34. Jervon taktiež zakončoval krásnu akciu, keď mu Stojačić asistoval a Pressley zakončil na 27:34. Fanúšikovia hostí odmenili burácaním aj Bannisterovu "trojku" 30:40. Rovnakú reakciu spustil aj Stojačić, ktorý rýchlou reakciou znížil na 32:40. Do kabín sa odchádzalo za stavu 35:49.

Domácim nepadali dôležité hody a hostia využívali rýchle protiútoky vo svoj prospech. Rendla opravil svoj nepresný pokus a znížil na 40:55. Vzápätí premenil aj trestný hod - 41:55. Necelé dve minúty pred koncom 3. štvrtiny premenil Stojačić dva trestné hody - 49:64. Davisovi sa podarilo premeniť iba jeden - 50:64. Djuričova "trojka" uzavrela tretie dejstvo výsledkom 50:70.

Hoci na domácich hráčoch bolo vidieť únavu z náročného týždňa, k výkonom ich povzbudili skvelí fanúšikovia. Lučenčania i Levičania ukázali, o čom basketbal je, a vzájomne podporovali aj hráčov súpera. Atmosféra v lučeneckej Arene musela potešiť každého priaznivca športu. Hosťom to však padalo viac a po štyroch minútach poslednej štvrtiny bol stav 57:78. Vyše 3 minúty pred koncom potešil domáce publikom "trojkou" Davis - 64:81. Zo zápasu nakoniec vyšiel víťazne tím Levíc.

MBK Lučenec sa najbližšie predstaví proti Prievidzi v stredu 15. marca o 18.00 hod. v športovej hale Arena.

Povedali po zápase:

Jervon Pressley (hráč MBK Lučenec): „Myslím, že dnes sme sa snažili hrať koncentrovane celých 40 minút, no určite sa na nás prejavil náročný program z uplynulého týždňa. Levice ukázali, že majú silný a kvalitný hráčsky káder, no dnes sme súperovi určite vzdorovali. Už v niekoľkých zápasoch sme videli, že v lige môže vyhrať každý s každým, a do dnešného zápasu sme s týmto vedomím išli aj my. Škoda, že to nevyšlo, no určite sme zo seba vydali maximum a nemáme sa za čo hanbiť.“ (basketliga.sk)

Teo Hojč (tréner Levických Patriotov): „Dnes máme za sebou náročný zápas proti silnému súperovi. Lučenec sa predviedol výbornou defenzívou a komplikoval nám cestu za plným bodovým ziskom počas celého zápasu, takže dnešné víťazstvo nás veľmi teší. Mali sme celý týždeň na prípravu, ktorá bola tvrdá, a som rád, že sa nám to vyplatilo.“ (basketliga.sk)

Jaroslav Musil (hráč Levických Patriotov): „Do zápasu sme vstúpili dobre, hoci prvé minúty sme boli neistí v strelách. Následne sme sa však rozostrieľali a domácich si udržali na bezpečný odstup. Myslím, že dnes nám zafungovala aj skvelá defenzíva, kde sme sa prezentovali tímovým výkonom a navzájom si v obrane pomáhali. To bol určite ten správny kľúč na súpera.“ (basketliga.sk)